سرویس باندپهن
برای دسترسی 80درصد خانوارهای ایرانی به اینترنت با سرعت 20مگابیت بر ثانیه که تکلیف آن در برنامه ششم توسعه آمده است، باید به سمت فناوری‌های جدیدی مانند فیبر نوری رفته و آن را با ADSL جایگزین کنیم.
نایب رئیس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: چنانچه انحصار شرکت زیرساخت از شبکه‌های انتقال و واردات پهنای باند حذف شود، می‌توان با قیمت‌های فعلی، اینترنت با کیفیت‌تری به مردم ارائه کرد.
۱۳۹۵/۴/۵ - ۱۳ : ۴۶
یک ماه تا پایان انحصار حاکم بر پروانه اپراتور چهارم فیبرنوری ایران بیشتر زمان باقی نمانده و در این شرایط ایرانیان‌نت به دنبال جذب سرمایه‌گذار خارجی با محوریت MTN است؛ در این شرایط آیا همچنان مذاکره بر سر واگذاری ۱۵ درصد سهام این شرکت ایرانی است؟
۱۳۹۵/۴/۵ - ۱۰ : ۳۱
رييس سازمان نظام صنفي رايانه اي با بيان اين که تمديد انحصار ايرانيان نت با تعهدات دولت در تناقض است گفت: با ورود MTN به پروژه فيبر نوري ايران مشکلي نداريم.
۱۳۹۵/۳/۳۰ - ۱۴ : ۴۹
هم‌زمان با دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری خدمات شهری بر بستر زیرساخت‌های شهر هوشمند توسعه می‌یابد
دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند با مشارکت مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شهرداری‌ کلانشهرهای کشور، یکم و دوم شهریورماه سال جاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود.
۱۳۹۵/۳/۲۹ - ۱۱ : ۱
مدير عامل شرکت ارتباطات زيرساخت در پاسخ به منتقدان انحصار پهناي باند تاکيد کرد: اگر انتقاد منصفانه‌اي در حوزه تعرفه‌هاي بالا يا کيفيت پايين مطرح شود ما آن را خواهيم پذيرفت، اما اکنون برخي صحبت‌ها که در باره انحصار پهناي باند مطرح مي‌شوند دقيق نيست.
۱۳۹۵/۳/۲۰ - ۱۰ : ۵۳
رئیس کمیسیون اینترنت نظام صنفی رایانه‌ای تهران : مزایده باند فرکانسی LTE برگزار شد
رئیس کمیسیون اینترنت نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: مزایده باند فرکانسی LTE برگزار شد و یکی از فرکانس ها با قیمت پایه 70 میلیارد تومان متقاضی نداشت.
۱۳۹۵/۳/۱۹ - ۱۰ : ۲۲
رئیس سازمان پدافند غیرعامل پیش از این جنگ سایبری را جنگ متداول آینده دانسته و نسبت به شیطنت‌های عربستان در این فضا هشدار داده بود. حال با گذشت چند ماه پیش‌بینی‌های او به نوعی محقق شده و این بار سردار جلالی تلویحا از احتمال تحریم سایبری ایران در آینده می‌گوید.
۱۳۹۵/۳/۱۴ - ۱۰ : ۵۹
چهارمین اپراتور ایران نیز مانند شرکت‌های دارنده پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت، به سرشماره‌ای جهت ارائه سرویس‌هایش دست یافت.
۱۳۹۵/۳/۱۰ - ۱۱ : ۲۹
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه به مخابرات ÷یش از دوره جدید گفته بودیم اگر دنبال افزایش تعرفه ارتباطی هستید باید برنامه توسعه‌ای ارائه دهید، گفت: با توجه به حضور کارشناسان زبده مخابراتی در بدنه این شرکت امیدواریم این طرح توسعه‌ای به زودی ارائه شود.
۱۳۹۵/۳/۲ - ۱۱ : ۲
مهندس باقری مدیرعامل شرکت ایرانیان نت با حضور در کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان البرز، دسترسی به زیرساخت های پهن باند را ازعوامل رونق کسب وکار و اقتصاد منطقه برشمرد.
۱۳۹۵/۲/۲۹ - ۲۱ : ۳۶
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت در نشست خبری: هزینه انتقال اپراتورهای اینترنت ۴۰ درصد کاهش یافت
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ۴۰ درصد از درآمد زیرساخت را کاهش دادیم تا اپراتورها در فضای تعاملی با فراهم کنندگان محتوای داخلی وارد رایزنی شوند و محتوای ارزان تولید کنند.
۱۳۹۵/۲/۲۶ - ۲۲ : ۵۵
مدیر عامل شرکت زیرساخت گفت: هزینه یک لینک ارتباطی ۱۰G معادل ۱.۷ میلیارد تومان بود که براساس نرخ اینترنت محاسبه می شد اما اکنون به ۹ میلیون تومان رسیده است.
۱۳۹۵/۲/۲۶ - ۱۶ : ۳۴
باگذشت 20 سال از ورود اینترنت به ایران، مهمترین شیوه دسترسی به اینترنت ، کدام است؟
۱۳۹۵/۲/۲۰ - ۱۲ : ۵۵
طبق تصمیمات جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، حداقل سهم هر کدام از دارندگان پروانه FCP و FTTx برای شرکت در کنسرسیوم متقاضی باند فرکانسی ۲۳۰۰ مگاهرتز به پنج درصد کاهش یافت.
۱۳۹۵/۲/۱۹ - ۱۷ : ۰
معاون طرح و توسعه فناوری‌های نوین شرکت زیرساخت گفت: پروژه توانا با بکارگیری حداکثر توانمندی‌های تولید کنندگان داخلی در زمینه تجهیزات فنی و مدیریت شبکه یکپارچه در بیش از ۱۰ هزار کیلومتر شبکه فیبرنوری شرکت ارتباطات زیرساخت اجرا می‌شود.
۱۳۹۵/۲/۱۷ - ۱۲ : ۴۴
فناوری های نوین تاثیر شگرفی بر زندگی بشر امروز وابعاد اقتصادی ،اجتماعی ،سیاسی و فرهنگی جامعه داشته است به نحوی که امروزه یکی از شاخص های اصلی توسعه دسترسی به باند پهن است .
۱۳۹۵/۲/۱۵ - ۱۲ : ۱۸
آرشيو خبر ها

نظرسنجي