سرویس باندپهن
پروژه بی بدیل ملی FTTH با ثبت پروانه به نام شرکت ایرانیان نت درسال 1391برای مدت 6 سال در فاز صفر ویک باقی مانده و به دلیل دوره انحصار و صیانت پیش بینی شده برای این اپراتور تازه وارد، اجازه فعالیت دراین زمینه به سایر اپراتورها نیز داده نشده است .
مشترکان مخابرات ایران می‌توانند به پورتال این شرکت مراجعه کرده، شماره تلفن منزل یا محل کار خود را وارد کنند و استعلام این‌که امکانات فیبر نوری برای آنها وجود دارد یا خیر را بگیرند. در صورتی که منطقه آنها تحت پوشش باشد، ثبت‌نام‌ انجام و مراحل تبدیل به فیبر نوری طی می‌شود و در غیر این صورت می‌توانند برای این سرویس به صورت رایگان درخواست دهند.
۱۳۹۶/۲/۱۲ - ۲۳ : ۵۹
مديرعامل شرکت مخابرات ايران تاکيد کرد مزاياي فيبرنوري براي مشترکان پرمصرف اينترنت
مديرعامل شرکت مخابرات ايران با اشاره به صرفه اقتصادي بسته‌هاي جديد اين شرکت با ارائه فيبر نوري براي کاربراني که خواستار اينترنت پرسرعت با کيفيت بالا هستند، درباره نحوه اطلاع کاربران از تحت پوشش قرار داشتن شماره تلفن آنها تحت فيبر نوري و درخواست سرويس‌هاي جديد توضيح داد.
۱۳۹۶/۲/۱۰ - ۱۳ : ۱۹
در شرایط نرمال و با انتخاب بهترین مودم موجود در بازار باید رقم تقریبی 580 هزار تومان به ازای هر پورت برای دو بوق تلفنی و یک خط دیتا درنظر گرفت.
۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۴ : ۱۵
مديرعامل مخابرات مطرح کرد؛ تعرفه اتصال فيبرنوري به منازل تعيين شد
مديرعامل شرکت مخابرات ايران نحوه استفاده از سرويس فيبرنوري منازل را تشريح کرد و گفت: تعرفه استفاده از اين سرويس مطابق مصوبه کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات، تعيين شده است.
۱۳۹۶/۲/۵ - ۰ : ۴۰
باحضور معاون اول رييس جمهور شبکه دسترسي فيبرنوري مخابرات افتتاح شد
فازاول شبکه دسترسي منازل به فيبرنوري با حضور معاون اول رييس جمهور، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و مدير عامل شرکت مخابرات ايران،افتتاح شد.
۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۳ : ۵۵
پروژه فاز اول اتصال فيبر نوري به منازل با عنوان "تانوما" که افزايش سرعت ارتباطات اينترنتي را همراه خواهد داشت و در سال‌هاي اخير مورد توجه مسوولان وزارت ارتباطات قرار گرفته است، توسط شرکت مخابرات ايران افتتاح خواهد شد.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۲ : ۴۸
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از رشد 15 برابري در شبکه پهن باند و رشد حدود 11 برابري در شبکه انتقال در دولت يازدهم خبر داد و افزود: تکنولوژي نسل سوم تلفن همراه تا پايان دولت به همه شهرهاي کشور مي رسد.
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۵ : ۲۳
وزير ارتباطات از افتتاح شبکه پهن باند سراسري کشور تا حداکثر يک ماه آينده خبر داد و گفت: با بهره برداري از اين شبکه ظرفيت شبکه پهن باند کشور با 15 برابر افزايش به 10هزار گيگابيت بر ثانيه مي رسد.
۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۱۲ : ۵۰
مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت خبرداد : کاهش مجدد نرخ پهناي باند اينترنت داخلي در سال جاري
معاون وزير ارتباطات از برنامه ريزي براي کاهش مجدد پهناي باند اينترنت براي دسترسي به محتواي داخلي در شبکه ملي اطلاعات خبر داد و گفت: بازنگري در تعرفه هاي فعلي را در دستور کار داريم.
۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۴ : ۴
پروژه رساندن فيبر نوري به در منازل و جايگزيني آن با کابل مسي با توجه به افزايش سرعت ارتباطات اينترنتي، در سال‌هاي اخير مورد توجه مسوولان وزارت ارتباطات قرار گرفته و اگرچه در ابتدا اپراتور چهارم به عنوان مجري اين پروژه در نظر گرفته شده بود اما به دليل مشکلاتي با تاخير روبه‌رو شده و هنوز به مرحله اجراي کامل نرسيده است.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۱ : ۲۱
مدير عامل ارتباطات زيرساخت توضيح داد: آخرين وضعيت اپراتور فيبرنوري ايران
در بحث FTTX انحصاري در کشور وجود ندارد، چرا که شرکت‌هاي FCP مجوز فعاليت در بخش FTTC را دارا هستند و تنها يک بخش FTTH است که در انحصار شرکت ايرانيان نت قرار دارد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۰ : ۵۵
مهندس جهرمي معاون وزير , رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت ارتباطات زير ساخت از خودکفايي ايران در توليد تکنولوژي شبکه انتقال فيبر نوري خبر داد و گفت: هم‌اکنون به لحاظ توليد تجهيزات اين شبکه در لايه تراز يک جهاني قرار داريم.
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ - ۱۴ : ۱۲
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت تاکید کرد: 40درصد سرمایه‌گذاری‌هایی که برای توسعه زیرساخت ها انجام شده از منابع داخلی بوده است.
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۴ : ۵
وزیر ارتباطات اعلام کرد ۸ شهر کشور به فیبر نوری مجهز می شوند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۸ شهر کشور به زودی با همکاری شرکتهای داخلی و خارجی به فیبر نوری مجهز می شود.
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۱ : ۲۸
معاون وزیر ارتباطات از افزایش شمار مشترکان موبایل باندپهن به 40 میلیون مشترک و کاهش نرخ مهاجرت نخبگان از کشور با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۹ : ۴۲
معاون وزیر ارتباطات از تصمیم وزارت ارتباطات برای کاهش نرخ پهنای باند کمتر از100 مگابیت بر ثانیه در راستای ارائه به اپراتورهای ارتباطی خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۳ - ۲۱ : ۳۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي