سرویس کسب و کار
آذري جهرمي به مديران عامل اپراتورهاي تلفن همراه تصريح کرد که مانع از ادامه‌ي برگزاري مسابقات غيرمشروع بخت‌آزمايي در تلويزيون شوند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات، ارتقای فضای مجازی را منتج به افزایش مشاغل نوپا تا 31 هزار شغل دانست و افزود: بیمه و تامین اجتماعی از مشکلات پیش روی این استارت‌آپ‌هاست.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۲ : ۶
با ابلاغیه صادره از سوی استاندار تهران، ساعات کار ادارات و دستگاه‌های استان تهران از اول ‌شهریورماه به روال سابق برمی‌گردد.
۱۳۹۷/۵/۳۰ - ۱۱ : ۴۴
دولت سعي کرده با ايجاد نهادهايي مانند «هيات مقررات‌زدايي و تسهيل صدور مجوزهاي کسب‌وکار»، مستقر در وزارت امور اقتصادي و دارايي گام اثربخشي در حمايت از توسعه کسب‌وکارها بردارد، با اين حال، حضور سازمان‌هاي موازي دولتي باعث شده بسياري از کسب‌وکارهاي جديد که عمدتا از جنس استارت‌آپ بوده در مسير فرسايشي پرپيچ و خم دريافت مجوز فعاليت، دريافت «اي نماد» و استعلام از سوي سازمان‌هاي مختلف سال‌ها گرفتار و سردرگم شوند.
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۴ : ۳۱
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع نخبگان شهرستان بوشهر، گفت: آزاد سازی داده ها موجب کارآفرینی و رشد اقتصادی می شود.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۳ : ۱۱
دو تفاهمنامه براي تامين سرمايه در کسب و کارهاي نوپا در بوشهر با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به امضا رسيد.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۰ : ۵۰
مديرعامل فرودگاه بين المللي پيام با اشاره به اينکه پيش بيني مي شود با راه اندازي بخش مسافربري اين فرودگاه سالانه 5 ميليون نفر جابه جايي صورت گيرد، گفت: در شهريور ماه فرودگاه به مرحله مسافري خواهد رسيد که با توجه به حضور مديران ارشد کشوري، افتتاح رسمي بزودي اطلاع رساني مي شود.
۱۳۹۷/۵/۱۳ - ۱۴ : ۲۲
دبیر اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی گفت: در شرایط تحریم استارت آپ ها و کسب و کارهای مجازی با مشکلات بیشتری دست به گریبان اند و در صورت تداوم شرایط شاهد ریزش زیادی در فعالان این بازار خواهیم بود.
۱۳۹۷/۵/۱۲ - ۱۸ : ۵۵
سامانه ارزي محصولات و خدمات فناوري کشور با هدف تحت پوشش قرار دادن کليه فرآيندهاي اجرايي و عملياتي خدمات ارزي فعالان فناوري اطلاعات کشور (ويژه خدمات و محصولات نرم افزاري) در بستر خدمات الکترونيکي راه اندازي شد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۲ : ۴۰
اخيراً با توجه به افزايش برخي کالاهاي سرمايه‌اي، برخي سوءاستفاده کنندگان فضاي مجازي با طراحي و ايجاد سايت‌هاي جعلي و پيش‌فروش کالاهايي نظير سکه، خودرو و نظاير آنها به قيمت پايين‌تر از بازار به کلاهبرداري از شهروندان اقدام مي‌کنند.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۷ : ۱
1120 درگاه پذیرنده اینترنتی متخلف از ابتدای سال جاری در شبکه پرداخت الکترونیک کشور غیرفعال شد.
۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۱۶ : ۵۹
کارشناسان فعال در مجله لپ‌تاپ به تازگی 8 لپ‌تاپ جدید را معرفی کرده‌اند که به عقیده آنها دارای بهترین باتری و بیشترین مدت زمان شارژدهی هستند.
۱۳۹۷/۴/۱۵ - ۱۳ : ۳۵
دبير کارگروه وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات درباره ارايه تسهيلات به کسب و کارهاي نوپا گفت: در مجموع تاکنون 105 ميليارد تومان وام به کسب و کارهاي نوپا پرداخت شده است که از اين تعداد 225 پرونده در تهران و 140 پرونده به استان‌ها مربوط مي شود.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۵ : ۴۰
معاون فناوري و نوآوري وزارت ارتباطات با اشاره به تلاش هاي در يکسال اخير وزارت ارتباطات براي ايجاد تسهيلات شکل دهي اجراي حقوقي شرکت هاي استارآپ و دانش بنيان افزود: تسهيلات بيمه اي و هم تسهيلات مالياتي، تسهيلات مربوط به تاسيس، تولد، شکل دهي و توسعه بازار اين شرکت ها و مصوبات حقوقي در جريان اجرا قرار گرفته و ما به تدريج اگر موارد ديگري پيش بيايد دنبال مي کنيم و همين الان طرحي در دولت به نام طرح« نو آفرين» در دست اجرا است که با تصويب آن اعلام عمومي مي شود.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۵ : ۳۶
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اظهار اميدواري نسبت به انجام نخستين پرواز بين المللي فرودگاه پيام در نيمه نخست امسال به مقصد نجف اشرف، گفت: يکي از برنامه هاي مهم ستاد اقتصاد مقاومتي بحث افتتاح فرودگاه مسافري پيام است.
۱۳۹۷/۴/۱۰ - ۱۴ : ۲۱
بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي الکامپ تهران (ايران الکامپ ????) از ? تا ? مردادماه سال جاري در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران برگزار مي شود.
۱۳۹۷/۴/۷ - ۲۰ : ۳۸
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در جمع نخبگان استان کرمان با اشاره به اينکه با دسترسي آزاد به اطلاعات کارها آسان‌تر و بهتر انجام مي پذيرد، گفت: امروز عصر تحول و اقتصاد ديجيتال است و اگر زمينه رشد اين نوع اقتصاد را فراهم آوريم بسياري از مشکلات را حل خواهيم کرد.
۱۳۹۷/۴/۳ - ۲۰ : ۴
آرشيو خبر ها

نظرسنجي