سرویس فضاي مجازي
اينستاگرام تعداد لايک پست‌هاي به‌اشتراک گذاشته شده توسط کاربران را به طور آزمايشي در برخي کشورها مخفي کرد.
يکي از قابليت هاي نسبتاً جديدي که به پلتفرم شبکه اجتماعي اينستاگرام اضافه شده است، iGTV است.
۱۳۹۷/۱۲/۳ - ۲۳ : ۴۹
محققان و پژوهشگران امنيتي به تازگي دريافته اند که بدافزار جديدي در تصاوير متحرک رد و بدل شده توسط کاربران در اپليکيشن هاي پيام‌رسان وجود دارد که قادر است اطلاعات شخصي آنها را به سرقت ببرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۲۳ : ۲۵
سرانه روزانه استفاده ایرانی‌ها از شبکه‌های اجتماعی حدود یک ساعت و چهار دقیقه است و 94 درصد از اعضای فعال در این شبکه‌ها از تلگرام استفاده می‌کنند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۲۱ : ۳۳
نسخه‌هاي بدافزاري از تلگرام‌هاي بدون فيلتر در حالي نقش مخربي روي سيستم کاربران دارند که در مواردي بدون آگاهي کاربر حتي به ارسال پيام و نسخه‌هاي بدافزاري از خود در گروه‌هاي ليست مخاطب کاربر اقدام مي‌کنند.
۱۳۹۷/۱۱/۱۹ - ۷ : ۳۵
آمار کاربران اپلیکیشن اسنپ چت بعد از چندماه، باری دیگر روندی افزایشی و صعودی را در پیش گرفت.
۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۲۳ : ۲۶
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات تاکيد کرد که بايد هرچه زودتر به جنگ با فضاي مجازي در کشور پايان داده شود و با بهره‌گيري از همين فضا به دشمنان نظام پاسخ دهيم.
۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۲۲ : ۲۹
جک دورسی، مدیرارشد اجرایی شبکه اجتماعی توئیتر امروز اعلام کرده است که قابلیت ویرایش توییت های ارسال شده به این پلتفرم اضافه خواهد شد.
۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۲۳ : ۳۴
دبير شوراي عالي فضاي مجازي گفت: براي برطرف کردن نيازمندي‌هاي هويتي مردم در فضاي مجازي، موضوع شفاف‌سازي هويت در اين فضا را در شوراي عالي فضاي مجازي در دستور کار قرار داده‌ايم.
۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۲۳ : ۴۶
در شرایطی که شبکه‌های اجتماعی مورد انتقاد برخی از مسوولان قرار دارند، در مقابل، برخی دیگر از مسوولان یکی از راه‌های تعامل با کاربران را همین شبکه‌ها می‌دانند و اطلاع‌رسانی و بعضاً نظرخواهی از مردم را هم به واسطه‌ی آن‌ها انجام می‌دهند.
۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۲۳ : ۲۵
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه فیلتر اینستاگرام تصمیم حاکمیت است و آذری جهرمی به او گفته "به زودی اینستاگرام را فیلتر می‌کنیم"، افزود: روحانی نمی‌گذارد.
۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۲ : ۴۲
عضو کابينه دولت دوازدهم گفت: پيام برخي ائمه‌ جمعه براي رفع فيلتر تلگرام را دريافت کرديم اما دستگاه قضا همچنان بر سر نظر خود باقي است و ما تغييري در عقيده‌ دستگاه قضائي نسبت به اين مسئله نمي‌بينيم.
۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۲ : ۳
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه هنوز نحوه حمایت از 2 پیام رسان بومی منتخب ازسوی مرکز ملی فضای مجازی اعلام نشده است،گفت: با این حال بحث تعیین مدل حمایتی از آنها را در جلساتی آغاز کرده‌ایم.
۱۳۹۷/۱۱/۵ - ۱۹ : ۳۸
کارشناسان حاضر در ششمين جلسه نقد و انديشه با موضوع «کودکان در فضاي مجازي»، مهارت آموزي والدين به کودکان و رفع مشکلات سرمايه گذاري در حوزه توليد محتواي کودک و نوجوان را مورد بحث قرار دادند و بر تلاش براي ساخت محتواي مناسب توسط مسئولين و سرمايه گذارن در اين حوزه تاکيد کردند.
۱۳۹۷/۱۱/۵ - ۱۹ : ۱۹
واتس‌اپ با دو باگ روبرو شده است. کاربران اندروید ادعا می کنند پیام های آنان ناگهان حذف می شود و کاربر دیگری ادعا می کند پس از خرید سیم کارت جدید، می تواند تاریخچه پیام صاحب قبلی را ببیند.
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۴ : ۲۹
نايب رئيس کميسيون اجتماعي مجلس: دسترسي به فضاي مجازي الفباي شفافيت است
نايب رئيس کميسيون اجتماعي مجلس با اشاره به اين‌که «دسترسي به فضاي مجازي الفباي شفافيت است»، گفت: استفاده صحيح از فضاي مجازي حائز اهميت است و مسئولان بايد از حضور جوانان و استفاده بهينه از فضاي مجازي در جهت شفاف سازي، توسعه کشور و مقابله با رويکرد هاي دشمنان استقبال کنند.
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۱ : ۲۸
مرکز مديريت امداد و هماهنگي عمليات رخدادهاي رايانه‌اي با اعلام خبر کشف آسيب پذيري جديد در اپليکيشن «اسکايپ»، نسبت به استفاده از اين نرم‌افزار به کاربران ايراني هشدار داد.
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۷ : ۴۶
آرشيو خبر ها

نظرسنجي