سرویس ICT بين الملل
مشاور وزیر ارتباطات در امور تأمین و بهبود ارتباطات مناسبت‌های مذهبی، ملی و منطقه‌ای با اشاره به اینکه ظرفیت‌های ارتباطی خوبی در مسیر حرکت زوار اربعین ایجادشده است، مکان‌های ارائه سرویس وای فای در عراق را اعلام کرد.
مشاور وزیر ارتباطات در امور تأمین و بهبود ارتباطات مناسبت‌های مذهبی، ملی و منطقه‌ای با اشاره به اینکه ظرفیت‌های ارتباطی خوبی در مسیر حرکت زوار اربعین ایجادشده است، مکان‌های ارائه سرویس وای فای در عراق را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۱۰ : ۴۵
هر سال در آستانه ایام اربعین و آغاز سفر زائران برای پیاده‌روی به عراق، این سوال مطرح می‌شود که آیا استفاده از رومینگ اپراتورهای ایرانی به صرفه‌تر است یا سیم‌کارت‌های عراقی؟
۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۱۰ : ۵۲
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي خبر داد: راه اندازي کد دستوري اپراتوري براي موقعيت يابي زائرين
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از برقراري کد دستوري USSD اپراتورهاي همراه براي آگاهي از وضعيت و موقعيت زائرين با يکديگر و ارسال موقعيت به دوستان خود در مسير اربعين خبر داد.
۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۷ : ۲۲
باهدف توسعه بازار براي استارتاپ‌هاي ايراني؛ آذري جهرمي به ارمنستان سفر کرد
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات باهدف گسترش روابط و توسعه بازار منطقه‌اي و بين‌المللي براي شرکت‌ها و استارت‌آپ ايراني راهي ارمنستان شد.
۱۳۹۸/۷/۱۵ - ۲۳ : ۳۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از کاهش 600تومانی تعرفه مکالمات برای زائران اربعین خبر داد.
۱۳۹۸/۷/۱۲ - ۲۰ : ۲۱
اختلال توييتر در بامداد امروز، چهارشنبه، موجب شد بسياري از کاربران نتوانند وارد حساب کاربري شخصي خود شده و کارهاي موردنظرشان را انجام دهند.
۱۳۹۸/۷/۱۰ - ۱۷ : ۲۴
براي نخستين بار در ايران، دروازه تماس بين‌الملل خصوصي توسط ايرانسل راه‌اندازي شد.
۱۳۹۸/۵/۱ - ۲۳ : ۵۸
بيانيه پاياني اجلاس چهارجانبه وزراي ارتباطات ايران، آذربايجان، ترکيه و روسيه در تهران صادر شد که در بخشي از آن آمده است:«با اراده سياسي، پايداري و مشارکت چند جانبه مي‌توان پيچيده‌ترين مسائل را حل کرده و راهکارهاي عملي موثري را به اجرا گذاشت. اين رويداد پيامي دلگرم کننده و محکم است که تلاش‌هاي ما در جهت ايجاد آينده‌اي روشن‌تر براي همگي ملت‌هاي منطقه و مقابله با يکجانبه گرايي خواهد بود.»
۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۲۱ : ۵۳
اجلاس چهارجانبه وزرای ارتباطات کشورهای ایران، ترکیه، روسیه و جمهوری آذربایجان برای گسترش همکاری‌های اقتصادی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، چهارشنبه 26تیرماه برای ایجاد منطقه‌قوی‌تر و مقابله با یک‌جانبه‌گرایی‌ها امروز آغاز شد.
۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۱۳ : ۳۷
تلاش هرزه نگاران اينترنتي براي دسترسي به محتواي مستهجن در فضاي مجازي باعث توليد دي اکسيدکربني معادل با دي اکسيدکربن توليد شده در کشور بلژيک مي شود.
۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۰ : ۱۹
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات جمهوري اسلامي ايران در حاشيه اجلاس تابستاني داووس گفت: ايران فرصت بسيار بزرگي براي سرمايه گذاري خارجي به ويژه در حوزه فناوري اطلاعات است و شرکت هاي سرمايه گذار مي توانند در کنار سود دهي مناسب از جذابيت هاي لازم در ايران نيز برخوردار باشند.
۱۳۹۸/۴/۱۳ - ۰ : ۷
به تازگي کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات، مقررات آزادسازي خدمات مکالمه صوتي بين‌الملل، صادره و وارده به کشور را که پيش از اين تنها در انحصار شرکت ارتباطات زيرساخت بود ، تصويب کرد.
۱۳۹۸/۴/۱۰ - ۲۳ : ۵۳
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در اجلاس وزراي ارتباطات کشورهاي آسيا و اقيانوسيه تاکيد کرد: هيچ کشوري به تنهايي نمي‌تواند اطمينان و اعتماد را در فضاي مجازي ايجاد کند.
۱۳۹۸/۴/۴ - ۱۹ : ۲۰
گوگل به تازگي اعلام کرده است که ديگر قصد ادامه توليد هيچ تبلتي را نخواهد داشت.
۱۳۹۸/۴/۱ - ۲۳ : ۴۱
تيم موزيلا به تازگي نسخه جديد مرورگر فايرفاکس را منتشر کرده که در اين نسخه يک آسيب‌پذيري بحراني روز صفر رفع شده است. اين آسيب‌پذيري بحراني در حال حاضر مورد سوءاستفاده مهاجمان قرار دارد.
۱۳۹۸/۳/۳۱ - ۱۸ : ۱۷
تا پنج سال آینده در چین محقق می‌شود اتصال یک میلیون دستگاه به شبکه 5G
دولت چین برآورد و اعلام کرده است که با توجه به توسعه روزافزون زیرساخت‌های نسل پنجم اینترنت، در پنج سال آینده بالغ بر یک میلیون دستگاه به شبکه 5G در این کشور مجهز و متصل باشند.
۱۳۹۸/۳/۲۴ - ۱۵ : ۵۷
آرشيو خبر ها

نظرسنجي