سرویس باندپهن
برای دسترسی 80درصد خانوارهای ایرانی به اینترنت با سرعت 20مگابیت بر ثانیه که تکلیف آن در برنامه ششم توسعه آمده است، باید به سمت فناوری‌های جدیدی مانند فیبر نوری رفته و آن را با ADSL جایگزین کنیم.
باحضور معاون اول رييس جمهور شبکه دسترسي فيبرنوري مخابرات افتتاح شد
فازاول شبکه دسترسي منازل به فيبرنوري با حضور معاون اول رييس جمهور، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و مدير عامل شرکت مخابرات ايران،افتتاح شد.
۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۳ : ۵۵
پروژه فاز اول اتصال فيبر نوري به منازل با عنوان "تانوما" که افزايش سرعت ارتباطات اينترنتي را همراه خواهد داشت و در سال‌هاي اخير مورد توجه مسوولان وزارت ارتباطات قرار گرفته است، توسط شرکت مخابرات ايران افتتاح خواهد شد.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۲ : ۴۸
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از رشد 15 برابري در شبکه پهن باند و رشد حدود 11 برابري در شبکه انتقال در دولت يازدهم خبر داد و افزود: تکنولوژي نسل سوم تلفن همراه تا پايان دولت به همه شهرهاي کشور مي رسد.
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۵ : ۲۳
وزير ارتباطات از افتتاح شبکه پهن باند سراسري کشور تا حداکثر يک ماه آينده خبر داد و گفت: با بهره برداري از اين شبکه ظرفيت شبکه پهن باند کشور با 15 برابر افزايش به 10هزار گيگابيت بر ثانيه مي رسد.
۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۱۲ : ۵۰
مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت خبرداد : کاهش مجدد نرخ پهناي باند اينترنت داخلي در سال جاري
معاون وزير ارتباطات از برنامه ريزي براي کاهش مجدد پهناي باند اينترنت براي دسترسي به محتواي داخلي در شبکه ملي اطلاعات خبر داد و گفت: بازنگري در تعرفه هاي فعلي را در دستور کار داريم.
۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۴ : ۴
پروژه رساندن فيبر نوري به در منازل و جايگزيني آن با کابل مسي با توجه به افزايش سرعت ارتباطات اينترنتي، در سال‌هاي اخير مورد توجه مسوولان وزارت ارتباطات قرار گرفته و اگرچه در ابتدا اپراتور چهارم به عنوان مجري اين پروژه در نظر گرفته شده بود اما به دليل مشکلاتي با تاخير روبه‌رو شده و هنوز به مرحله اجراي کامل نرسيده است.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۱ : ۲۱
مدير عامل ارتباطات زيرساخت توضيح داد: آخرين وضعيت اپراتور فيبرنوري ايران
در بحث FTTX انحصاري در کشور وجود ندارد، چرا که شرکت‌هاي FCP مجوز فعاليت در بخش FTTC را دارا هستند و تنها يک بخش FTTH است که در انحصار شرکت ايرانيان نت قرار دارد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۰ : ۵۵
مهندس جهرمي معاون وزير , رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت ارتباطات زير ساخت از خودکفايي ايران در توليد تکنولوژي شبکه انتقال فيبر نوري خبر داد و گفت: هم‌اکنون به لحاظ توليد تجهيزات اين شبکه در لايه تراز يک جهاني قرار داريم.
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ - ۱۴ : ۱۲
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت تاکید کرد: 40درصد سرمایه‌گذاری‌هایی که برای توسعه زیرساخت ها انجام شده از منابع داخلی بوده است.
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۴ : ۵
وزیر ارتباطات اعلام کرد ۸ شهر کشور به فیبر نوری مجهز می شوند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۸ شهر کشور به زودی با همکاری شرکتهای داخلی و خارجی به فیبر نوری مجهز می شود.
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۱ : ۲۸
معاون وزیر ارتباطات از افزایش شمار مشترکان موبایل باندپهن به 40 میلیون مشترک و کاهش نرخ مهاجرت نخبگان از کشور با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۹ : ۴۲
معاون وزیر ارتباطات از تصمیم وزارت ارتباطات برای کاهش نرخ پهنای باند کمتر از100 مگابیت بر ثانیه در راستای ارائه به اپراتورهای ارتباطی خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۳ - ۲۱ : ۳۱
طبق آمارهای اخیر ظرفیت کابل فیبر نوری بین شهری در ایران به ۶۱ هزار کیلومتر رسیده است.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۴ : ۵۴
با نزديک شدن به پايان سال ???? و به جهت ارائه خدمات مطلوب و با کيفيت پهناي باند با قيمتي مناسب، پهناي باند آسياتک با شرايطي بي‌نظير ارائه مي‌شود.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۶ : ۱۱
محمود واعظی در تشریح فعالیت‌های وزارت ارتباطات در دولت یازدهم از موارد متعددی چون اجرای فاز اول و دوم شبکه ملی ارتباطات، آماده‌سازی زیرساخت‌های دولت الکترونیک، ایجاد 10 هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری و مواردی دیگر خبر داد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۹ : ۴۲
سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي اقداماتي با هدف توسعه دولت الکترونيک و ارائه خدمات يکپارچه انجام داده که کاهش تعرفه‌هاي انتقال و پهناي باند، ارائه خدمات گوناگون در کليه دفاتر پيشخوان خدمات دولت در سطح کشور، پياده‌سازي سامانه جامع ترخيص تجهيزات بخش ICT و برقراري ارتباط با سامانه «گمرک فرامرزي» وزارت امور اقتصادي بر بستر شبکه ملي اطلاعات از جمله‌ مهم‌ترين اين اقدامات طي سال‌هاي گذشته است.
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۰ : ۳
آرشيو خبر ها

نظرسنجي