سرویس کسب و کار
توسط هیئت مدیره اتحادیه رایانه؛ تعرفه خدمات کامپیوتری سال 98 ابلاغ شد
نرخنامه جدید خدمات کامپیوتری توسط هیئت مدیره اتحادیه صنف رایانه تهران تصویب و ابلاغ شد.
کارشناسان فعال در مجله لپ‌تاپ به تازگی 8 لپ‌تاپ جدید را معرفی کرده‌اند که به عقیده آنها دارای بهترین باتری و بیشترین مدت زمان شارژدهی هستند.
۱۳۹۷/۴/۱۵ - ۱۳ : ۳۵
دبير کارگروه وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات درباره ارايه تسهيلات به کسب و کارهاي نوپا گفت: در مجموع تاکنون 105 ميليارد تومان وام به کسب و کارهاي نوپا پرداخت شده است که از اين تعداد 225 پرونده در تهران و 140 پرونده به استان‌ها مربوط مي شود.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۵ : ۴۰
معاون فناوري و نوآوري وزارت ارتباطات با اشاره به تلاش هاي در يکسال اخير وزارت ارتباطات براي ايجاد تسهيلات شکل دهي اجراي حقوقي شرکت هاي استارآپ و دانش بنيان افزود: تسهيلات بيمه اي و هم تسهيلات مالياتي، تسهيلات مربوط به تاسيس، تولد، شکل دهي و توسعه بازار اين شرکت ها و مصوبات حقوقي در جريان اجرا قرار گرفته و ما به تدريج اگر موارد ديگري پيش بيايد دنبال مي کنيم و همين الان طرحي در دولت به نام طرح« نو آفرين» در دست اجرا است که با تصويب آن اعلام عمومي مي شود.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۵ : ۳۶
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اظهار اميدواري نسبت به انجام نخستين پرواز بين المللي فرودگاه پيام در نيمه نخست امسال به مقصد نجف اشرف، گفت: يکي از برنامه هاي مهم ستاد اقتصاد مقاومتي بحث افتتاح فرودگاه مسافري پيام است.
۱۳۹۷/۴/۱۰ - ۱۴ : ۲۱
بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي الکامپ تهران (ايران الکامپ ????) از ? تا ? مردادماه سال جاري در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران برگزار مي شود.
۱۳۹۷/۴/۷ - ۲۰ : ۳۸
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در جمع نخبگان استان کرمان با اشاره به اينکه با دسترسي آزاد به اطلاعات کارها آسان‌تر و بهتر انجام مي پذيرد، گفت: امروز عصر تحول و اقتصاد ديجيتال است و اگر زمينه رشد اين نوع اقتصاد را فراهم آوريم بسياري از مشکلات را حل خواهيم کرد.
۱۳۹۷/۴/۳ - ۲۰ : ۴
رئیس دانشکده مخابرات خبرداد: آموزش رایگان ICT به افراد جویای کار
رئیس دانشکده مخابرات با اشاره به الزام وزیر ارتباطات در فراهم کردن زیرساخت های آموزشی ایجاد 90 هزار شغل مرتبط با ICT گفت: هدف از این طرح رایگان، مهارت آموزی به افراد جویای کار است.
۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۱ : ۴۴
مایکروسافت می‌خواهد یک لپ‌تاپ مقرون به‌صرفه از سری سرفیس را در نیمه دوم سال جاری 2018 عرضه کند.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۵ : ۱۴
با قرار گرفتن کالاهاي ‌فاوا در بخش کالاهاي لوکس، ارائه ارز دولتي به فعالان اين بازار در حالي متوقف مي‌شود که واردکنندگان نه تنها نمي‌توانند با استفاده از ارز آزاد يا اعتبار مدتي کالا وارد کنند، بلکه گمرگ نيز تنها ثبت سفارش و ترخيص کالا با شرايط بانکي را مي‌پذيرد و کالاهايي که پيش‌تر وارد شده‌اند نيز، پشت سد گمرک ماندند.
۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۱۰ : ۱۱
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: از 200 هزار شغل در فضاي مجازي، 35 هزار شغل مربوط به تلگرام است .
۱۳۹۷/۳/۱۰ - ۹ : ۴۴
اخذ شناسه و ثبت نمايندگي براي واردات تبلت‌هاي داراي سيم‌کارت اجباري شد.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۱ : ۳۸
وزير ارتباطات از مصوبه دولت براي پايان دادن به انحصار شرکتهاي ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونيکي بانکي (PSP) ظرف مدت ? ماه آينده و ايجاد فضاي رقابتي فين تک‌ها خبر داد.
۱۳۹۷/۳/۳ - ۲۱ : ۳۶
وزير ارتباطات و‌فناوري اطلاعات ازآماده شدن طرح حمايت از کسب و کارهاي نوپا در لايه کارشناسي خبر داد و‌گفت: اين طرح که به منظور رفع مشکلات و تاخيرهاي کسب و کارهاي نوپا تنظيم شده است به زودي به منظور تصويب با قيد فوريت در دولت مطرح مي شود.
۱۳۹۷/۲/۲۱ - ۱۵ : ۵۱
در حاليکه بازار رايانه و تبلت به واسطه نوسانات اخير ارزي در رکود به سر مي‌برد و مشتريان منتظر کاهش قيمت هستند، رئيس اتحاديه فناوران رايانه مي‌گويد قيمت‌گذاري محصولات در اين بازار با دلار ???? توماني انجام و پيش‌بيني مي‌شود با توجه به توقف محصولات در گمرکات کشور در پي عطف به ماسبق شدن قانون تک‌نرخي ارز براي کالاهايي که در گذشته از طريق صرافي هزينه آن‌ها پرداخت شده، قيمت‌ها افزايش يابد.
۱۳۹۷/۲/۱۴ - ۱۸ : ۹
برداشت غيرمجاز از حساب بانکي شهروندان يکي از مهمترين جرائم فضاي سايبر به شمار مي‌رود و به گفته کارشناسان، متاسفانه وقوع اين جرم بيشتر به‌علت عدم رعايت موارد ساده ايمني از سوي کاربران و شهروندان است که توصيه‌هاي پليس فتا را جدي نمي‌گيرند.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۱ : ۹
برنامه امشب «پايش» به بررسي پيام‌ رسان‌هاي داخلي و بومي با اجراي مرتضي حيدري خواهد پرداخت.
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۴ : ۵۸
آرشيو خبر ها

نظرسنجي