سرویس ICT بين الملل
اجلاس چهارجانبه وزرای ارتباطات کشورهای ایران، ترکیه، روسیه و جمهوری آذربایجان برای گسترش همکاری‌های اقتصادی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، چهارشنبه 26تیرماه برای ایجاد منطقه‌قوی‌تر و مقابله با یک‌جانبه‌گرایی‌ها امروز آغاز شد.
اجلاس چهارجانبه وزرای ارتباطات کشورهای ایران، ترکیه، روسیه و جمهوری آذربایجان برای گسترش همکاری‌های اقتصادی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، چهارشنبه 26تیرماه برای ایجاد منطقه‌قوی‌تر و مقابله با یک‌جانبه‌گرایی‌ها امروز آغاز شد.
۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۱۳ : ۳۷
تلاش هرزه نگاران اينترنتي براي دسترسي به محتواي مستهجن در فضاي مجازي باعث توليد دي اکسيدکربني معادل با دي اکسيدکربن توليد شده در کشور بلژيک مي شود.
۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۰ : ۱۹
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات جمهوري اسلامي ايران در حاشيه اجلاس تابستاني داووس گفت: ايران فرصت بسيار بزرگي براي سرمايه گذاري خارجي به ويژه در حوزه فناوري اطلاعات است و شرکت هاي سرمايه گذار مي توانند در کنار سود دهي مناسب از جذابيت هاي لازم در ايران نيز برخوردار باشند.
۱۳۹۸/۴/۱۳ - ۰ : ۷
به تازگي کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات، مقررات آزادسازي خدمات مکالمه صوتي بين‌الملل، صادره و وارده به کشور را که پيش از اين تنها در انحصار شرکت ارتباطات زيرساخت بود ، تصويب کرد.
۱۳۹۸/۴/۱۰ - ۲۳ : ۵۳
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در اجلاس وزراي ارتباطات کشورهاي آسيا و اقيانوسيه تاکيد کرد: هيچ کشوري به تنهايي نمي‌تواند اطمينان و اعتماد را در فضاي مجازي ايجاد کند.
۱۳۹۸/۴/۴ - ۱۹ : ۲۰
گوگل به تازگي اعلام کرده است که ديگر قصد ادامه توليد هيچ تبلتي را نخواهد داشت.
۱۳۹۸/۴/۱ - ۲۳ : ۴۱
تيم موزيلا به تازگي نسخه جديد مرورگر فايرفاکس را منتشر کرده که در اين نسخه يک آسيب‌پذيري بحراني روز صفر رفع شده است. اين آسيب‌پذيري بحراني در حال حاضر مورد سوءاستفاده مهاجمان قرار دارد.
۱۳۹۸/۳/۳۱ - ۱۸ : ۱۷
تا پنج سال آینده در چین محقق می‌شود اتصال یک میلیون دستگاه به شبکه 5G
دولت چین برآورد و اعلام کرده است که با توجه به توسعه روزافزون زیرساخت‌های نسل پنجم اینترنت، در پنج سال آینده بالغ بر یک میلیون دستگاه به شبکه 5G در این کشور مجهز و متصل باشند.
۱۳۹۸/۳/۲۴ - ۱۵ : ۵۷
توسعه شبکه نسل پنجم اينترنت 5G بيشتر از آنکه همچون ساير فناوري‌هاي پيشين، جهان را متحد و يکپارچه کند، موجب تفرقه و اختلاف نظر کشورها شده است.
۱۳۹۸/۳/۲۰ - ۱۱ : ۲
وزارت امور خارجه آمريکا از تمام متقاضيان ويزاي اين کشور مي خواهد اطلاعات ديجيتال خود شامل نام کاربري در شبکه هاي اجتماعي، شماره موبايل ها و آدرس هاي ايميل قديمي را ارايه کنند.
۱۳۹۸/۳/۱۲ - ۲۲ : ۴۳
به نظر مي‌رسد که مايکروسافت قصد دارد جايگزين بهتر و کارآمدتري را براي سيستم ويندوز معرفي کند.
۱۳۹۸/۳/۱۰ - ۲۰ : ۳۰
فیس بوک و توئیتر حساب های کاربری مرتبط با ایران را حذف کرده اند. فیس بوک 51 حساب کاربری در پلتفرم خود و توئیتر نیز شبکه ای از 2800حساب کاربری را به دلیل حمایت از ایران حذف کرده اند.
۱۳۹۸/۳/۸ - ۲۰ : ۲۶
به عقيده کارشناسان، تحريم‌هاي جديد واشنگتن توانسته سد مقاومت هواوي را بعد از يک سال بشکند و فروش گوشي‌هاي هوشمند آن را با کاهش قابل توجهي روبرو کند.
۱۳۹۸/۳/۵ - ۱۴ : ۴۱
با ورود دوباره مرسولات پستي از انگلستان به ايران، همکاري پستي ايران و انگلستان پس از يک وقفه چند هفته اي رسما از سر گرفته شد.
۱۳۹۸/۲/۲۸ - ۲۳ : ۵۷
مایکروسافت به تازگی خطاب به کاربران رایانه اعلام کرده که برای اجرای به‌روزرسانی جدید ویندوز 10 حداقل نیاز به 32گیگابایت فضای خالی بر روی سیستم‌شان دارند.
۱۳۹۸/۲/۱۱ - ۱۲ : ۴۵
تازه ترین به روزرسانی ویندوز 10 که مربوط به ماه می سال 2019 است، حجم این سیستم عامل بر روی رایانه کاربران را به 32 گیگابایت می رساند و این امر موجب اعتراض کاربران شده است.
۱۳۹۸/۲/۱۰ - ۱۷ : ۲۶
آرشيو خبر ها

نظرسنجي