سرویس فضاي مجازي
معاون مرکز ملي فضاي مجازي از تدوين سند نظام جامع تنظيم مقررات در حوزه فضاي مجازي خبر داد و گفت: اين سند آماده طرح در شوراي عالي فضاي مجازي براي تصويب نهايي است.
معاون وزیر ارتباطات از همکاری میان این وزارتخانه و پلیس ناجا برای پیشگیری از جرم و کاهش تهدیدها در فضای مجازی خبر داد.
۱۳۹۸/۲/۸ - ۱۳ : ۷
عضو هيأت‌مديره يک شرکت دانش‌بنيان گفت: مشکلات به‌وجود آمده براي کاربران ايراني اپليکيشن‌هاي هاتگرام و تلگرام طلايي که در پي نقض آشکار حريم خصوصي توسط شرکت گوگل اتفاق افتاده است، با راهکارهاي شرکت بومي و کارشناسان ايراني توليدکننده اين اپليکيشن‌ها، به‌زودي برطرف خواهد شد.
۱۳۹۸/۲/۸ - ۶ : ۵۱
گوگل‌پلی نسخه‌های فارسی تلگرام را که پس از فیلترینگ این پیام‌رسان در سال گذشته مشغول فعالیت بودند به دلایل امنیتی از فروشگاه خود حذف کرد.
۱۳۹۸/۲/۷ - ۱۲ : ۱۸
به نظر می رسد واتس اپ تصمیم دارد با فعال سازی اسکن اثر انگشت برای دسترسی به این اپلیکیشن، ثبت اسکرین شات از چت های خصوصی را ممنوع کند.
۱۳۹۸/۲/۴ - ۲۰ : ۳
واکنش افکار عمومی به رویدادهای مهم؛ داغ‌ترین‌های فضای مجازی در سال 97
بررسی آماری میزان و روند واکنش افکار عمومی در مواجهه با رویدادها در فضای مجازی در سال 97 از انتشار 9.7 میلیون توئیت در شبکه اجتماعی توئیتر و پست در شبکه تلگرام در 10موضوع داغ حکایت دارد.
۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۰ : ۲۳
يکي از حقه‌هاي کاربردي در اپليکيشن پيام رسان واتس اپ، قابليت آرشيو کردن چت هاي موردنظر کاربران است.
۱۳۹۸/۲/۱ - ۱۳ : ۲۳
نداشتن استقلال در حاکميت فضاي سايبري کشور يکي از نقاط ضعف فعلي در حوزه فضاي مجازي به شمار مي‌رود که تحريم حساب کاربري ايرانيان از سوي شبکه‌هاي اجتماعي نمود بارز آن است.
۱۳۹۸/۱/۳۱ - ۱۹ : ۳۷
گزارش‌هاي جديدي در فضاي مجازي منتشر شده که نشان مي‌دهد اينستاگرام قصد دارد تعداد لايک‌هاي پست‌هاي به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران را مخفي کند.
۱۳۹۸/۱/۳۱ - ۱۰ : ۵۲
اين گزارش به کاربران اينستاگرام آموزش مي‌دهد چگونه بدون نياز به بلاک (مسدود) کردن افراد، آنها را از فهرست دنبال کنندگان حساب کاربري خود خارج کنند.
۱۳۹۸/۱/۳۱ - ۱ : ۱۴
پسورد ميليون‌ها کاربر اينستاگرام به شکل فايل متني در سرورهاي شرکت ذخيره شده و کارمندان به آن دسترسي داشته‌اند، قبلا اعلام شده بود فقط پسورد چندهزار کاربر با اين شيوه ذخيره شده است.
۱۳۹۸/۱/۳۰ - ۱۷ : ۵۱
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در واکنش به بستن صفحات منسوب به برخي از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي توسط شبکه اجتماعي "اينستاگرام" بعد از اعلام سپاه از سوي آمريکا به‌عنوان سازمان تروريستي، پاسخ جالبي منتشر کرد.
۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۰ : ۴۳
رئيس جمهور با اشاره به اينکه فضاي مجازي مي تواند در بخش توليد و اشتغال تحرک ايجاد کرده و در رونق توليد ملي تاثيرگذاري مثبتي داشته باشد، گفت: بايد در راستاي تدوين برنامه هاي موثر براي رفع موانع و مشکلات از مسير توسعه کسب و کار و توليد توسط شرکت هاي دانش بنيان، تلاش کنيم.
۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۰ : ۱۶
در اين گزارش به کاربران واتس‌اپ آموزش داده مي‌شود که چگونه دسترسي افراد غريبه به اطلاعات شخصي موجود در پروفايل خود را محدود کنند.
۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۲۱ : ۳۷
قابلیت جدیدی به تازگی به اپلیکیشن واتس‌اپ اضافه شده که کاربران می‌توانند به واسطه آن از افزوده شدن به گروه‌های این پیام‌رسان توسط افراد مختلف جلوگیری به‌عمل بیاورند.
۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۱۷ : ۵۲
نسخه iOS اپليکيشن واتس‌اپ تجاري براي تمامي کاربران در همه کشورهاي جهان قابل دسترسي قرار گرفت.
۱۳۹۸/۱/۱۹ - ۲۱ : ۳۶
کاربران نرم افزار تلفن اینترنتی اسکایپ از امروز می‌توانند از قابلیت گفتگوی ویدئویی همزمان 50 نفر که به برنامه مذکور اضافه شده، استفاده کنند.
۱۳۹۸/۱/۱۸ - ۶ : ۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي