سرویس ICT بين الملل
تا پنج سال آینده در چین محقق می‌شود اتصال یک میلیون دستگاه به شبکه 5G
دولت چین برآورد و اعلام کرده است که با توجه به توسعه روزافزون زیرساخت‌های نسل پنجم اینترنت، در پنج سال آینده بالغ بر یک میلیون دستگاه به شبکه 5G در این کشور مجهز و متصل باشند.
تا پنج سال آینده در چین محقق می‌شود اتصال یک میلیون دستگاه به شبکه 5G
دولت چین برآورد و اعلام کرده است که با توجه به توسعه روزافزون زیرساخت‌های نسل پنجم اینترنت، در پنج سال آینده بالغ بر یک میلیون دستگاه به شبکه 5G در این کشور مجهز و متصل باشند.
۱۳۹۸/۳/۲۴ - ۱۵ : ۵۷
توسعه شبکه نسل پنجم اينترنت 5G بيشتر از آنکه همچون ساير فناوري‌هاي پيشين، جهان را متحد و يکپارچه کند، موجب تفرقه و اختلاف نظر کشورها شده است.
۱۳۹۸/۳/۲۰ - ۱۱ : ۲
وزارت امور خارجه آمريکا از تمام متقاضيان ويزاي اين کشور مي خواهد اطلاعات ديجيتال خود شامل نام کاربري در شبکه هاي اجتماعي، شماره موبايل ها و آدرس هاي ايميل قديمي را ارايه کنند.
۱۳۹۸/۳/۱۲ - ۲۲ : ۴۳
به نظر مي‌رسد که مايکروسافت قصد دارد جايگزين بهتر و کارآمدتري را براي سيستم ويندوز معرفي کند.
۱۳۹۸/۳/۱۰ - ۲۰ : ۳۰
فیس بوک و توئیتر حساب های کاربری مرتبط با ایران را حذف کرده اند. فیس بوک 51 حساب کاربری در پلتفرم خود و توئیتر نیز شبکه ای از 2800حساب کاربری را به دلیل حمایت از ایران حذف کرده اند.
۱۳۹۸/۳/۸ - ۲۰ : ۲۶
به عقيده کارشناسان، تحريم‌هاي جديد واشنگتن توانسته سد مقاومت هواوي را بعد از يک سال بشکند و فروش گوشي‌هاي هوشمند آن را با کاهش قابل توجهي روبرو کند.
۱۳۹۸/۳/۵ - ۱۴ : ۴۱
با ورود دوباره مرسولات پستي از انگلستان به ايران، همکاري پستي ايران و انگلستان پس از يک وقفه چند هفته اي رسما از سر گرفته شد.
۱۳۹۸/۲/۲۸ - ۲۳ : ۵۷
مایکروسافت به تازگی خطاب به کاربران رایانه اعلام کرده که برای اجرای به‌روزرسانی جدید ویندوز 10 حداقل نیاز به 32گیگابایت فضای خالی بر روی سیستم‌شان دارند.
۱۳۹۸/۲/۱۱ - ۱۲ : ۴۵
تازه ترین به روزرسانی ویندوز 10 که مربوط به ماه می سال 2019 است، حجم این سیستم عامل بر روی رایانه کاربران را به 32 گیگابایت می رساند و این امر موجب اعتراض کاربران شده است.
۱۳۹۸/۲/۱۰ - ۱۷ : ۲۶
با برقراري ارتباط اينترنتي ايران با کشور هاي همسايه ديگر تحريم‌هاي يک‌جانبه يک کشور نمي‌تواند بر روابط ديتاي ما اثري داشته باشد.
۱۳۹۸/۲/۹ - ۲۰ : ۴۷
معاون شرکت ارتباطات زيرساخت دلايل افزايش قيمت مکالمات بين الملل را افزايش نرخ ارز عنوان کرد و گفت: بيشترين تماس صادره و وارده ايران مربوط به کشور افغانستان است.
۱۳۹۸/۲/۹ - ۱۵ : ۲
دولت انگليس قصد دارد با وضع قوانين جديد و جريمه بر سيطره شرکت هاي بزرگ فناوري و شبکه اجتماعي بر اينترنت پايان دهد. در نتيجه فشار دولت اين کشور بر شبکه اجتماعي هر روز بيشتر مي شود.
۱۳۹۸/۲/۷ - ۱۳ : ۱۳
دبیر کنفرانس بین المالی مخابرات نوری بیسیم غرب آسیا اعلام کرد: دانشگاه شهید بهشتی میزبان پژوهشگران تراز اول بین المللی در حوزه مخابرات نوری است.
۱۳۹۸/۱/۳۰ - ۱۷ : ۵۷
دبیرکل اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU) در پیامی، "کاهش شکاف استانداردسازی " بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه را بعنوان شعار پنجاهمین سالروز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی اعلام کرد.
۱۳۹۸/۱/۳۰ - ۸ : ۱۲
مایکروسافت تأیید و اعلام کرده است که کاربران در نسخه جدید ویندوز 10دیگر نیازی به قطع اتصال حافظه‌های متصل شده به رایانه به صورت Safely Remove نخواهند داشت.
۱۳۹۸/۱/۲۱ - ۱۳ : ۴۱
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به منظور شرکت در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی 2019به ژنو سوییس رفته است، از اختصاص برترین جایزه این اجلاس به یک طرح ایرانی خبر داد.
۱۳۹۸/۱/۲۰ - ۲۱ : ۳۳
آرشيو خبر ها

نظرسنجي