سرویس دولت الکترونيک
رييس کميته ارتباطات و مخابرات مجلس گفت: همه دستگاه‌هاي حاکميتي، دولتي و عمومي با پيوستن به دولت الکترونيک بايد در سطحي فراگيرتر و با خدمات مناسب‌تر و بهتر نياز جامعه به اين کالاي اساسي جامعه را تامين کنند.
رييس کميته ارتباطات و مخابرات مجلس گفت: همه دستگاه‌هاي حاکميتي، دولتي و عمومي با پيوستن به دولت الکترونيک بايد در سطحي فراگيرتر و با خدمات مناسب‌تر و بهتر نياز جامعه به اين کالاي اساسي جامعه را تامين کنند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۲ : ۳۳
این روزها ورود کارت‌های هوشمند ملی برای استفاده به جای کارت‌های عابر بانک جدی‌تر شده و با اقدام بانک‌ها در این مورد مشتریان می‌توانند از کارت‌های هوشمند ملی برای دریافت خدمات بانکی استفاده کند.
۱۳۹۷/۱۲/۶ - ۱۷ : ۲۶
اخیراً خبر اتصال سامانه شبکه احراز هویت کاربران ارتباطی (شاهکار) به نرم‌افزار دولت همراه اعلام شد؛ سامانه‌ای که در پی مصوبه شورای عالی فضای مجازی به منظور تأمین کامل حریم خصوصی و امنیت اطلاعات کاربران در فضای مجازی و حقیقی در سال 1394راه‌اندازی و به تدریج سرویس‌های مختلف به آن اضافه شد.
۱۳۹۷/۱۲/۶ - ۶ : ۱۳
يکي از شرکت‌هاي توسعه‌دهنده دستگاه‌هاي کارت‌خوان موسوم به POS اعلام کرده است که گروهي از هکرها موفق شده‌اند به اطلاعات مربوط به کارت‌هاي اعتباري مشتريان دست پيدا کنند.
۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۲۰ : ۳۰
در شرايطي که کشورمان نيازمند برون‌رفت از فشار اقتصادي و افزايش بهره‌وري است، ادامه شيوه‌هاي سنتي مديريت، شکاف بزرگي در نحوه اداره کشور نسبت به کشورهاي ديگر ايجاد مي‌کند؛ در حالي‌که دولت الکترونيکي مي‌تواند علاوه‌بر صرفه‌جويي در زمان و هزينه، تسهيل شدن خدمات را در پي داشته باشد.
۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۱ : ۴۸
مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی کشور شرکت ملی پست ایران گفت : می خواهیم آدرس قانونی را راه اندازی کنیم تا محل سکونت همه مشخص باشد
۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۴ : ۴۸
به گفته معاون وزیر ارتباطات، جهت گسترش خدمات پیام‌رسان‌ها به امور شهروندی، خدمات دولت الکترونیکی طی دو هفته آینده از طریق پیام‌رسان‌ها قابل دسترس خواهد بود.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۲۳ : ۵۰
اين روزها، اتصال دستگاه‌ها و عدم تبادل اطلاعات، حلقه مفقوده توسعه دولت الکترونيکي در ايران به شمار مي‌رود؛ موضوعي که بارها ازسوي مسوولان مربوطه در وزارت ارتباطات و سازمان فناوري اطلاعات بر آن تاکيد مي‌شود اما...
۱۳۹۷/۱۰/۷ - ۱۴ : ۵
مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی کشور شرکت ملی پست با تاکید بر اینکه نقشه پارسل جز اساسی پروژه GNAF و پاشنه آشیل آن است، گفت: مشکل بزرگ دیگری که ما برای پیشبرد این طرح داریم تکمیل نبودن نام معابر و پلاک ساختمانی در کشور است به صورتی که مرکز استانی در کشور داریم که نام معبر و پلاک ندارد.
۱۳۹۷/۱۰/۳ - ۱۹ : ۱۹
برخي کارشناسان، با اشاره به ضرورت برون‌سپاري خدمات دستگاه‌ها معتقدند که دستگاه‌هاي اجرايي بايد از موازي‌کاري در اجراي برون‌سپاري خدمات خودداري کنند.
۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۱۹ : ۵۸
کارگروه ارتباطات مجلس شوراي اسلامي موضوع حذف کپي مدارک کاغذي را به دليل اجراي دولت الکترونيک، مورد بررسي قرار مي دهد.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۲۳ : ۴۵
رييس سازمان فناوري اطلاعات با اعلام رشد 22 درصدي دستگاه هاي دولتي در پيوستن به دولت الکترونيکي در آخرين دور از ارزيابي خدمات الکترونيکي دستگاه‌هاي اجرايي گفت: تعداد تراکنش دستگاه هاي دولتي با مرکز تبادل داده در آبان ماه به 44 ميليون رسيد که پيش بيني مي شود اين رقم در پايان آذرماه به 60 ميليون تراکنش برسد.
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۲۳ : ۱۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنرانی به مناسبت «هفته ایران دیجیتال» با اشاره به دولت الکترونیکی از صرفه جویی 1440 میلیارد تومانی در صورت حذف قبوض کاغذی آب، برق، گاز و تلفن خبر داد و گفت: با این صرفه جویی می توان کارهای بزرگی به نفع مردم انجام داد و ذهن مردم را بایدنسبت به هدر رفت این منابع حساس کرد.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۹ : ۵۹
رييس پژوهشکده فناوري اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اهميت کلان داده ها در کشور، از تجهيز آزمايشگاه کلان داده ها و تدوين پيش نويس لايحه حکمراني داده ها و کلان داده ها خبر داد
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۹ : ۴
رييس سازمان فناوري اطلاعات ايران استفاده هر خانوار مستقر در ايران را از حداقل يک خدمت دولت الکترونيک در سال را از اهداف سال 1400 اين سازمان برشمرد.
۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۲۲ : ۳۰
وزير ارتباطات از انتخاب کد دستوري #?* براي دريافت خدمات دولت همراه و دولت الکترونيک خبر داد.
۱۳۹۷/۹/۷ - ۲۲ : ۳۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي