سرویس فضاي مجازي
به نظر می رسد واتس اپ تصمیم دارد با فعال سازی اسکن اثر انگشت برای دسترسی به این اپلیکیشن، ثبت اسکرین شات از چت های خصوصی را ممنوع کند.
معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات: هاتگرام و تلگرام طلايي فعلاً مجاز هستند
معاون وزير ارتباطات گفت: بنابر اعلام مسئولان مرکز ملي فضاي مجازي، هاتگرام و تلگرام طلايي تا آخر آذر براي مستقل شدن از تلگرام فرصت دارند و فعلاً مجاز هستند.
۱۳۹۷/۹/۷ - ۰ : ۱
مديران پيام‌رسان‌هاي داخلي در نشستي از عدم حمايت کافي در حوزه سخت‌افزار و عدم اجراي کامل مصوبه شوراي عالي فضاي مجازي براي حمايت از پيام‌رسان‌هاي داخلي گلايه کردند.
۱۳۹۷/۹/۲ - ۲۲ : ۱
رئيس مرکز ملي فضاي مجازي با اشاره به ادامه‌دار شدن فعاليت نسخه‌هاي فارسي تلگرام گفت: در دوره گذار از تلگرام پيام‌رسان‌هاي داخلي، ما به نسخه‌هاي فارسي تلگرام تا شهريورماه مهلت داده بوديم اما به‌دليل شرايط موجود اين مهلت تا پايان آذرماه تمديد شد.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۲ : ۹
غيرممکن به نظر مي‌رسد، اما يک آسيب‌پذيري بحراني در پيام‌رسان واتس‌آپ پيدا شده که مي‌تواند به هکرها اجازه دهد از راه دور و تنها با يک تماس تصويري کنترل واتس‌آپ شما را در اختيار بگيرند.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۲۱ : ۲۷
جک دورسي، مدير ارشد اجرايي توييتر به تازگي اعلام کرده که احتمالا در آينده‌اي نزديک گزينه ويرايش به پلت‌فرم توييتر اضافه خواهد شد.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۵ : ۵۹
نسخه‌هاي فارسي تلگرام در حالي به فعاليت خود ادامه مي‌دهند که پس از مهلت داده شده به آن‌ها براي بومي‌سازي کامل، تا امروز اظهارنظر رسمي درباره‌ي ادامه‌ فعاليت‌شان يا ممنوعيت آن‌ نشده است.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۲ : ۵۲
رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات: طرحی برای فیلترینگ هوشمند اینستاگرام ارائه نکرده ایم
پیرو انتشار اظهارنظری منسوب به رییس پلیس فتا درباره طرح وزارت ارتباطات برای فیلترینگ هوشمند اینستاگرام، رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات توضیحاتی ارایه کرد
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۹ : ۵۶
به نظر مي‌رسد شبکه اجتماعي اينستاگرام قصد دارد قابليت جديدي را به استوري‌هاي خود بيفزايد تا تنها معلمان و دانش‌آموزان در يک مدرسه بتوانند به محتواي آن دسترسي داشته باشند.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۸ : ۴۰
سازمان "بنياد مرز الکترونيکي" (Electronic Frontier Foundation) يا (FFF) آمريکا مي‌خواهد تجربه واقعيت مجازي جديد و فوق‌العاده‌اي را در اختيار افراد قرار دهد.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۲۲ : ۴۱
رييس هيات مديره ارتباطات زيرساخت با بيان اينکه فيلترينگ و اقدامات سلبي نتيجه ندارد، تاکيد کرد: کاربران ايراني براي استفاده از پيام رسان هاي بومي بايد اقناع شوند.
۱۳۹۷/۸/۴ - ۲۲ : ۴۸
معاون وزیر ارتباطات گفت: با انتخاب مرکز ملی فضای مجازی، پنج پیام رسان بومی از میان هفت پیام رسان فعلی، از گردونه حمایت حذف و حمایت از دو پیام رسان دیگر ادامه می یابد.
۱۳۹۷/۸/۲ - ۱۰ : ۲۳
سيداحسان قاضي‌زاده هاشمي از تشکيل فراکسيون فضاي مجازي با ?? عضو در مجلس خبر داد خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۲ : ۵۲
حميد رضا ششجواني پژوهشگر و محقق حوزه کسب و کارهاي فرهنگي با اشاره به اينکه مسووليت مديريت حضور کودکان و نوجوانان بسيار بزرگتر از توان حاکميتي است، به ضرورت استفاده از نهادهاي مدني و تشکل هاي اجتماعي در اين زمينه تاکيد کرد.
۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۲ : ۱۹
رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینکه نیاز ویژه‌ای برای حفاظت از کودکان در فضای مجازی وجود دارد، گفت: این فضا با حضور روزافزون در همه جنبه‌ها به بخش اصلی و واقعی زندگی برای نسل‌ جدید تبدیل شده است.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۷ : ۳۵
مرکز ملی فضای مجازی کشور تاکید کرد: بارها درخصوص وضعیت نامناسب فیلترینگ هشدار دادیم.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۷ : ۲۸
وزير ارتباطات با تاکيد بر اينکه اگر خودي سلاح شيميايي را در زمين خودي بزند، اثرش از سلاح شيميايي دشمن بيشتر است چون آمادگي آن را نداريم، گفت: عنوان نفاق دادن به مسوولان کشور چه معنايي مي تواند داشته باشد.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۳ : ۳۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي