سرویس باندپهن
برای دسترسی 80درصد خانوارهای ایرانی به اینترنت با سرعت 20مگابیت بر ثانیه که تکلیف آن در برنامه ششم توسعه آمده است، باید به سمت فناوری‌های جدیدی مانند فیبر نوری رفته و آن را با ADSL جایگزین کنیم.
مديرعامل شرکت مخابرات ايران ارتقاي کيفيت اينترنت را در راستاي کاهش تعرفه‌هاي اينترنتي دانست و از آغاز واگذاري فيبرهاي تاريک به اپراتورها و شرکت‌هاي خصوصي خبر داد.
۱۳۹۵/۶/۲۷ - ۹ : ۵۶
مدیرعامل یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی، واگذاری فیبر تاریک به بخش خصوصی را فرصتی برای کاهش انحصار مخابرات ایران و برای برداشتن محدودیت سرعت اینترنت دانست.
۱۳۹۵/۶/۲۳ - ۱۱ : ۶
معاون شبکه مديرعامل شرکت مخابرات استان تهران ، از استفاده از فناوري FTTH در صنعت ساختمان براي نخستين بار در کشور و توسط شرکت مخابرات استان تهران خبرداد.
۱۳۹۵/۶/۲۱ - ۱۳ : ۹
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات یکی از مطالبات ۱۲ ساله نظام بوده و وجودش در فضای مجازی لازم بود، گفت: ما از ابتدای این دولت با جدیت انجام آن را دنبال کردیم برای همگان روشن بود تا زمانی که زیرساخت‌ها فراهم نشده، معنی نداشت اسمی از شبکه ملی اطلاعات بیاوریم.
۱۳۹۵/۶/۸ - ۱۳ : ۴۴
دوره انحصار پروانه اپراتور شبکه دسترسي فيبر نوري (FTTx) با مصوبه کميسيون تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي به مدت سه ماه با تعيين شروط جديد تمديد شد. در صورتي که ايرانيان نت بتواند شروط تعيين شده از سوي اين کميسيون را در بازه زماني سه ماهه اجرائي کند، کميسيون تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي دوباره به مدت پنج سال دوره انحصار آن را تمديد خواهد کرد.
۱۳۹۵/۶/۷ - ۱۷ : ۴۳
ظرفیت‌های کابل فیبرنوری بین شهری زیرساخت ۵۷ هزار و ۹۳۶ کیلومتر و پهنای باند بین‌الملل ۵۶۴Gbps است.
۱۳۹۵/۶/۷ - ۰ : ۱۰
معاون امور حقوق مجلس وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: سالانه ۳۵۰ میلیارد تومان برای احداث فیبر نوری در روستاها و مناطق محروم کشور هزینه می شود.
۱۳۹۵/۶/۷ - ۰ : ۳
معاون فناوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنتی کشور و ظرفیت دسترسی به اینترنت، در سه ساله دولت تدبیر و امید 4 برابر شده است.
۱۳۹۵/۶/۷ - ۰ : ۰
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: اجرای طرح رساندن فیبرنوری به منازل (FTTH ) از شهر اصفهان آغاز می شود.
۱۳۹۵/۶/۳ - ۱۰ : ۱۴
وزير ارتباطات در مراسم افتتاح پروژه هاي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي ازتمديد مجوز فعاليت اپراتور فيبرنوري خبرداد.
۱۳۹۵/۶/۱ - ۲۲ : ۳
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: اصفهان به عنوان اولین شهری است که پروژه رساندن فیبر نوری به تمام منازل مردم در آن افتتاح می‌شود، این پروژه نقطه عطفی در تاریخ مخابرات کشور است.
۱۳۹۵/۶/۱ - ۱۹ : ۲۷
شرکت گوگل پرسرعت‌ترين شبکه اينترنتي جهان را بين دو کشور آمريکا و ژاپن راه‌اندازي کرد.
۱۳۹۵/۵/۲۵ - ۱۰ : ۰
چراغ سبز وزارت ارتباطات برای ورود سرمایه‌گذاران قدرتمند به ویژه سرمایه‌گذاران خارجی به پروژه ایجاد شبکه دسترسی فیبرنوری موجب شد تا اپراتور آفریقای جنوبی MTN و یک کنسرسیوم هندی-عربی برای شراکت در این پروژه رغبت نشان دهند.
۱۳۹۵/۵/۱۳ - ۱۴ : ۱۱
قرارداد جدید براساس نرخ‌های مصوبه ۲۳۷ برای کاهش تعرفه پهنای باند بین شرکت‌های ارتباطات زیرساخت و شاتل (آریا رسانه تدبیر) امضاء شد.
۱۳۹۵/۵/۳ - ۱۰ : ۱۷
تعرفه‌هاي پهناي باند اينترنت بين‌الملل شرکت ارتباطات زيرساخت جهت تعيين جايگاه اين شرکت در حوزه عمده‌فروشي پهناي باند و واگذاري خرده‌فروشي خدمات به ساير شرکت‌ها، توسط دولت بازنگري شد.
۱۳۹۵/۴/۲۵ - ۱۸ : ۱۳
سه شرکت دارنده پروانه شبکه ارتباطات ثابت با شرکت در مزایده باندهای فرکانسی TD-LTE موفق به دریافت تکه باند 2300 مگاهرتز شدند.
۱۳۹۵/۴/۹ - ۱۳ : ۱۷
آرشيو خبر ها

نظرسنجي