سرویس فضاي مجازي
به نظر می رسد واتس اپ تصمیم دارد با فعال سازی اسکن اثر انگشت برای دسترسی به این اپلیکیشن، ثبت اسکرین شات از چت های خصوصی را ممنوع کند.
واتس‌اپ با دو باگ روبرو شده است. کاربران اندروید ادعا می کنند پیام های آنان ناگهان حذف می شود و کاربر دیگری ادعا می کند پس از خرید سیم کارت جدید، می تواند تاریخچه پیام صاحب قبلی را ببیند.
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۴ : ۲۹
نايب رئيس کميسيون اجتماعي مجلس: دسترسي به فضاي مجازي الفباي شفافيت است
نايب رئيس کميسيون اجتماعي مجلس با اشاره به اين‌که «دسترسي به فضاي مجازي الفباي شفافيت است»، گفت: استفاده صحيح از فضاي مجازي حائز اهميت است و مسئولان بايد از حضور جوانان و استفاده بهينه از فضاي مجازي در جهت شفاف سازي، توسعه کشور و مقابله با رويکرد هاي دشمنان استقبال کنند.
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۱ : ۲۸
مرکز مديريت امداد و هماهنگي عمليات رخدادهاي رايانه‌اي با اعلام خبر کشف آسيب پذيري جديد در اپليکيشن «اسکايپ»، نسبت به استفاده از اين نرم‌افزار به کاربران ايراني هشدار داد.
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۷ : ۴۶
با اشاره به بيانات اخير رهبري پژمانفر: راه حل فضاي مجازي «فيلترينگ» نيست
رييس کميته فضاي مجازي کميسيون فرهنگي مجلس گفت: راه حل فضاي مجازي «فيلترينگ» نيست، مردم و جوانان بايد از ظرفيت‌ها و خدماتي که اين عرصه در اختيارشان مي‌گذارد، برخوردار باشند.
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۷ : ۱۵
کاربران زيادي از نصب پيش فرض اپليکيشن فيس‌بوک بر روي گوشي‌هاي سامسونگ خود به شدت ناراضي بوده و در اين خصوص ابراز نگراني کرده اند.
۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۲۳ : ۴
دبير جشنواره کودکآنلاين با اشاره به پايان مهلت ارسال آثار به دبيرخانه جشنواره گفت: با پايان مهلت ارسال آثار تاکنون 1120 ايده وب سري و فيلم براي شرکت در جشنواره ثبت نام کرده اند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۵ : ۷
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ثبت‌نام بیش از 15میلیون نفر در پیام‌رسان‌های داخلی، گفت: فضا این‌طور نیست که 10پیام‌رسان داشته باشیم، اما آنها می‌توانند از این قابلیت پیام‌رسانی در حوزه‌های دیگر استفاده کنند و بعضی از آنها هم چنین برنامه‌هایی دارند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۸ : ۵۰
اين روزها با همان سرعتي که اپليکيشن‌ها توليد مي‌شوند تلفن‌هاي همراه و تبلت‌ها به زندگي کودکان و نوجوانان ايراني وارد شده‌اند. آنچنان که کمتر کودک و نوجواني است که به محض آشنايي با نحوه کار گوشي‌ها و تبلت‌ها آرزوي داشتن يکي از آنها را نداشته باشد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۳ : ۵۳
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: براي مردم توضيح داده شود فرداي فيلترينگ اينستاگرام چه اتفاقي رخ مي‌دهد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۲۰ : ۴
معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: راستي‌آزمايي درباره جدا شدن هاتگرام و تلگرام طلايي از تلگرام را مرکز ملي فضاي مجازي انجام خواهد داد و اين کار براي متخصصان فني، آسان است.
۱۳۹۷/۱۰/۶ - ۲۲ : ۵۵
به نظر مي‌رسد که برخي از کاربران و دارندگان گوشي‌هاي جديد آيفون پس از دريافت به‌روزرساني جديد اينستاگرام با مشکل مواجه شده‌اند.
۱۳۹۷/۹/۳۰ - ۱۷ : ۴۸
نخستين برنامه از سلسله نشست هاي «نقد و انديشه» درباره «فضاي مجازي و ارتباطات اجتماعي» با موضوع «فيک نيوز» در وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات برگزار شد.
۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۲۰ : ۳
کارشناسان بر اين باورند که واتس‌اپ در آينده‌اي نزديک ميزبان چند قابليت جديد و کاربردي خواهد بود و به کاربرانش اين امکان را مي‌دهد تا با بهره‌گيري از آنها بتوانند کارهاي خود را در آن بهتر انجام دهند.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۱ : ۵۲
ايجاد سهولت يا دست‌وپاگيري؟ قانون روي قانون پيام‌رسان‌ها!؟
مجلس شوراي اسلامي در حالي مي‌خواهد طرحي براي ساماندهي پيام‌رسان‌ها تصويب کند که شوراي عالي فضاي مجازي سال گذشته با بررسي اين موضوع، مصوبه‌اي با عنوان «سياست‌ها و اقدامات ساماندهي پيام‌رسان‌هاي اجتماعي» تصويب کرده بود.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۷ : ۳
اينستاگرام اعلام کرد که کاربران از اين پس قادر خواهند بود در بخش پيام هاي خصوصي (دايرکت) براي دوستان و مخاطبان موردنظر خود پيام صوتي ارسال کنند.
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۲۳ : ۲۸
معاون مرکز ملي فضاي مجازي خبر داد فاز دوم حمايت از پيام‌رسان‌هاي داخلي شروع شد
معاون مرکز ملي فضاي مجازي با اشاره به مصوبه شوراي عالي فضاي مجازي درباره سامان‌دهي پيام‌رسان‌ها و نيز شروع فاز دوم حمايت از آنان، گفت: در فاز اول، دولت و دستگاه‌هاي ذي‌ربط طبق مصوبه شورا و در حد توان، حمايت‌هاي لازم را از پيام‌رسان‌ها به‌عمل آورده‌اند و اين اميدواري وجود دارد تا اين حمايت‌ها در اين مرحله نيز ادامه داشته باشد.
۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۴ : ۲۸
آرشيو خبر ها

نظرسنجي