سرویس باندپهن
برای دسترسی 80درصد خانوارهای ایرانی به اینترنت با سرعت 20مگابیت بر ثانیه که تکلیف آن در برنامه ششم توسعه آمده است، باید به سمت فناوری‌های جدیدی مانند فیبر نوری رفته و آن را با ADSL جایگزین کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ۵ برابر شدن ترانزیت پهنای باند در دولت یازدهم گفت: در حال انعقاد قراردادهایی بزرگ در زمینه ترانزیت پهنای باند از شبه قاره هند به اروپا هستیم.
۱۳۹۵/۸/۲۳ - ۱۰ : ۳۳
محمود واعظي در نشست خبري بيست و دومين نمايشگاه مطبوعات درباره طرح مجلس براي آزادسازي پهناي باند و تصميم وزارت ارتباطات در اين زمينه اظهار کرد: مسئله پهناي باند تا الان براساس ابلاغي که از گذشته بوده هست و بر مبناي آن پهناي باند توليدي داخل آزاد است.
۱۳۹۵/۸/۱۶ - ۱۶ : ۵۶
باقری چناری که سه سال پیش از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت ایرانیان نت معرفی شده بود، به‌رغم تغییرات نمایندگان سهام دولتی این شرکت، در هیئت مدیره اپراتور چهارم ماند .
۱۳۹۵/۸/۱۰ - ۸ : ۱۱
شرکت خدمات ارتباطی والکترونیکی ایرانیان نت با نصب تجهیزات شبکه ( FTTx ) در برخی نقاط تهران وکرج، معاونت نگهداری و بهره برداری از شبکه دسترسی فیبرنوری را نیز به ساختار سازمانی خود افزود.
۱۳۹۵/۸/۳ - ۹ : ۴۸
مدیرعامل ایرانسل وضعیت سرمایه‌گذاری شریک خارجی‌اش در بازار ایران را تشریح کرد و از توافق اولیه MTN آفریقای جنوبی برای خرید سهام اپراتور فیبر نوری ایرانی خبر داد.
۱۳۹۵/۸/۲ - ۲۰ : ۲۰
محمد رضا مرادي و اسدالله همتي که پيش از اين نمايندگان شرکت ارتباطات زيرساخت درهيئت مديره اپراتورچهارم بودند جاي خود را به محمدطاهر شمس و مسعود رضا سلطاني دادند
۱۳۹۵/۸/۲ - ۱۵ : ۵۴
بعد از گذشت ماه‌ها سکوت و اظهارات سربسته پیرامون ورود سرمایه‌گذار خارجی به اپراتور چهارم ایران اما شواهد گویای توافق ایرانیان‌نت با اپراتور چند ملیتی ام‌تی‌ان است و به زودی باید منتظر خبر تمدید انحصار پروانه این اپراتور برای بار دیگر هم باشیم.
۱۳۹۵/۸/۱ - ۱۱ : ۵۰
مدیرکل امور تجاری شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داد فیبر تاریک در آستانه‌ واگذاری
مدیرکل امور تجاری شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به همکاری بخش دولتی با بخش خصوصی در زمینه اجاره امکانات مازاد و سرمایه‌گذاری برای ایجاد فیبر نوری، واگذاری فیبر تاریک را منوط به تصویب تعرفه‌ها توسط سازمان تنظیم مقررات ارتباطات دانست.
۱۳۹۵/۷/۲۸ - ۹ : ۳۹
قرارداد سرمایه‌گذاری «ام‌تی‌ان»در اپراتور فیبر نوری قطعی شد تمدید دوران حفاظت اپراتور چهارم، آری یا نه؟
براساس «دوران حفاظت» رگولاتوری تا چهار سال از تاریخ صدور پروانه برای اپراتور چهارم، پروانه‌ای ایجاد شبکه مشابه صادر نمی‌کند
۱۳۹۵/۷/۲۵ - ۱۵ : ۴۷
اپراتور چهارم فیبرنوری ایران تنها یک ماه و نیم فرصت دارد تا پیشنهادات اصلاح پروانه را به رگولاتوری ارسال کند در غیر این صورت انحصارش لغو می شود.
۱۳۹۵/۷/۱۷ - ۲۳ : ۵۸
مدير عامل شرکت ارتباطات زيرساخت گفت: هنوز وارد فاز مذاکره بر سر فروش سهام‌مان از ايرانيان‌نت نشديم اما تمام سعي‌مان اين است که ميزان سهم‌مان را در اين شرکت کم نکنيم.
۱۳۹۵/۷/۱۱ - ۱۷ : ۳۳
رئیس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با اشاره به امکان تمدید دوره انحصار فیبر نوری شرکت ایرانیان نت به عنوان اپراتور فیبر نوری که برخلاف انتظار این سازمان بود، اعلام کرد در صورت تمدید این دوره انحصار، حداقل باید FTTC و FTTB‌ برای شرکت‌ها آزاد باشد و تنها FTTH‌ را تمدید و یا فضای رقابتی بهتری ایجاد کنند.
۱۳۹۵/۷/۷ - ۹ : ۲۳
وزیر ارتباطات از علاقه‌مندی اپراتورهای مختلف بین‌المللی برای ورود به پروژه اپراتور فیبر نوری خبر داد و مذاکرات یکی از این شرکت‌ها را بسیار جدی توصیف کرد.
۱۳۹۵/۷/۴ - ۱۶ : ۳۶
طرح تخفیف بستر فیبر نوری برای سرویس های دیتای تجاری توسط شرکت مخابرات استان تهران در هفدهمین نمایشگاه بین المللی تلکام ارائه می شود.
۱۳۹۵/۶/۲۹ - ۱۰ : ۳۰
گزارش تحلیلی از فراز و فرودهای اپراتور مجری FTTx داستان ایرانیان نت، از احتمال انحلال تا روزهای روشن
در اواخر دولت سابق، مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور به این نتیجه رسیدند که با توجه به عقب ماندن ایران در زمینه دانش فنی «دسترسی اطلاعات بر بستر فیبرنوری»، از کشورهای در حال توسعه منطقه همچون ترکیه، پاکستان و...، بخش خصوصی به لحاظ تکنیکی و همچنین بضاعت مالی توانایی عهده دار شدن اجرای پروژه ای در اندازه های «ملی» را ندارند.
۱۳۹۵/۶/۲۸ - ۱۲ : ۳۹
وقتی که فرمول داهیانه اجرا شدن فاز اول تا سوم شبکه ملی اطلاعات را به صورت: «شبکه ملی اطلاعات= جمع دارایی های فاوای کشور» اعلام کردم، در تلگرامم دیدم مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان گفته: توسعه فیبرنوری یکی از شاخص های توسعه کشور است و ضروری است فیبرنوری به عنوان یکی از الزمات برای صدور پروانه ساختمان محسوب شود.
۱۳۹۵/۶/۲۷ - ۱۹ : ۳۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي