سرویس فضاي مجازي
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در واکنش به بستن صفحات منسوب به برخي از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي توسط شبکه اجتماعي "اينستاگرام" بعد از اعلام سپاه از سوي آمريکا به‌عنوان سازمان تروريستي، پاسخ جالبي منتشر کرد.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در واکنش به بستن صفحات منسوب به برخي از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي توسط شبکه اجتماعي "اينستاگرام" بعد از اعلام سپاه از سوي آمريکا به‌عنوان سازمان تروريستي، پاسخ جالبي منتشر کرد.
۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۰ : ۴۳
رئيس جمهور با اشاره به اينکه فضاي مجازي مي تواند در بخش توليد و اشتغال تحرک ايجاد کرده و در رونق توليد ملي تاثيرگذاري مثبتي داشته باشد، گفت: بايد در راستاي تدوين برنامه هاي موثر براي رفع موانع و مشکلات از مسير توسعه کسب و کار و توليد توسط شرکت هاي دانش بنيان، تلاش کنيم.
۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۰ : ۱۶
در اين گزارش به کاربران واتس‌اپ آموزش داده مي‌شود که چگونه دسترسي افراد غريبه به اطلاعات شخصي موجود در پروفايل خود را محدود کنند.
۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۲۱ : ۳۷
قابلیت جدیدی به تازگی به اپلیکیشن واتس‌اپ اضافه شده که کاربران می‌توانند به واسطه آن از افزوده شدن به گروه‌های این پیام‌رسان توسط افراد مختلف جلوگیری به‌عمل بیاورند.
۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۱۷ : ۵۲
نسخه iOS اپليکيشن واتس‌اپ تجاري براي تمامي کاربران در همه کشورهاي جهان قابل دسترسي قرار گرفت.
۱۳۹۸/۱/۱۹ - ۲۱ : ۳۶
کاربران نرم افزار تلفن اینترنتی اسکایپ از امروز می‌توانند از قابلیت گفتگوی ویدئویی همزمان 50 نفر که به برنامه مذکور اضافه شده، استفاده کنند.
۱۳۹۸/۱/۱۸ - ۶ : ۲
واتس اپ يکي از قابليت‌هاي آزاردهنده مربوط به تشکيل گروه‌هاي مختلف در اين برنامه را حذف کرد تا ديگر هر کسي نتواند افراد مختلف را بدون اجازه به گروه مدنظر خود اضافه کند.
۱۳۹۸/۱/۱۵ - ۱۵ : ۴۴
بر اساس تحقیقات و پژوهش‌های جدیدی که توسط کارشناسان فعال در حوزه فناوری و امنیت سایبری صورت گرفته است، می‌توان نتیجه گرفت که تقریباً تمامی معاملات مبتنی بر بیت کوین کلاهبرداری و فریبکاری است.
۱۳۹۸/۱/۵ - ۶ : ۵۷
به نظر مي‌رسد که مايکروسافت قصد دارد قابليت جديدي را به اپليکيشن محبوب اسکايپ بيفزايد تا بدين وسيله کاربران بتوانند يک ويديو کنفرانس با ظرفيت ?? نفر را برقرار کنند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۲ : ۴۴
واتس اپ به تازگي خطاب به کاربراني که از اپليکيشن‌هاي غير رسمي با اسامي مشابه به واتس اپ استفاده مي‌کنند، اعلام کرده که از فعاليت آنها به زودي جلوگيري به عمل خواهد آورد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۱ : ۵۱
با شکل گيري شبکه‌هاي اجتماعي، عموم مردم بدون وابستگي به صاحبان قدرت و ثروت مي‌توانند گرد هم آيند و براي خير مشترک، امر عمومي را مورد بحث قرار دهند و بر عملکرد دولت و رفتار جامعه نظارت کنند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۰ : ۲۷
همايش ملي فضاي مجازي پاک با محوريت صيانت و توسعه در دانشگاه صنعتي شريف برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۸ : ۱۳
يکي از قابليت هاي نسبتاً جديدي که به پلتفرم شبکه اجتماعي اينستاگرام اضافه شده است، iGTV است.
۱۳۹۷/۱۲/۳ - ۲۳ : ۴۹
محققان و پژوهشگران امنيتي به تازگي دريافته اند که بدافزار جديدي در تصاوير متحرک رد و بدل شده توسط کاربران در اپليکيشن هاي پيام‌رسان وجود دارد که قادر است اطلاعات شخصي آنها را به سرقت ببرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۲۳ : ۲۵
سرانه روزانه استفاده ایرانی‌ها از شبکه‌های اجتماعی حدود یک ساعت و چهار دقیقه است و 94 درصد از اعضای فعال در این شبکه‌ها از تلگرام استفاده می‌کنند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۲۱ : ۳۳
نسخه‌هاي بدافزاري از تلگرام‌هاي بدون فيلتر در حالي نقش مخربي روي سيستم کاربران دارند که در مواردي بدون آگاهي کاربر حتي به ارسال پيام و نسخه‌هاي بدافزاري از خود در گروه‌هاي ليست مخاطب کاربر اقدام مي‌کنند.
۱۳۹۷/۱۱/۱۹ - ۷ : ۳۵
آرشيو خبر ها

نظرسنجي