سرویس فناوري بي سيم ثابت
رئيس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي با اشاره به مشکلات کسب‌وکارهاي حوزه فناوري اطلاعات، گفت: زماني که يک کسب‌وکار آي‌تي به مدت دو روز فيلتر مي‌شود، کاربران اعتمادشان را از دست مي‌دهند؛ يا در مواردي که سرور را خاموش مي‌کنند، رتبه وب‌سايت در الکسا پايين مي‌آيد. البته با شرايط ايجادشده، ديگر يک قاضي يا مرجع نمي‌تواند به تنهايي حکم فيلترينگ بدهد و اين‌ها نکات مثبتي است که از تعامل صنف و نهادها ايجاد شده است.
رئيس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي با اشاره به مشکلات کسب‌وکارهاي حوزه فناوري اطلاعات، گفت: زماني که يک کسب‌وکار آي‌تي به مدت دو روز فيلتر مي‌شود، کاربران اعتمادشان را از دست مي‌دهند؛ يا در مواردي که سرور را خاموش مي‌کنند، رتبه وب‌سايت در الکسا پايين مي‌آيد. البته با شرايط ايجادشده، ديگر يک قاضي يا مرجع نمي‌تواند به تنهايي حکم فيلترينگ بدهد و اين‌ها نکات مثبتي است که از تعامل صنف و نهادها ايجاد شده است.
۱۳۹۸/۷/۲۸ - ۲۳ : ۰
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اعلام کرد با توجه به اعتراض زائران اربعين نسبت به هزينه‌هاي بالاي اينترنت آزاد، احتمال محاسبه ديتاي مصرفي به صورت بسته‌هاي اپراتورها وجود دارد.
۱۳۹۸/۷/۲۸ - ۲۲ : ۳۴
به تازگی محققان امنیتی اعلام کرده‌اند که ۱۵ اپلیکیشن اندرویدی موجود در فروشگاه گوگل پلی استور حاوی بدافزارهای خطرناکی هستند که حریم خصوصی کاربران را تهدید می‌کند.
۱۳۹۸/۷/۲۷ - ۲۲ : ۵۰
لزوم فعالسازی رمز یکبار مصرف شناسایی 857صفحه پرداخت بانکی جعلی
مرکز ماهر از شناسایی و حذف 857درگاه و صفحه پرداخت بانکی جعلی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و بر لزوم فعالسازی سرویس رمز دوم یکبار مصرف بانکی تاکید کرد.
۱۳۹۸/۷/۲۶ - ۱۲ : ۴۰
طبق گزارش‌های ماهانه در سامانه سپاس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، بیش‌ترین شکایات ثبت‌شده طی سه ماه تابستان سال جاری مربوط به اینترنت بوده است.
۱۳۹۸/۷/۲۶ - ۱۱ : ۵۹
کاربران اينستاگرامي که خواهان بهره‌مندي از حالت تاريک در اين اپليکيشن هستند، قادر خواهند بود با انجام چند مرحله ساده، اين قابليت را فعالسازي کنند.
۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۱۲ : ۵
تماس با 118در برهه‌ای از زمان رایگان بود، اما از حدود پنج سال پیش، تماس با کدهای سه‌رقمی غیراضطراری، از جمله 118مشمول هزینه برای تماس‌گیرنده شده است.
۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۱۱ : ۴۲
مديرکل دفتر بررسي‌هاي فني، اقتصادي و مديريت راهبردي رگولاتوري از تصويب تعرفه عمده‌فروشي خدمات پايه تلفن همراه به دارندگان پروانه اپراتور مجازي (MVNO) در کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات خبر داد.
۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۱۲ : ۱۱
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه اپراتورها به طور قطع به دليل نظارت عمومي به سمت تغييرات افزايش کيفيت ترغيب مي‌شوند، گفت: گزارش کيفي‌سازي اپراتورها بر اساس پروانه صادرشده بررسي مي‌شود.
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۱۲ : ۲۰
مديرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوري با هشدار درباره کلاهبرداري تماس تلفني ناخواسته با خارج از کشور، گفته است: مشترکين تلفن همراه بايد مراقب تماس با شماره‌هاي ناشناس و کليک روي لينک‌هاي ناشناس باشند.
۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۱۱ : ۲۰
مشاور وزیر ارتباطات در امور تأمین و بهبود ارتباطات مناسبت‌های مذهبی، ملی و منطقه‌ای با اشاره به اینکه ظرفیت‌های ارتباطی خوبی در مسیر حرکت زوار اربعین ایجادشده است، مکان‌های ارائه سرویس وای فای در عراق را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۱۰ : ۴۵
همايش« فرهنگ استفاده از اينستاگرام» با هدف بحث و بررسي ابعاد فرهنگي استفاده از اين شبکه اجتماعي در کشور، توسط فرهنگسراي فناوري اطلاعات برگزار مي شود.
۱۳۹۸/۷/۲۱ - ۱۶ : ۲۳
معاون وزیر ارتباطات با بیان این‌که تعرفه اپراتورهای ایرانی در عراق با توجه به صحبت‌های انجام شده تا حدود 50 درصد کاهش پیدا کرده است، افزود: تعرفه‌هایی با نرخ 3000 تومان به حدود 2000 تومان رسیده است.
۱۳۹۸/۷/۲۱ - ۱۶ : ۱۳
درحالي که با توجه به هزينه‌هاي بالاي اينترنت در سرويس رومينگ اپراتورهاي ايراني، به زائران اربعين توصيه شده بود از سيم‌کارت‌هاي عراقي براي خدمات اينترنتي استفاده کنند، به نظر مي‌رسد که از روزهاي گذشته به دليل مشکلات در کشور عراق، اينترنت اين سيم‌کارت‌ها در برخي مناطق با مشکلاتي مواجه است.
۱۳۹۸/۷/۲۰ - ۱۶ : ۱۷
با توجه به سوءاستفاده از اطلاعات هويتي و سيم‌کارت‌هايي که بدون آگاهي افراد به نامشان ثبت شده، بايد با مراجعه به سامانه استعلام تعداد سرويس‌هاي مشترکين اپراتورهاي مخابراتي، از تعداد سيم‌کارت‌هايي که به نام شماست، مطلع شويد و همچنين در صورت دريافت پيامکي مبني بر ثبت‌ سيم‌کارت، درصورتي که بدون اطلاع شما انجام شده، نسبت به قطع آن اقدام کنيد.
۱۳۹۸/۷/۲۰ - ۱۱ : ۴۷
هر سال در آستانه ایام اربعین و آغاز سفر زائران برای پیاده‌روی به عراق، این سوال مطرح می‌شود که آیا استفاده از رومینگ اپراتورهای ایرانی به صرفه‌تر است یا سیم‌کارت‌های عراقی؟
۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۱۰ : ۵۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي