سرویس باندپهن
پروژه بی بدیل ملی FTTH با ثبت پروانه به نام شرکت ایرانیان نت درسال 1391برای مدت 6 سال در فاز صفر ویک باقی مانده و به دلیل دوره انحصار و صیانت پیش بینی شده برای این اپراتور تازه وارد، اجازه فعالیت دراین زمینه به سایر اپراتورها نیز داده نشده است .
چراغ سبز وزارت ارتباطات برای ورود سرمایه‌گذاران قدرتمند به ویژه سرمایه‌گذاران خارجی به پروژه ایجاد شبکه دسترسی فیبرنوری موجب شد تا اپراتور آفریقای جنوبی MTN و یک کنسرسیوم هندی-عربی برای شراکت در این پروژه رغبت نشان دهند.
۱۳۹۵/۵/۱۳ - ۱۴ : ۱۱
قرارداد جدید براساس نرخ‌های مصوبه ۲۳۷ برای کاهش تعرفه پهنای باند بین شرکت‌های ارتباطات زیرساخت و شاتل (آریا رسانه تدبیر) امضاء شد.
۱۳۹۵/۵/۳ - ۱۰ : ۱۷
تعرفه‌هاي پهناي باند اينترنت بين‌الملل شرکت ارتباطات زيرساخت جهت تعيين جايگاه اين شرکت در حوزه عمده‌فروشي پهناي باند و واگذاري خرده‌فروشي خدمات به ساير شرکت‌ها، توسط دولت بازنگري شد.
۱۳۹۵/۴/۲۵ - ۱۸ : ۱۳
سه شرکت دارنده پروانه شبکه ارتباطات ثابت با شرکت در مزایده باندهای فرکانسی TD-LTE موفق به دریافت تکه باند 2300 مگاهرتز شدند.
۱۳۹۵/۴/۹ - ۱۳ : ۱۷
نایب رئیس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: چنانچه انحصار شرکت زیرساخت از شبکه‌های انتقال و واردات پهنای باند حذف شود، می‌توان با قیمت‌های فعلی، اینترنت با کیفیت‌تری به مردم ارائه کرد.
۱۳۹۵/۴/۵ - ۱۳ : ۴۶
یک ماه تا پایان انحصار حاکم بر پروانه اپراتور چهارم فیبرنوری ایران بیشتر زمان باقی نمانده و در این شرایط ایرانیان‌نت به دنبال جذب سرمایه‌گذار خارجی با محوریت MTN است؛ در این شرایط آیا همچنان مذاکره بر سر واگذاری ۱۵ درصد سهام این شرکت ایرانی است؟
۱۳۹۵/۴/۵ - ۱۰ : ۳۱
رييس سازمان نظام صنفي رايانه اي با بيان اين که تمديد انحصار ايرانيان نت با تعهدات دولت در تناقض است گفت: با ورود MTN به پروژه فيبر نوري ايران مشکلي نداريم.
۱۳۹۵/۳/۳۰ - ۱۴ : ۴۹
هم‌زمان با دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری خدمات شهری بر بستر زیرساخت‌های شهر هوشمند توسعه می‌یابد
دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند با مشارکت مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شهرداری‌ کلانشهرهای کشور، یکم و دوم شهریورماه سال جاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود.
۱۳۹۵/۳/۲۹ - ۱۱ : ۱
مدير عامل شرکت ارتباطات زيرساخت در پاسخ به منتقدان انحصار پهناي باند تاکيد کرد: اگر انتقاد منصفانه‌اي در حوزه تعرفه‌هاي بالا يا کيفيت پايين مطرح شود ما آن را خواهيم پذيرفت، اما اکنون برخي صحبت‌ها که در باره انحصار پهناي باند مطرح مي‌شوند دقيق نيست.
۱۳۹۵/۳/۲۰ - ۱۰ : ۵۳
رئیس کمیسیون اینترنت نظام صنفی رایانه‌ای تهران : مزایده باند فرکانسی LTE برگزار شد
رئیس کمیسیون اینترنت نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: مزایده باند فرکانسی LTE برگزار شد و یکی از فرکانس ها با قیمت پایه 70 میلیارد تومان متقاضی نداشت.
۱۳۹۵/۳/۱۹ - ۱۰ : ۲۲
رئیس سازمان پدافند غیرعامل پیش از این جنگ سایبری را جنگ متداول آینده دانسته و نسبت به شیطنت‌های عربستان در این فضا هشدار داده بود. حال با گذشت چند ماه پیش‌بینی‌های او به نوعی محقق شده و این بار سردار جلالی تلویحا از احتمال تحریم سایبری ایران در آینده می‌گوید.
۱۳۹۵/۳/۱۴ - ۱۰ : ۵۹
چهارمین اپراتور ایران نیز مانند شرکت‌های دارنده پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت، به سرشماره‌ای جهت ارائه سرویس‌هایش دست یافت.
۱۳۹۵/۳/۱۰ - ۱۱ : ۲۹
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه به مخابرات ÷یش از دوره جدید گفته بودیم اگر دنبال افزایش تعرفه ارتباطی هستید باید برنامه توسعه‌ای ارائه دهید، گفت: با توجه به حضور کارشناسان زبده مخابراتی در بدنه این شرکت امیدواریم این طرح توسعه‌ای به زودی ارائه شود.
۱۳۹۵/۳/۲ - ۱۱ : ۲
مهندس باقری مدیرعامل شرکت ایرانیان نت با حضور در کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان البرز، دسترسی به زیرساخت های پهن باند را ازعوامل رونق کسب وکار و اقتصاد منطقه برشمرد.
۱۳۹۵/۲/۲۹ - ۲۱ : ۳۶
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت در نشست خبری: هزینه انتقال اپراتورهای اینترنت ۴۰ درصد کاهش یافت
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ۴۰ درصد از درآمد زیرساخت را کاهش دادیم تا اپراتورها در فضای تعاملی با فراهم کنندگان محتوای داخلی وارد رایزنی شوند و محتوای ارزان تولید کنند.
۱۳۹۵/۲/۲۶ - ۲۲ : ۵۵
مدیر عامل شرکت زیرساخت گفت: هزینه یک لینک ارتباطی ۱۰G معادل ۱.۷ میلیارد تومان بود که براساس نرخ اینترنت محاسبه می شد اما اکنون به ۹ میلیون تومان رسیده است.
۱۳۹۵/۲/۲۶ - ۱۶ : ۳۴
آرشيو خبر ها

نظرسنجي