سرویس شهر هوشمند
مرکز تحقیقات مخابرات ایران برای همکاری با شرکتهای فعال در حوزه هوش مصنوعی با هدف عملیاتی کردن شبکه ارتباطی نسل پنجم 5G ) در کشور، فراخوان داد.
مرکز تحقیقات مخابرات ایران برای همکاری با شرکتهای فعال در حوزه هوش مصنوعی با هدف عملیاتی کردن شبکه ارتباطی نسل پنجم 5G ) در کشور، فراخوان داد.
۱۳۹۸/۳/۱۱ - ۲۳ : ۰
گوگل به تازگي اعلام کرده است که قصد دارد قابليت‌هاي کاربردي اپليکشن Waze را به گوگل مپ بيفزايد تا کاربران بتوانند از محدوده مجاز سرعت و دوربين‌هاي پليس در طول مسير مطلع شوند.
۱۳۹۸/۳/۷ - ۱۷ : ۳۹
همزمان با روز ملي خليج فارس، پروژه طراحي شهر هوشمند بوشهر با همکاري دستگاه هاي حاکميتي و اجرايي استان بوشهر، توسط مرکز گسترش فناوري اطلاعات (مگفا) آغاز شد.
۱۳۹۸/۲/۱۰ - ۰ : ۱۰
در حاشیه‌ی بازدید رسول کشت‌پور، شهردار منطقه‌ی 2 تهران، و محمد فرجود، معاون فناوری اطلاعات شهرداری تهران، از گروه شرکت‌های هزاردستان شامل کافه‌بازار، دیوار و بلد، توافقاتی در راستای همکاری‌های این شرکت‌ها و شهرداری تهران در زمینه‌ی هوشمندسازی شهر صورت گرفت.
۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۵ : ۴۸
در يک همکاري جالب توجه؛ روس‌ها خانه کاملاً هوشمند ساختند
تعدادي از اساتيد و دانشجويان دانشگاه اورال شمالي روسيه با همکاري يکديگر خانه‌اي کاملاً هوشمند را ساخته اند که در آن مصرف آب، برق و فعاليت سيستم گرمايشي به صورت بهينه رخ مي‌دهد.
۱۳۹۸/۱/۱۰ - ۸ : ۷
به هنگام صحبت درباره تحولات شهري، معمولا ذهن‌ها به سمت مگاشهرهاي بزرگ همچون شانگهاي، دبي يا هنگ کنگ معطوف مي‌شود يا به هنگام صحبت در مورد پيشرفت‌هاي تکنولوژيکي، سان‌فرانسيسکو و منطقه سيليکون‌ولي به ذهن مي‌رسند اما واقعيت اين است که شهرهاي پيش‌رو در اين انقلابِ رو به رشد شهري اغلب غيرمنتظره هستند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۲۳ : ۴۷
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای به وزارت ارتباطات اجازه دادند پروژه‌های دولت الکترونیک و توسعه خدمات الکترونیکی ازجمله هوشمندسازی مدارس در سال 98 را انجام دهد.
۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۹ : ۶
در فرهنگ سرای فناوری اطلاعات بررسی می‌شود نقش و جایگاه هنر در ساختار شهر هوشمند
سمینار آشنایی با تبیین نقش و جایگاه هنر در ساختار شهر هوشمند، با حضور کارشناس متخصص، توسط کانون شهر هوشمند فرهنگ سرای فناوری اطلاعات برگزار می شود.
۱۳۹۷/۱۲/۶ - ۶ : ۲۶
رییس سازمان فناوری اطلاعات در سمینار گذر به IPv6 با تاکید بر ضرورت گذر شبکه IP کشور به نسخه 6 این آی پی، تاکید کرد: پیش بینی که برای سال 2025 شده اتصال 50 میلیارد اجزای مختلف برای بیش از ده برابر وضعیت موجود است به همین دلیل در جهان به سمت IPv6 حرکت کرده‌اند.
۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۲۰ : ۲۷
اين روزها واژه IOT يا «اينترنت اشيا» را زياد مي شنويم و از اين پس بيشتر نيز خواهيم شنيد، اما شايد خيلي ها معنا و يا کاربردهاي آن را ندانند؛ يقينا اگر کاربردهاي آن بر همگان معلوم شود شايد بيش از پيش به ضرورت شتاب در توسعه و پياده سازي آن پي ببرند.
۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۱ : ۶
نتایج گزارش‌ها حاکی از آن است که 300 شهر اروپا تا پایان سال 2019هوشمند می‌شوند.
۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۴ : ۵۷
کارشناسان بر اين باورند که فناوري بلاک‌چين مي‌تواند تا حد زيادي به ارتقاي سطح امنيت سايبري دستگاه‌هاي هوشمند و متصل به اينترنت اشيا کمک کند.
۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۱ : ۳
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: در چهلمين سال پيروزي انقلاب پارک توسعه اقتصاد ديجيتال کشور را با مجوز وزارت علوم در شهر مشهد افتتاح خواهيم کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۸ : ۱۹
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه تحول ديجيتال و انقلاب صنعتي چهارم زودتر از آن چيزي که فکر مي کنيم رخ مي دهد، گفت: گزارش ها از وضعيت دستگاه ها و سازمان هاي کشور براي ورود به حوزه تحول ديجيتال حاکيست که 95 درصد آنها آمادگي لازم را ندارند.
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۱۹ : ۳۸
وزير ارتباطات در همايش شهر هوشمند: شهر هوشمند شهروند هوشمند مي خواهد
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه اقتصاد هوشمند نبايد رانتي پيش برود، گفت: در شهر هوشمندبا شکل گرفتن مدل اقتصادي هوشمند بخش خصوصي کارها را به پيش مي برد.
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۰ : ۲۹
آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و پیروز حناچی شهردار تهران در همایش «تهران هوشمند» برای توسعه همکاری ها تفاهم نامه امضا کردند.
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۰ : ۲۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي