سرویس اينترنت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جزئیات واگذاری اینترنت VDSL به عنوان جایگزین سرویس ADSLدر کشور را تشریح کرد و گفت:ظرفیت واگذاری این سرویس با چهاربرابر سرعت برای دو میلیون مشترک فراهم شده است.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه اوج مصرف اینترنت از طریق شبکه ملی اطلاعات به هزار گیگابیت رسید، گفت: در ابتدای امسال میزان مصرف اینترنت در شبکه ملی 300گیگ بود.
۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۴ : ۳۳
وزیر ارتباطات از افزایش حدود 4 برابری حداکثر سرعت اینترنت خانگی خبر داد و گفت: این امکان به زودی در کل کشور اجرایی می شود.
۱۳۹۷/۱۱/۱۲ - ۲۳ : ۵۶
مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: نتایج ارزیابی هفتگی سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات 195نشان می‌دهد در بازه زمانی 28دی‌ماه تا پنجم بهمن‌ماه، بیش‌ترین شکایت مشترکین مربوط به حوزه اینترنت و کم‌ترین شکایت مربوط به حوزه خدمات پستی است.
۱۳۹۷/۱۱/۹ - ۱۲ : ۷
وزير ارتباطات گفت: اينها براي تامين نقدينگي تغييرهايي در قيمت‌ها داده بودند که مورد اعتراض قرار گرفت ما هم ورود کرديم و بررسي کرديم و آنچه به دست آمد اين بود که واقعا به لحاظ دخل و خرج اين تغييرات اجتناب ناپذير بوده است.
۱۳۹۷/۱۱/۴ - ۱۷ : ۴۸
شايد کمتر کسي تصور مي‌کرد که دوران اينترنت دايال‌آپ که با کارت‌هاي اينترنتي به دنياي وب وصل مي‌شد، به اين سرعت جايش را به اينترنتي بدهد که به جاي باز کردن تصاوير چندکيلوبايتي در چند دقيقه، فيلم‌هاي چندگيگابايتي را در کمترين زمان ممکن دانلود کند.
۱۳۹۷/۱۱/۳ - ۷ : ۴۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اصلاح قیمت‌ بسته‌های اینترنتی و افزایش 10درصد حجم بسته‌ها بدون تغییر قیمت خبر داد
۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۲۳ : ۳
پس از طراحي و اجراي موفقيت آميز کمپين «روي نُت نت» و نظر به استقبال مشترکين، کمپين زمستانه آسياتک با نام «هيجان يک انتخاب» از روز شنبه ????/??/?? آغاز و تا پايان فروردين‌ماه سال ???? ادامه خواهد داشت.
۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۷ : ۵۳
به گفته‌ی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آمارهای این وزارتخانه، رشد 100درصدی در بهبود شاخص‌های کیفی خدمات را نمایش می‌دهد. از طرفی اگرچه قیمت خدمات دولت به شرکت‌های اینترنتی با کاهش متوسط 40درصدی مواجه بوده، اما در دو ماه اخیر تعرفه خدمات بخش خصوصی هفت تا 12درصد رشد داشته است.
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۵ : ۱۴
با توسعه‌ شبکه ملی اطلاعات در یک سال گذشته، رشد ترافیک در مرکز تبادل ترافیک داخلی، با افزایش بیش از 300درصدی آن روبه‌رو بوده و در ساعت‌های پیک این ترافیک به بیش از 700گیگابیت بر ثانیه می‌رسد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۸ : ۲۹
کارشناسان فعال در حوزه امنيت سايبري خطاب به کاربران اعلام کرده‌اند از خريد اينترنتي با استفاده از اتصال به اينترنت واي‌فاي اماکن عمومي به شدت خودداري کنند.
۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۲۳ : ۱۰
سخنگوي وزارت ارتباطات از بررسي فني فروش بسته‌هاي اينترنت بدون اينستاگرام توسط اپراتورها در چند روز آينده خبر داد وگفت: درباره پايان مهلت فعاليت «هاتگرام» و «طلاگرام» ابلاغيه اي نداشتيم.
۱۳۹۷/۱۰/۱ - ۱۸ : ۲۳
مدیر فروم اینترنت اشیا با اشاره به اینکه نوآوری در استارتاپ ها شکل می گیرد به اهمیت توسعه استارتاپ ها در حوزه اینترنت اشیا تاکید کرد.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۲۲ : ۴۶
با تفاهم همراه اول و شرکت راه آهن پوشش اینترنت نسل چهارم در مسیر حرم به حرم ( مشهد، قم) و به تهران تکمیل می شود.این طرح در مراحل بعدی خطوط ریلی به سمت اهواز را پوشش خواهد داد.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۲۲ : ۲۴
معاون وزير ارتباطات از بررسي طرحي براي قيمت گذاري اينترنت در کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات خبر داد که برمبناي آن سقف تعرفه حذف و قيمت گذاري اتصال اوليه مشترک به اپراتورها سپرده مي‌شود.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۲۲ : ۲۰
رئيس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي، مهم‌ترين علت مهاجرت کاربران از اينترنت ثابت به موبايل را قيمت پايين ديتاي اپراتورها دانست و گفت: با توجه به تعرفه پايين موبايل، مردم ترجيح مي‌دهند از اينترنت موبايل استفاده کنند اما اين موضوع در درازمدت خوب نيست.
۱۳۹۷/۹/۱۰ - ۲۳ : ۳۱
سخنگوی شرکت مخابرات ایران وجود هر گونه اختلال در ارتباطات اینترنت مشترکان مخابرات را رد کرد و گفت: شبکه مخابرات کشور هم اکنون پایدار و بدون هر گونه اختلالی است.
۱۳۹۷/۹/۹ - ۲۰ : ۲۳
آرشيو خبر ها

نظرسنجي