سرویس اينترنت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جزئیات واگذاری اینترنت VDSL به عنوان جایگزین سرویس ADSLدر کشور را تشریح کرد و گفت:ظرفیت واگذاری این سرویس با چهاربرابر سرعت برای دو میلیون مشترک فراهم شده است.
از آنجا که بسياري از کاربران از سرعت پايين و اشغال حجم زيادي از حافظه رايانه‌شان توسط مرورگر اينترنتي فايرفاکس شکايت دارند، کارشناسان دو راهکار را در اين زمينه معرفي مي‌کنند.
۱۳۹۷/۵/۱۶ - ۱۵ : ۶
معاون وزير ارتباطات از اصلاح تعرفه اينترنت و آزادسازي اين تعرفه‌ها تا پايان تابستان امسال خبر داد.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۲ : ۴۲
اينترنت بدون فيلتر براي دانشگاهيان و رسانه‌ها وعده‌اي بود که نزديک به يک سال از آن مي‌گذرد و اگرچه ظاهرا برخي از خبرنگاران به صورت محدود از آن بهره‌مند شدند اما هنوز از بهره‌مندي دانشگاهيان خبري اعلام نشده است.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۳ : ۷
اگرچه برخی از طرح‌های تشویقی اپراتورهای تلفن همراه مورد استقبال کاربران قرار می‌گیرد، اما پس از مدتی دچار تغییراتی می‌شوند؛ علت این تغییر مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است که کف تعرفه اینترنت و زمان ارائه طرح‌های تشویقی را تعیین کرده‌ و اپراتورها موظفند طبق آن عمل کنند.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۵ : ۱۱
اينترنت همراه ارايه‌شده توسط اپراتورهاي موبايل شامل حجم روزانه و شبانه مي‌شود. يکي از علل ارايه نوع شبانه اين بسته‌ها که بعضا با اعتراضاتي هم مواجه است، کم‌تر مصرف شدن اينترنت در اين ساعت از شبانه‌روز و تعداد کم کاربراني است که خواهان اين نوع بسته‌ها هستند.
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۸ : ۱۱
پس از ارائه تعرفه‌هاي غيرحجمي براي اينترنت ثابت، مشترکان کم‌مصرفي که به اندازه کاربران عادي، حجم اينترنتي نمي‌خواستند و تنها خواستار سرعت بالاي اينترنت بودند، نسبت به اين تعرفه‌ها اعتراض‌هايي داشتند اما هنوز تعرفه جداگانه‌اي براي آن‌ها در نظر گرفته نشده است.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۵ : ۱۰
به منظور برگردان و ارتقاء تجهيزات، اينترنت پرسرعت (ADSL) در منطقه 5 مخابراتي دچار اختلال مي شود.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۲ : ۴
مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان قم از صرفه جويي 20 تا 40 درصدي مصرف آب در کشت پسته و مرکبات با استفاده از آبياري هوشمند در کشور خبر داد و گفت: با اين روش امکان کنترل سيستم و تمامي شيرهاي آب به صورت هوشمند، دستي يا از طريق پيامک فراهم مي شود و آبياري بر اساس ميزان رطوبت زمين و شرايط آب و هوا صورت مي گيرد.
۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۸ : ۳۴
نهاد مرجع شبکه اینترنتی وای فای الاینس (Wi-Fi Alliance)، اعلام کرده که امنیت سایبری وای فای سرانجام پس از 14سال به‌روزرسانی شده است.
۱۳۹۷/۴/۸ - ۲۰ : ۱۹
در هیاهوی روزهای شلوغ بازار و کسبه تهران، خبر افزایش قیمت بسته‌های اینترنت موبایل خبرساز شد. همراه اول با توضیح علت حذف بسته ماهانه تشویقی اعلام کرد که افزایش قیمتی نداشته و ایرانسل می‌گوید بسته‌ها طبق الگوی مصرف مردم متنوع‌‌ شدند.
۱۳۹۷/۴/۶ - ۱۶ : ۱۵
اگرچه بیشتر استفاده کاربران اینترنت همراه از بسته‌های ارائه‌شده توسط اپراتورهاست، اما با تمام شدن این بسته‌ها، اینترنت برای کاربر با تعرفه آزاد محاسبه می‌شود.
۱۳۹۷/۴/۱ - ۱۶ : ۲۰
در سال 1320 که اولين فروشگاه زنجيره‌اي در کشور افتتاح شد کسي فکر نمي‌کرد تغيير روند زندگي، اين فروشگاه‌ها را تا حدي در سطح کشور گسترده خواهد کرد که چندين سال بعد بيش از 52 فروشگاه زنجيره‌اي با 1400 شعبه در کشور فعال باشند.
۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۷ : ۲۰
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از لغو خريد همه مشترکاني خبر داد که در پي پيام جعلي اختصاص حجم رايگان اينترنت صورت گرفته و اعلام کرد: اپراتورها ملزم شده‌اند در فرايند جديد براي همه سرويسها، تاييد مشترک به صورت جداگانه پيش‌بيني شود.
۱۳۹۷/۳/۲۹ - ۱۱ : ۳۲
کاربران دستگاه‌هاي اندرويدي با رعايت چند نکته مي‌توانند مصرف اينترنت را مديريت کرده و کاهش دهند.
۱۳۹۷/۳/۲۵ - ۱۰ : ۳۶
مجمع عمومی عادی سالیانه و عادی به طور فوق العاده صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران، امروز در پژوهشگاه نیرو برگزار و در آن گزارش هیات مدیره در مورد عملکرد سال مالی منتهی به 29اسفند 1396قرائت و در مورد بررسی و تصویب صورت سال مالی مربوط به سال مالی گذشته تصمیم‌گیری شد.
۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۴ : ۳۷
با انجام چند تنظيم ساده مي‌توان اينترنت گوشي اندرويد را به کامپيوتر يا لپ‌تاپ انتقال داد.
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۶ : ۴۰
آرشيو خبر ها

نظرسنجي