سرویس اينترنت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جزئیات واگذاری اینترنت VDSL به عنوان جایگزین سرویس ADSLدر کشور را تشریح کرد و گفت:ظرفیت واگذاری این سرویس با چهاربرابر سرعت برای دو میلیون مشترک فراهم شده است.
ارايه‌دهندگان خدمات اينترنت پرسرعت ثابت موظف شدند درباره پهناي باند، سرعت و تعرفه ارايه خدمات به مشترکين، مصوبه ??? کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات را به صورت دقيق اجرا کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۱۴ : ۴۰
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به سوالاتي از جمله تعرفه اينترنت ثابت براي مشترکان کم‌مصرف، انحصار شرکت مخابرات ايران در واگذاري اينترنت خانگي، حصول اطمينان از سرعت سرويس پيش از ارائه و شرايط تفکيک اينترنت داخل از بين‌الملل پاسخ داد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۳ - ۱۵ : ۹
امروزه وجود فناوري‌هاي مختلف براي دسترسي به اينترنت دربرخي مواقع کاربران را خصوصاً آنهايي که اهل محاسبه اعداد و ارقام نيستند با دشواري در انتخاب بهترين نحوه‌ اتصال به اينترنت روبرو کرده است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۲ - ۲۲ : ۵۲
با همکاري سازمان جهاني ثبت دامنه و پسوندهاي اينترنتي (آيکان) فعاليت پسوندهاي جديد اينترنتي در ايران آغاز شد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۲ - ۲۲ : ۴۰
فضای مجازی با اینکه مزایای زیادی برای عموم شهروندان و حتی کودکان دارد اما اگر حضور کودکان در این فضا با حمایت و کنترل والدین همراه نباشد می‌تواند به محلی برای آسیب دیدن کودکان تبدیل شود.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۴ : ۱۶
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در آخرین جلسه خود، جدول تعرفه های جدید اینترنت را اصلاح کرد؛ برمبنای این اصلاحات صورت گرفته، کف تعرفه ماهانه اینترنت ارزان تر از قبل شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۲۰ : ۴۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از رضایت 70درصدی کاربران از نرخ های جدید اینترنت خبر داد و گفت: نرخ ها به یک سوم کاهش یافته است.
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۲۳ : ۳۱
وزير ارتباطات گفت: اين اعتراض که برخي به سرعت بالا و حجم کم اينترنت نياز دارند وارد است و خلاء نبود اين تعرفه وجود دارد که در حال بررسي براي رفع اين مشکل هستيم.
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۱۶ : ۲۸
ابداع نسل جديدي از فناوري نسل چهارم تلفن همراه موسوم به گيگابيت ال تي اي، دستاوردي مهم محسوب مي شود که شکاف موجود تا رسيدن به خدمات نسل پنجم تلفن همراه را برطرف مي کند.
۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۵ : ۴۰
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از افزایش نزدیک به 2.5 برابری ظرفیت شبکه اینترنت داخلی (IP) و رسیدن به 15 ترابیت برثانیه ظرف یکسال آینده خبر داد.
۱۳۹۶/۱۰/۵ - ۱۱ : ۳۳
انواع سرویس‌های اینترنت پرسرعت موجود در کشور بسته به ویژگی‌های متفاوتی که دارند، قابلیت‌های متنوعی را برای استفاده کاربران فراهم می‌کنند که شناخت آنها می تواند باعث برگزیدن بهترین سرویس توسط کاربران می شود.
۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۱۵ : ۳۱
پنجمین طرح آمارگیری دسترسی خانوارها و استفاده افراد از فناوری اطلاعات و ارتباطات که از ٢٩ آبان ماه آغاز شده بود با نمونه گیری از ۲۵ هزار خانوار در کشور، به اتمام رسید.
۱۳۹۶/۱۰/۱ - ۲۲ : ۵۶
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از کاهش 25 درصدی مجموع میزان استفاده مشترکین از اینترنت در شب یلدای امسال خبر داد.
۱۳۹۶/۱۰/۱ - ۲۲ : ۳۵
معاون مشتريان شرکت مخابرات ايران از تعويض سرويس، تمديد سرويس يا خريد سرويس جديد اينترنت توسط ??? هزار مشترک مخابرات در سراسر کشور پس از اجراي تعرفه‌هاي جديد خبر داد.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۲۲ : ۷
برمبنای اهداف مدنظر در برنامه ششم توسعه، حداقل ۸۰ درصد خانوار ایرانی تا پایان سال ۹۹ به اینترنت پرسرعت دسترسی خواهند داشت و متوسط سرعت اینترنت به ۲۰ مگابیت برثانیه می‌رسد.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۲۰ : ۷
در جلسه شوراي عالي فضاي مجازي مقرر شد تا در جهت توسعه سيستم‌هاي هوشمند و اينترنت اشياء با رعايت اصول اقتصاد مقاومتي، سند مناسب تهيه و تنظيم شود.
۱۳۹۶/۹/۲۷ - ۲۲ : ۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي