سرویس فضاي مجازي
معاون مرکز ملي فضاي مجازي از تدوين سند نظام جامع تنظيم مقررات در حوزه فضاي مجازي خبر داد و گفت: اين سند آماده طرح در شوراي عالي فضاي مجازي براي تصويب نهايي است.
رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینکه نیاز ویژه‌ای برای حفاظت از کودکان در فضای مجازی وجود دارد، گفت: این فضا با حضور روزافزون در همه جنبه‌ها به بخش اصلی و واقعی زندگی برای نسل‌ جدید تبدیل شده است.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۷ : ۳۵
مرکز ملی فضای مجازی کشور تاکید کرد: بارها درخصوص وضعیت نامناسب فیلترینگ هشدار دادیم.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۷ : ۲۸
وزير ارتباطات با تاکيد بر اينکه اگر خودي سلاح شيميايي را در زمين خودي بزند، اثرش از سلاح شيميايي دشمن بيشتر است چون آمادگي آن را نداريم، گفت: عنوان نفاق دادن به مسوولان کشور چه معنايي مي تواند داشته باشد.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۳ : ۳۲
مجري سند حمايتي و برنامه اقدام توسعه خدمات فضاي مجازي کودک با تاکيد بر رونمايي از برنامه‌هاي بخش خصوصي در اين حوزه گفت: تمام طرح‌هاي رونمايي شده در مورد توسعه خدمات فضاي مجازي کودک در دسترس است که يک بانک اطلاعاتي براي بازيگران خدمات فضاي مجازي کودک (کودکان، اوليا آنان، مربيان، توليدکنندگان محتوا، ارائه‌دهندگان خدمات و غيره) محسوب مي‌شود.
۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۰ : ۲۳
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در بازديد دوباره از نمايشگاه تلکام از برگزاري همايش کودک و نوجوان در فضاي مجازي با حضور پلتفرم هاي فعال در اين حوزه براي ترويج آنها در ميان مردم خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۹ : ۳۱
شرکت ياهو از پيام‌رسان جديدي تحت‌عنوان Yahoo Together معرفي کرده که قرار است جايگزين پيام‌رسان قديمي ياهومسنجر شود.
۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۰ : ۹
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات بر لزوم تدوين استانداردهايي براي حفظ حقوق کاربران و استفاده کودکان از فضاي مجازي تاکيد کرد.
۱۳۹۷/۷/۱۲ - ۱۸ : ۱۱
بسياري از کاربران از کشورهاي مختلف در فضاي مجازي با انتشار پيامي در توييتر خود از بروز اختلالات گسترده در اپليکيشن اينستاگرام خبر داده و اعلام کرده‌اند که ظاهرا اتصال به اين برنامه با اختلال همراه است.
۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۱۱ : ۵۲
«نیرویی برای به اشتراک‌ گذاشتن و برای بازتر و مرتبط‌تر ساختن دنیا»؛ «برای ارتباط با مردم، بیان حالات خود و برای فهمیدن اتفاق‌هایی که در حال رخ دادن‌اند»؛ «راهی سریع، زیبا و سرگرم‌کننده برای به اشتراک‌گذاری زندگی‌ات با دوستان و خانواده»؛ این‌ها، شعارهای شبکه‌های اجتماعیِ «فیسبوک»، «توییتر» و «اینستاگرام» درباره‌ی ماهیت وجودی خود هستند. اما این شعارها، جلوه‌ای ناچیز، حتی فریبنده از کارکردهای اصلی شبکه‌های اجتماعی می‌نمایانند.
۱۳۹۷/۷/۱۰ - ۱۰ : ۵۵
عليرغم ادعا درباره حريم خصوصي؛ تلگرام دسکتاپ آي پي آدرس کاربران را فاش کرد
يک محقق امنيتي کشف کرده نسخه هاي قديمي تر دسکتاپ پيام رسان تلگرام هنگام برقراري تماس صوتي، اطلاعات مربوط به نشاني پروتکل اينترنت کاربران را فاش مي کرده است.
۱۳۹۷/۷/۹ - ۱۰ : ۱۵
موضوع مذاکرات پنهاني دولت با مدير شبکه پيام رسان تلگرام، به درخواست تعدادي از نمايندگان، در کميسيون صنايع مجلس بررسي مي شود.
۱۳۹۷/۷/۸ - ۶ : ۲۸
معاون تنظيم مقررات مرکز ملي فضاي مجازي کشور از تدوين سند حامد (حمايت حقوق افراد موضوع داده) براي صيانت از داده‏‌ها و حفاظت حقوق آحاد مردم در فضاي مجازي خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۷ - ۱۴ : ۱۱
مايکروسافت به‌تازگي اعلام کرده است که از ماه نوامبر سال جاري ميلادي ديگر قصد ندارد اپليکيشن اسکايپ کلاسيک را به‌روزرساني کند.
۱۳۹۷/۷/۶ - ۱۴ : ۱
یکی از سوالاتی که بسیاری از کاربران اینستاگرام همواره در فضای مجازی می‌پرسند، نحوه دی اکتیو یا به‌طور موقت غیرفعال کردن حساب کاربری آن‌ها در این شبکه اجتماعی است.
۱۳۹۷/۷/۴ - ۱۸ : ۴۲
استاد دانشگاه و عضو هيات علمي دانشگاه فرهنگيان: فيلتر شبکه‌هاي اجتماعي بدون آگاهي بخشي نتيجه عکس مي‌دهد
استاد دانشگاه و عضو هيات علمي دانشگاه فرهنگيان گفت: تا مادامي که مردم بر اثرات سوء برخي سايت‌ها و يا کانال‌هاي فضاي مجازي پي نبرده و آگاه نشده باشند، فيلترکردن شبکه‌هاي اجتماعي تاثير منفي و عکس خواهد داشت.
۱۳۹۷/۷/۴ - ۱۰ : ۳۴
احتمالا شما تجربه پرسه‌زني در شبکه‌هاي اجتماعي را داريد و شايد به‌دنبال آن به اين فکر کرده باشيد که زندگي همه از شما بهتر است؛ ولي به گفته کارشناسان، چنين مقايسه‌هايي غلط و صرفاً با احتمال بالاتر ابتلا به افسردگي در ارتباط هستند.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۵ : ۲۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي