سرویس فناوري بي سيم ثابت
در حالی که نسل سوم شبکه تلفن همراه موجب افزایش اتصال مصرف‌کنندگان شد و نسل چهارم، مصرف‌کنندگان دیجیتالی را هدایت کرد، اکنون شبکه‌های 5G نه تنها حجم دیتا روی شبکه‌ها را چندصد برابر می‌کنند، بلکه سرعت انتقال دیتاها را نیز بسیار زیاد می‌کنند و تأخیر انتقال دیتار را به کمتر از یک میلی‌ثانیه می‌رساند.
در حالی که نسل سوم شبکه تلفن همراه موجب افزایش اتصال مصرف‌کنندگان شد و نسل چهارم، مصرف‌کنندگان دیجیتالی را هدایت کرد، اکنون شبکه‌های 5G نه تنها حجم دیتا روی شبکه‌ها را چندصد برابر می‌کنند، بلکه سرعت انتقال دیتاها را نیز بسیار زیاد می‌کنند و تأخیر انتقال دیتار را به کمتر از یک میلی‌ثانیه می‌رساند.
۱۳۹۸/۴/۵ - ۱۶ : ۱۰
رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با بیان این‌که در یک ماه اخیر 500 تا 550 تلفن همراه ثبت سفارش شده است، گفت: شرایط بازار در هفته آینده معیار مناسبی برای پیش‌بینی آینده بازار و فعالیت واردکنندگان اصلی است.
۱۳۹۸/۴/۵ - ۱۵ : ۴۴
روابط عمومي وزارت ارتباطات و فناوري اعلام کرد: فردي که ظهر امروز قصد خودسوزي در ساختمان مرکزي را داشت، بازداشت و به مراجع انتظامي تحويل داده شد.
۱۳۹۸/۴/۵ - ۱۵ : ۱۸
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات که معتقد است سرويس ADSL رو به انقراض است، به شرکت‌هاي ارائه‌کننده خدمات اينترنتي که با افزايش هزينه‌هايشان با کاهش درآمد مواجه شدند، پيشنهاد کرد به جاي درخواست براي افزايش تعرفه، با سرمايه‌گذاري و ارائه کيفيت خوب، به ايجاد تغيير در برنامه‌هايشان بپردازند.
۱۳۹۸/۴/۵ - ۱۵ : ۱۲
وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات با اعلام نتايج نهايي پذيرش چهارمين مرحله جذب نيروهاي امريه سربازي، از متقاضيان خواست که براي پيگيري ثبت نام خود به سامانه امريه اين وزارتخانه مراجعه کنند.
۱۳۹۸/۴/۵ - ۱۵ : ۱
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در اجلاس وزراي ارتباطات کشورهاي آسيا و اقيانوسيه تاکيد کرد: هيچ کشوري به تنهايي نمي‌تواند اطمينان و اعتماد را در فضاي مجازي ايجاد کند.
۱۳۹۸/۴/۴ - ۱۹ : ۲۰
طي حکمي از سوي مهندس آذري جهرمي وزيرارتباطات و فناوري اطلاعات، سجاد بنابي به مدت دو سال به سمت نائب رئيس هيات مديره شرکت ارتباطات زيرساخت منصوب شد.
۱۳۹۸/۴/۴ - ۱۱ : ۱۱
در ارزيابي نوبت پنجم خدمات الکترونيکي کدام دستگاه‌ها همکاري نمي‌کنند؟
ارزيابي نوبت پنجم خدمات الکترونيکي در حالي انجام شد که برخي از دستگاه‌ها از همکاري در اين ارزيابي خودداري کردند.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۱۴ : ۵۲
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حملات سایبری به ایران گفت: در سال گذشته 33میلیون حمله را با سپر دژفا خنثی کردیم و حمله موفقی از آنها صورت نگرفته است.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۱۴ : ۴۶
رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي اعلام کرد: تعرفه خدمات اينترنت موضوعي کارشناسي است و شرکتهاي ارايه‌دهنده خدمات اينترنت ثابت بايستي دلايل و مستندات خود را براي افزايش تعرفه خدمات به رگولاتوري ارايه کنند.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۲۱ : ۰
پژوهشگران بر این باورند که برقراری شبکه نسل ششم اینترنت با بهره‌گیری از هوش مصنوعی قادر است توانمندی‌های مغز انسان را شبیه سازی کند.
۱۳۹۸/۴/۱ - ۲۳ : ۴۹
با افزایش ارسال پیامک با شماره‌های شخصی، رگولاتوری سقف ارسال پیامک را در شبانه‌روز 500 عدد تعیین کرد تا این موضوع رضایتمندی مشترکین را در پی داشته باشد، اگرچه برخی کاربران ممکن است تصور کنند اپراتورها به دلایل غیرموجه، این پیامک‌ها را مسدود می‌کنند.
۱۳۹۸/۴/۱ - ۲۳ : ۴۶
گوگل به تازگي اعلام کرده است که ديگر قصد ادامه توليد هيچ تبلتي را نخواهد داشت.
۱۳۹۸/۴/۱ - ۲۳ : ۴۱
به نظر مي‌رسد مديران نسخه‌هاي فارسي تلگرام بالاخره تصميم گرفتند اين برنامه‌هاي متصل به تلگرام را از مادرشان جدا کنند؛ هرچند هنوز امکان فعاليت مستقل کامل آن‌ها فراهم نشده است.
۱۳۹۸/۴/۱ - ۲۳ : ۳۸
با اتمام ضرب الاجل دو هفته‌اي وزير؛ اشکالات مراکز پشتيباني اپراتورهاي اينترنت اعلام شد
رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي اشکالات مربوط به مراکز پشتيباني شرکتهاي ارائه دهنده خدمات اينترنت را پس از اتمام ضرب الاجل دو هفته اي وزير براي ساماندهي به اين بخش، اعلام کرد.
۱۳۹۸/۳/۳۱ - ۱۸ : ۲۰
تيم موزيلا به تازگي نسخه جديد مرورگر فايرفاکس را منتشر کرده که در اين نسخه يک آسيب‌پذيري بحراني روز صفر رفع شده است. اين آسيب‌پذيري بحراني در حال حاضر مورد سوءاستفاده مهاجمان قرار دارد.
۱۳۹۸/۳/۳۱ - ۱۸ : ۱۷
آرشيو خبر ها

نظرسنجي