سرویس فضاي مجازي
معاون مرکز ملي فضاي مجازي از تدوين سند نظام جامع تنظيم مقررات در حوزه فضاي مجازي خبر داد و گفت: اين سند آماده طرح در شوراي عالي فضاي مجازي براي تصويب نهايي است.
معاون مرکز ملي فضاي مجازي از تدوين سند نظام جامع تنظيم مقررات در حوزه فضاي مجازي خبر داد و گفت: اين سند آماده طرح در شوراي عالي فضاي مجازي براي تصويب نهايي است.
۱۳۹۸/۳/۲۴ - ۱۹ : ۴۵
اينستاگرام اختلال شديد در اين شبکه اجتماعي به مدت يک ساعت را از طريق حساب کاربري خود در شبکه اجتماعي توئيتر تاييد کرد.
۱۳۹۸/۳/۲۴ - ۱۹ : ۲۹
برخي کارشناسان معتقدند با توجه به تداوم تحريم‌هاي آمريکا عليه هواوي، از اين پس گوشي‌هاي هوشمند اين برند چيني اپليکيشن‌هاي فيس بوک، اينستاگرام و واتس‌اپ را به صورت پيش‌فرض نخواهند داشت.
۱۳۹۸/۳/۱۸ - ۱۹ : ۴۴
اگر شما نيز با مشکل بسياري از کاربران گوشي‌هاي اندرويدي به هنگام دانلود اپليکيشن هاي موجود در فروشگاه گوگل پلي استور روبرو هستيد، قادر خواهيد بود با مراجعه به تنظيمات گوشي اين مشکل را برطرف کنيد.
۱۳۹۸/۳/۱۰ - ۲۰ : ۲۵
اخيرا جاسوس‌افزاري از طريق نقص در واتس‌اپ شناسايي شد که مي‌تواند مکالمات را ضبط کند، پيام‌هاي خصوصي را به سرقت ببرد، عکس‌ها را پاک و داده‌هاي موقعيت مکاني را جمع‌آوري کند. البته اين آسيب‌پذيري در حال حاضر برطرف شده و براي جلوگيري از آن کاربران بايد آخرين نسخه واتس‌اپ را دانلود کنند.
۱۳۹۸/۳/۹ - ۲۰ : ۱۴
بازار فروشگاه بازی، ویدیو و اپلیکیشن‌های موبایل به رکورد 40 میلیون نصب فعال رسیده است. این یعنی جمعیتی نزدیک به نصف جمعیت ایران در آن عضو هستند.
۱۳۹۸/۳/۲ - ۱۴ : ۴
امکان انتقال وجه کارت به کارت از مبدا چهار بانک در پيام رسان بومي آيگپ فراهم شد.
۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۴ : ۱۵
از آنجاکه يکي از مهم‌ترين سوالات کاربران اپليکيشن واتس اپ چگونگي حذف حساب کاربري آنها يا قابليت delete account است، اين گزارش به آموزش چگونگي انجام اين کار مي‌پردازد.
۱۳۹۸/۲/۲۲ - ۱۵ : ۵۹
حذف و پاک کردن اعلان (نوتيفيکيشن) هاي اينستاگرامي به کاربران اين امکان را مي‌دهد تا محيط پروفايل خود را خلوت کرده و از مشاهده مواردي که قبلاً آنها را مشاهده کرده اند، جلوگيري کنند.
۱۳۹۸/۲/۲۲ - ۱۵ : ۳۵
در آستانه اجباري شدن رمزهاي يکبار مصرف نظارت بر عملکرد اپليکيشن‌هاي پرداخت با کيست؟
اپليکيشن‌هاي موبايلي مدتي است که به دليل ايجاد سهولت در انجام برخي امور بانکي و مخصوصاً انتقال پول مورد استقبال شهروندان قرار گرفته‌اند که به گفته معاون توسعه و نظارت شرکت شاپرک، نظارت بر فرايند انتقال وجه در اين اپليکيشن‌ها بر عهده بانک مرکزي است.
۱۳۹۸/۲/۲۰ - ۱۹ : ۳۳
واتس‌اپ به تازگي اعلام کرده که علاوه بر ويندوز فون از نسخه‌هاي قديمي سيستم عامل اندرويد و ios نيز پشتيباني نخواهد کرد.
۱۳۹۸/۲/۲۰ - ۱۹ : ۱۹
رئيس مرکز ملي فضاي مجازي با بيان اينکه وزارت ارتباطات سروري نخريده که در اختيار تلگرام‌هاي فارسي قرار دهد، گفت: با اقدام شرکت گوگل، فرآيند استقلال هاتگرام و طلاگرام سرعت گرفته است و به زودي خبر استقلال آنها را مي‌شنويم.
۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۲۲ : ۱۲
احتمالاً شما هم جزو ميليون‌ها کاربر اينستاگرام هستيد؛ يک شبکه اجتماعي، عکس و ويدئومحور که روزانه کاربران عکس، ويدئو و استوري‌هاي بسياري را در آن آپلود مي‌کنند. اگرچه گفته مي‌شود که اينستاگرام جزو شبکه‌هاي اجتماعي امن است اما امنيت هيچ وقت مطلق نيست و هميشه ممکن است در معرض هک شدن باشيد. اما اگر هک شديد چه کار بايد بکنيد و در اين شرايط چطور مي‌شود اينستاگرام را مطلع کنيد؟
۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۵ : ۲۵
شوراي عالي فضاي مجازي کشور پيام رسان‌هاي داخلي برتر براي انجام مکاتبات و ارائه خدمات اداري و استفاده نهادها و مؤسسات دولتي، عمومي و غير دولتي را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۱۳ : ۴۲
در چهاردهمین نشست نقد و اندیشه مطرح شد: خشونت در فضای مجازی بخش پنهان جامعه است
صاحبنظران در چهاردهمین جلسه از سلسله جلسات نقد و اندیشه موضوع «صیانت از اخلاق در فضای مجازی» را مورد بررسی قرار دادند و راهکارهای آن را به بحث گذاشتند.
۱۳۹۸/۲/۱۳ - ۱۳ : ۶
هشدار جدي به کاربران هر تلگرامي را نصب نکنيد!
يک کارشناس فناوري اطلاعات، غيرفعال کردن قابليت امنيتي گوگل براي نصب دوباره‌ تلگرام‌هاي ايراني را به غيرفعال کردن آنتي‌ويروس تشبيه کرد که مي‌تواند اثرات مخرب امنيتي داشته باشد. به گفته وي فيلترينگ اين عادت بد را بين مردم جا انداخت که هر تلگرام ناشناسي را که در کانال‌ها و گروه‌ها مي‌بينند، نصب کنند، اما برخي از اين اپليکيشن‌ها مي‌تواند منجر به يک فاجعه اطلاعاتي شود.
۱۳۹۸/۲/۹ - ۸ : ۳۸
آرشيو خبر ها

نظرسنجي