سرویس شهر هوشمند
کارگاه آموزشی با موضوع آشنایی با «اینترنت اشیا» در مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.
کارگاه آموزشی با موضوع آشنایی با «اینترنت اشیا» در مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.
۱۳۹۸/۷/۸ - ۱۷ : ۲۲
همايش " ايران هوشمند " با حضور حسن روحاني رئيس جمهور ، محمد جواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، دبير شوراي عالي فضاي مجازي ، مهندس حميد فتاحي معاون وزير، رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت و ساير مديران اين شرکت ، ?? تير ماه در سالن اجلاس سران برگزار شد.
۱۳۹۸/۴/۲۷ - ۱۹ : ۹
رئيس سازمان فضايي و معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: براي افزايش سهم فناوري فضايي در توسعه شهر هوشمند جلسات مشترکي بين سازمان نظام صنفي رايانه‌اي و سازمان فناوري اطلاعات شهرداري تهران برگزار مي شود.
۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۲۳ : ۳۷
معاون وزير ارتباطات و رئيس سازمان فناوري اطلاعات گفت: دبيرخانه سند ملي شهر هوشمند شکل گرفته تا پيش نويس اين سند تا دو ماه آينده آماده شود تا به هيئت وزيران ارائه کنيم.
۱۳۹۸/۴/۱۳ - ۰ : ۱۵
پژوهشگران بر این باورند که برقراری شبکه نسل ششم اینترنت با بهره‌گیری از هوش مصنوعی قادر است توانمندی‌های مغز انسان را شبیه سازی کند.
۱۳۹۸/۴/۱ - ۲۳ : ۴۹
کاربران تلويزيون‌هاي هوشمند سامسونگ بايد هراز گاهي تلويزيون‌هاي خود را براي جلوگيري از نفوذ ويروس‌هاي خطرناک رايانه‌اي اسکن کنند.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۶ : ۲۵
مرکز تحقیقات مخابرات ایران برای همکاری با شرکتهای فعال در حوزه هوش مصنوعی با هدف عملیاتی کردن شبکه ارتباطی نسل پنجم 5G ) در کشور، فراخوان داد.
۱۳۹۸/۳/۱۱ - ۲۳ : ۰
گوگل به تازگي اعلام کرده است که قصد دارد قابليت‌هاي کاربردي اپليکشن Waze را به گوگل مپ بيفزايد تا کاربران بتوانند از محدوده مجاز سرعت و دوربين‌هاي پليس در طول مسير مطلع شوند.
۱۳۹۸/۳/۷ - ۱۷ : ۳۹
همزمان با روز ملي خليج فارس، پروژه طراحي شهر هوشمند بوشهر با همکاري دستگاه هاي حاکميتي و اجرايي استان بوشهر، توسط مرکز گسترش فناوري اطلاعات (مگفا) آغاز شد.
۱۳۹۸/۲/۱۰ - ۰ : ۱۰
در حاشیه‌ی بازدید رسول کشت‌پور، شهردار منطقه‌ی 2 تهران، و محمد فرجود، معاون فناوری اطلاعات شهرداری تهران، از گروه شرکت‌های هزاردستان شامل کافه‌بازار، دیوار و بلد، توافقاتی در راستای همکاری‌های این شرکت‌ها و شهرداری تهران در زمینه‌ی هوشمندسازی شهر صورت گرفت.
۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۵ : ۴۸
در يک همکاري جالب توجه؛ روس‌ها خانه کاملاً هوشمند ساختند
تعدادي از اساتيد و دانشجويان دانشگاه اورال شمالي روسيه با همکاري يکديگر خانه‌اي کاملاً هوشمند را ساخته اند که در آن مصرف آب، برق و فعاليت سيستم گرمايشي به صورت بهينه رخ مي‌دهد.
۱۳۹۸/۱/۱۰ - ۸ : ۷
به هنگام صحبت درباره تحولات شهري، معمولا ذهن‌ها به سمت مگاشهرهاي بزرگ همچون شانگهاي، دبي يا هنگ کنگ معطوف مي‌شود يا به هنگام صحبت در مورد پيشرفت‌هاي تکنولوژيکي، سان‌فرانسيسکو و منطقه سيليکون‌ولي به ذهن مي‌رسند اما واقعيت اين است که شهرهاي پيش‌رو در اين انقلابِ رو به رشد شهري اغلب غيرمنتظره هستند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۲۳ : ۴۷
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای به وزارت ارتباطات اجازه دادند پروژه‌های دولت الکترونیک و توسعه خدمات الکترونیکی ازجمله هوشمندسازی مدارس در سال 98 را انجام دهد.
۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۹ : ۶
در فرهنگ سرای فناوری اطلاعات بررسی می‌شود نقش و جایگاه هنر در ساختار شهر هوشمند
سمینار آشنایی با تبیین نقش و جایگاه هنر در ساختار شهر هوشمند، با حضور کارشناس متخصص، توسط کانون شهر هوشمند فرهنگ سرای فناوری اطلاعات برگزار می شود.
۱۳۹۷/۱۲/۶ - ۶ : ۲۶
رییس سازمان فناوری اطلاعات در سمینار گذر به IPv6 با تاکید بر ضرورت گذر شبکه IP کشور به نسخه 6 این آی پی، تاکید کرد: پیش بینی که برای سال 2025 شده اتصال 50 میلیارد اجزای مختلف برای بیش از ده برابر وضعیت موجود است به همین دلیل در جهان به سمت IPv6 حرکت کرده‌اند.
۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۲۰ : ۲۷
اين روزها واژه IOT يا «اينترنت اشيا» را زياد مي شنويم و از اين پس بيشتر نيز خواهيم شنيد، اما شايد خيلي ها معنا و يا کاربردهاي آن را ندانند؛ يقينا اگر کاربردهاي آن بر همگان معلوم شود شايد بيش از پيش به ضرورت شتاب در توسعه و پياده سازي آن پي ببرند.
۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۱ : ۶
آرشيو خبر ها

نظرسنجي