سرویس اينترنت
معاون وزير ارتباطات گفت: هيچ برنامه‌اي براي افزايش قيمت اينترنت موبايل و اينترنت ثابت در سال جاري وجود ندارد.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از تجهيز همه استانهاي کشور به بالن بومي اينترنت خبر داد.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۱ : ۱۴
سخنگوی شرکت مخابرات ایران اعلام کرده که این شرکت به عنوان قدیمی ترین و گسترده ترین اپراتور حوزه ارتباطی کشور، امکان سنجش کیفیت سرعت را در پرتال این شرکت برای همه مشتریان فراهم کرده است.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۱ : ۴
یک شرکت مخابراتی قصد دارد از طریق خطوط انتقال برق اینترنت سریع را به مناطق دورافتاده برساند. در همین راستا نخستین آزمایش بین المللی این پروژه را انجام خواهد داد.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۰ : ۴۲
ذي‌نفعان حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات از جمله اينترنت مي‌توانند ميزان رضايتمندي خود از خدمات اين حوزه را با مراجعه به سايت رگولاتوري اعلام کنند.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۰ : ۳۱
يک کارشناس حوزه تجارت الکترونيک با اشاره به تاثير افزايش سرعت اينترنت در افزايش رشد توليد ناخالص داخلي در کشورها بر نقش مهم اقتصاد ديجيتالي در تقويت جايگاه اقتصادي کشورها تاکيد کرد.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۴ : ۱۲
شهروندان برای خرید سرویس اینترنت پرسرعت (ADSL) و محصولات مخابراتی در تهران با سامانه فروش اینترنت مخابرات منطقه تهران (2020) تماس حاصل نمایند.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۱۷ : ۰
گوگل در نسخه جديد اندرويد سرعت شبکه هاي واي فاي در دسترس کاربر را با برچسب هاي خاصي مشخص مي کند.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۲۱ : ۴۲
وزیر ارتباطات در توئیت خود آورده است : موضوعی که اخیرا تحت عنوان طرح فیلترینگ غیرهمسان همراه با جزئیاتی منتشر شده است، از اساس کذب است.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۶ : ۳۹
اخيرا با رشد استفاده شهروندان از شبکه‌هاي خانگي اتصال به اينترنت، برخي‌ها با استفاده از شيوه‌هايي ساده به هک و سوءاستفاده از اين شبکه‌ها اقدام مي‌کنند که البته راهکارهاي ساده اي هم براي مقابله با اين اتفاق وجود دارد.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۴ : ۳۲
با راه‌اندازي شبکه ملي اطلاعات، تعرفه دسترسي به پهناي باند به عنوان يک شاخص اصلي موجب تمايز تفکيک ترافيک داخلي از ترافيک بين‌المللي در شبکه ملي اطلاعات مي‌شود و اين کاهش در هزينه‌ها، دسترسي‌هاي ملي را براي مردم کم‌هزينه‌تر مي‌کند و با راه‌اندازي اين مراکز تعرفه سرويس‌هاي داخلي به ميزان يک سوم سرويس‌هاي بين‌المللي محاسبه مي‌شود.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۴ : ۶
وزیر ارتباطات از مذاکره و موافقت دادستانی با اجرای فیلترینگ غیرهمسان برای دسترسی کاربران ایرانی در اینترنت خبر داد.
۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۶ : ۱۴
در حالي که به تازگي اخباري در مورد احتمال مسدودشدن دسترسي به اينترنت جهاني در چين در رسانه هاي غربي منتشر شده بود، مقامات چيني اين خبر را تکذيب کرده‌اند.
۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۱ : ۵۶
شرکت ارائه دهنده تجهیزات مخابراتی اریکسون اعلام کرده است که تا ۵ سال آینده،حداقل یک میلیارد نفر در جهان به شبکه اینترنت پرسرعت ۵G دسترسی پیدا می‌کنند.
۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۸ : ۴۹
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از برگزاري جلسه با اپراتورهاي ثابت و دارندگان پروانه FCP و رفع ابهامات بعضي از شرکت ها در خصوص تعرفه هاي جديد اينترنت خبر داد و گفت: اينکه يکي دو اپراتور تفسير و برداشت اشتباه در مورد چگونگي محاسبه ترافيک داخلي و ترافيک بين‌المللي در آستانه مصرف منصفانه داشتند که به آنها تذکر داديم تا اصلاح کنند.
۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۱۳ : ۷
مهم‌ترين انتقاد به تعرفه‌هاي جديد اينترنت تکليف کاربران کم‌مصرف چه مي‌شود؟
در ميان تمامي اعتراض‌ها به تعرفه‌هاي جديد اينترنت، از قيمت بالا گرفته تا گذاشتن سقف محدود، يکي از مواردي که شايد به آن توجه نشده کاربران کم‌مصرف هستند که شايد بخواهند اينترنت با سرعت بالا و حجم کم داشته باشند، اما بايد همان هزينه مصرف منصفانه را بپردازند؛ موضوعي که اعتراض اين کاربران را سبب شده است.
۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۱۰ : ۲۰
وزیر ارتباطات با تشریح نشست امروز رگولاتوری با شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت از عدم تائید سقف مجزا برای ترافیک داخل و بین الملل و بازنگری در سقف سرعت‌ پس از رسیدن به سقف مصرف منصفانه خبر داد؛ پیش از این مقرر شده بود که پس از عبور از سقف مصرف منصفانه سرعت مشترک به 128k تقلیل یابد.
۱۳۹۶/۹/۱۱ - ۱۷ : ۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي