سرویس اينترنت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جزئیات واگذاری اینترنت VDSL به عنوان جایگزین سرویس ADSLدر کشور را تشریح کرد و گفت:ظرفیت واگذاری این سرویس با چهاربرابر سرعت برای دو میلیون مشترک فراهم شده است.
در حالي که دور جديد تحريم‌ها عليه ايران آغاز شده است، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات راهکاري براي مواجهه با تحريم‌ها ارائه داده که بازي‌ها و خدماتي که براي ايران تحريم شده را دور مي‌زند.
۱۳۹۷/۹/۹ - ۲۰ : ۱۲
رييس دانشگاه امير کبير به منظور همکاري در زمينه ارتقاي اينترنت اشيا از دانشکده پست و مخابرات بازديد کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۵ : ۳۸
اپراتورهاي همراه در حالي به افزايش تعرفه‌ صوت در راستاي همسان‌سازي تعرفه‌ها اقدام کردند که ارائه‌دهندگان اينترنت ثابت معتقدند بالا بودن تعرفه صوت باعث شده هزينه‌ اينترنت موبايل بسيار پايين‌تر از قيمت واقعي خود باشد و با ايجاد دامپ، موجب ورشکستگي شرکت‌هاي ارائه‌دهنده اينترنت ثابت شده است.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۸ : ۲۸
سايتهاي داخلي ثبت نام کنند شرايط دريافت تخفيف نيم بهاي پهناي باند
معاون وزير ارتباطات گفت: سايتهاي داخلي براي دريافت تخفيف نيم بهاي پهناي باند بايد آدرس IP خود را در پرتال سازمان فناوري اطلاعات به ثبت برسانند و کاربران نيز نبايد از فيلترشکن استفاده کنند.
۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۱۹ : ۵۱
در حالي‌که نزديک به يک سال از اعلام مصوبه جديد سرويس‌هاي پرسرعت غيرحجمي مي‌گذرد، وعده‌ اينترنت پرسرعت براي کاربران کم‌مصرف هنوز هم عملي نشده است.
۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۱۲ : ۱
نظر رییس سازمان رگولاتوری در مورد تحریم ها: قطع اینترنت از نظر فنی غیرممکن است
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قطع اینترنت به دلیل اعمال تحریم های آمریکا را از نظر فنی غیرممکن دانست و گفت: در حوزه هایی چون نامه های دامنه و بانک ها که احتمال ایجاد محدودیت به دلیل تحریم ها وجود دارد برنامه ریزی هایی صورت گرفته و حتی مانورهایی نیز انجام شده است.
۱۳۹۷/۸/۱۱ - ۱۵ : ۴۶
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات معتقد است که وزارتخانه متبوعش مرجع فيلترينگ نيست و شرکت زيرساخت هم خود را تنها مجري فيلترينگ مي‌داند. اين در حالي است که علي‌رغم گزارش مرکز ملي فضاي مجازي از وضعيت نامناسب فيلترينگ، نمايندگان مجلس از وزير ارتباطات درباره تجهيزات مربوط به فيلترينگ سوال کرده‌اند.
۱۳۹۷/۸/۶ - ۱۰ : ۸
گوگل سابقه تمامی جستجوهای کاربران را بر روی سرورهای خود ذخیره می کند و اگر در زمان جستجو وارد حساب کاربری خود در این سایت شده باشید،راهی برای پاک کردن اطلاعات مذکور وجود ندارد.
۱۳۹۷/۸/۳ - ۱۴ : ۴۲
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به خدمات رساني به زائران اربعين حسيني گفت: بالن اينترنتي در مرز مهران نصب شده که از نسل چهارم است و مي تواند با سرعت 300 مگابيت بر ثانيه تا شعاع پنج کيلومتر را پوشش دهد.
۱۳۹۷/۸/۳ - ۱۳ : ۴۸
پس از گذشت چند روز از مطرح شدن بررسي طرح جدايي گذرگاه بين الملل اينترنت از دولت و تحويل آن به سازمان پدافند غيرعامل در مجلس، معاون وزير ارتباطات نسبت به اين موضوع، واکنش نشان داد.
۱۳۹۷/۸/۲ - ۱۰ : ۳۱
در جلسه شورای عالی فضای مجازی انجام شد تصویب الزامات حاکم بر اینترنت اشیا در شبکه ملی اطلاعات
اعضای شورای عالی فضای مجازی در جلسه امروز ضمن تصویب الزامات حاکم بر اینترنت اشیا در شبکه ملی اطلاعات، وظایف اجرایی شورای منحل شده عالی انفورماتیک را به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محول کرد.
۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۲ : ۲۴
مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان فارس با اشاره به شناسايي نقاط داراي اختلال واي فاي در تخت جمشيد گفت: اختلالات مشاهده شده در مدت يک هفته رفع مي شود.
۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۲ : ۱۳
بعد از استقرار نسل پيشرفته تري از بالن هاي اينترنتي به نام بام 2 در مرز مهران براي ارايه خدمات به زائران حسيني در ايام اربعين، رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از محل استقرار آن در مرز مهران، بازديد کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۴ : ۵۵
دبير سنديکاي صنعت مخابرات با بيان اين که درآمدزايي اپراتورهاي موبايل از بخش صوت موجب شده بسته‌هاي اينترنتي را زيرقيمت عرضه کنند، گفت: مسوولان معتقدند باوجود تورم هم بايد قيمت‌هاي ارتباطي کم شود و براي اين کار بايد در پرداخت‌هاي مردم از جمله قبض موبايل، صورت‌حساب اينترنت و تلفن ثابت، جابه‌جايي صورت گيرد.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۸ : ۵۹
هزينه مابه‌التفاوت محاسبه‌شده‌ي اينترنت پرسرعت (ADSL) از قبوض تلفن ثابت مخابرات منطقه تهران حذف شد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۸ : ۲۱
چين تعريف استانداردي براي اعتياد به اينترنت را در آخرين دستورالعمل آموزشي بهداشت نوجوانان اين کشور تعريف کرده است.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۳ : ۳۷
آرشيو خبر ها

نظرسنجي