سرویس اينترنت
معاون وزير ارتباطات گفت: هيچ برنامه‌اي براي افزايش قيمت اينترنت موبايل و اينترنت ثابت در سال جاري وجود ندارد.
در روز بیش از 6 تا 7 میلیون حمله سایبری به کشور اتفاق می‌افتد که درصدی از آن تأثیری در زیرساخت‌ها، سامانه‌ها و غیره ندارند، اما بنا بر اعلام مسوولان در سال گذشته، 296 حمله جدی به سامانه و زیرساخت‌های کشور صورت گرفت که مبدأ و منشا 50 درصد از این حملات از سوی آمریکا و چین 30 درصد از سوی برخی کشورهای اروپایی مثل هلند، آلمان بوده است.
۱۳۹۷/۲/۱۵ - ۱۲ : ۳۸
اين روزها که بحث امنيت سايبري حساب‌هاي کاربري در اپليکشن و سرويس‌هاي مختلف اينترنتي و آنلاين داغ شده، آگاهي از راه‌هاي افزايش امنيت سايبري و توجه به اين امر از اهميت بالايي برخوردار است.
۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۱۵ : ۴۲
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه پيکره آينده دنيا بر اساس تکنولوژي بلاک چين است، گفت: در برابر ارز ديجيتال برگشت به عقب معني ندارد و به همين دليل بايد آنرا پيگيري کنيم تا به نتيجه برسيم.
۱۳۹۷/۲/۸ - ۱۳ : ۳۸
سوءاستفاده از شبکه‌هاي واي فاي خانگي توسط برخي از همسايگان، اتفاقي است که با استفاده از ناآگاهي برخي شهروندان شيوع پيدا کرده است؛ موضوعي که با رعايت يکسري اصول ساده مي‌توان از آن جلوگيري کرد.
۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۳ : ۵
نخستين کلينيک سلامت ذهن فضاي مجازي با محوريت ترک اعتياد به فضاي مجازي در تهران راه اندازي شد.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۱ : ۳۷
فناوري رايانش ابري با DNAها و CDNهاي قدرتمند توانسته حجم عظيم اطلاعات را در يک فضاي ابري يا اينترنتي ذخيره‌سازي و در مواقع درخواست کاربران آن‌ها را پردازش کنند. در غير اين صورت سايت‌هاي ارائه ويدئو آنلاين بايد فضايي به اندازه يک شهر را به هاردها و سخت‌افزارهاي بزرگ ذخيره اطلاعات اختصاص دهند.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۸ : ۲۱
رئيس مرکز تشخيص و پيشگيري پليس فتاي ناجا اعلام کرد که اختلال در سرويس اينترنت کشور صرفاً قطعي و کندي ارتباطات را در پي داشته و هيچگونه دسترسي غيرمجاز يا نشت اطلاعاتي درپي آن رخ نداده است.
۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۱۶ : ۲۰
از ميان 400 طرح و موضوع طرح کودک و اينترنت (کوا) ايران، جايزه ITU سال 2018 را به خود اختصاص داد.
۱۳۹۷/۱/۱۶ - ۱۷ : ۹
توسعه ظرفیت شبکه انتقال و ایجاد شبکه وای‌فای در سطح استان‌ها را می‌توان از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت مخابرات ایران اعلام کرد که بهره‌برداری از ۱۰۰ سایت شبکه وای‌فای از آن جمله است.
۱۳۹۷/۱/۱۵ - ۲۱ : ۴۰
به نظر می‌رسد حرکت به سمت سرعت‌های بسیار بالاتر اینترنت همچون 20 مگابیت بر ثانیه پیش از هر چیز دیگری مستلزم ایجاد زیرساخت‌های مرتبط با فناوری ADSL به جای VDSL و FTTH است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۲۳ : ۸
رشد جهشي کاربران اينترنت در ايران طي پنج ساله گذشته غيرقابل انکار است. در کنار اين مساله اما بايد ديد سرانه دسترسي به اينترنت و همينطور سرانه حجم اختصاص يافته به هر ايراني براي اينترنت داخلي و بين‌المللي در چه وضعيتي است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۸ : ۲۴
آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیأت دولت: اینترنت در سال 97 گران نمی‌شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: اینترنت در سال 97 گران نمی‌شود، چرا که در دنیا قیمت‌های پهنای باند در حال ارزان شدن است.
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۲ : ۵۳
در تمامي موزه‌ها و اماکن تاريخي و فرهنگي کشور اينترنت رايگان عرضه مي شود.
۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۶ : ۵۱
وزیر ارتباطات گفت: ٣٠ درصد خطوط تلفن ثابت ظرفیت ارائه اینترنت با سرعت بیش از ٢ مگابیت را ندارند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۰ : ۸
مديرعامل شرکت مخابرات ايران گفت: در بخش مکالمه و اينترنت تلفن ثابت جاي کار وجود دارد و بايد يک بار ديگر به کمک رگولاتوري با توجه به هزينه‌ها تعرفه‌ها را بررسي کنيم که اگر در بخشي نياز به تعديل يا افزايش است، انجام شود.
۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۷ : ۱۲
شاتل‌موبایل از اعطای حجم ADSL، مکالمه و پیامک نامحدود، یک ماه اشتراک سرویس سینمایی نماوا، دسترسی رایگان به کتاب‌های صوتی اپلیکیشن نوار و تا 103گیگابایت حجم اینترنت همراه به مشترکان خدمات اینترنت ثابت شاتل در قالب سه بسته آغازین سیم‌کارت‌های این اپراتور تلفن همراه کشور خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۱۵ : ۱۵
آرشيو خبر ها

نظرسنجي