سرویس فضاي مجازي
معاون مرکز ملي فضاي مجازي از تدوين سند نظام جامع تنظيم مقررات در حوزه فضاي مجازي خبر داد و گفت: اين سند آماده طرح در شوراي عالي فضاي مجازي براي تصويب نهايي است.
شايد براي شما هم پيش آمده باشد که در پيام‌رسان واتس اپ حتي بعد از مشاهده و پاسخ به مکالمات شما توسط مخاطبانتان، پيام‌هاي ارسال و دريافت شده به‌صورت دو عدد تيک طوسي رنگ باقي مي‌ماند، درصورتي که اگر مخطاب موردنظر پيام‌هاي ارسال شده را ببيند بايد اين دو تيک طوسي رنگ تبديل به رنگ آبي شوند.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۱ : ۵۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر 10.5 میلیون مشترک پیام‌رسان‌های داخلی را به صورت فعال نصب کرده‌اند و این آمار نیز در حال افزایش است.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۷ : ۲۲
شبکه اجتماعي اينستاگرام قصد دارد به‌زودي قابليت جديدي را به پلت‌فرم خود بيفزايد تا کاربران بتوانند بدون آنفالو (unfollow) کردن دوستان و صفحات مجازي، از پست‌هاي آزاردهنده آن‌ها راحت شوند.
۱۳۹۷/۳/۵ - ۱ : ۳۴
با توجه به انتشار برخي اخبار نادرست در خصوص نسخه‌هاي فارسي پيام‌رسان تلگرام که موجب ايجاد سردرگمي در بين کاربران شده است اطلاعيه اي از سوي روابط عمومي وزارت ارتباطات به منظور تنوير افکار عمومي صادر شده است .
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۳ : ۲۸
شش وزیر و دو نفر از نمایندگان مجلس عضو کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با ارسال نامه ای برای دادستان کل کشور خواستار طرح موضوع رفع فیلتر توئیتر در این کار گروه شدند.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۸ : ۶
اصول حاکم بر توسعه اينترنت اشياء در کشور در جلسه عصر دوشنبه شوراي عالي فضاي مجازي به رياست دکتر روحاني به تصويب رسيد.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۰ : ۵۴
روابط عمومي شرکت « گسترش الکترونيک مبين ايران» خبر منتشر شده در يکي از روزنامه‌ها مبني بر مالکيت اين شرکت در يک پيام رسان را از اساس دروغ خواند و تکذيب کرد.
۱۳۹۷/۲/۱۹ - ۱۳ : ۴۰
يک کارشناس امنيتي حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه صرف حضور يک اپليکيشن در مارکت‌هاي آنلاين نمي‌تواند تضمين‌کننده امنيت آن‌ها باشد، نصب آنتي‌ويروس‌هاي معتبر را که اصل بوده و در ايران نمايندگي دارند بهترين راه براي جلوگيري از آلودگي به برنامه‌هاي مخرب دانست تا درصورت بروز مشکل بتوان به آن‌ها مراجعه کرد.
۱۳۹۷/۲/۱۹ - ۱۳ : ۲۶
رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه میزان ترافیک بین المللی پیام رسان ها با کاهش برآوردی 67درصد مواجه شده است، گفت: تاکنون 22 میلیون نصب پیام رسان های داخلی داشتیم که از این تعداد 8.5 میلیون کاربر فعال هستند.
۱۳۹۷/۲/۱۸ - ۱۵ : ۹
اپليکيشن پيام‌رسان واتس اپ به زودي به قابليت مکالمه تصويري گروهي و افزودن استيکر مجهز خواهد شد.
۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۳ : ۰
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با انتشار توييتي درباره فيلتر شدن پيام رسان تلگرام توضيحاتي ارايه کرد.
۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۴ : ۴۲
مديرعامل شرکت مخابرات ايران با اشاره به اهميت استفاده و حمايت از کالاهاي ايراني خاطرنشان کرد: آماده هرگونه همکاري و انعقاد قرارداد با شرکت‌هاي پيام‌رسان داخلي به‌منظور ارائه سرويس‌ها و خدمات مخابراتي هستيم.
۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۴ : ۳۵
در پی ابلاغ دستور قضایی مبنی بر مسدودسازی پیام رسان تلگرام، از ساعاتی پیش این پیام رسان از دسترس کاربران خارج شد.
۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۴ : ۷
مايکروسافت به تازگي اپليکيشن پيام‌رسان تصويري اسکايپ را به منظور بهبود استفاده کاربران اندرويدي به‌روزرساني کرده است.
۱۳۹۷/۲/۹ - ۱۵ : ۱۱
ابتکار بزرگي است وقتي کسب و کارها براي افزايش کمک‌هاي خيريه و آگاهي مردم از يک مراسم خيريه و يا بلاي طبيعي استفاده مي‌کنند، اما گاهي سوءاستفاده کردن از اين حوادث باعث بدنامي و کاهش اعتماد مشتريان مي‌شود.
۱۳۹۷/۲/۹ - ۱۵ : ۴
اينستاگرام در حال توسعه قابليت‌هاي جديدي براي اين شبکه اجتماعي است که به کاربران اجازه مي‌دهد پست‌هاي مزاحم برخي از مخاطبان خود را نبينند.
۱۳۹۷/۲/۸ - ۱۳ : ۵۳
آرشيو خبر ها

نظرسنجي