سرویس کسب و کار
در کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات؛ تعرفه صدور مجوز نماد اعتماد الکترونيکي تصويب شد
کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات نوع و تعرفه خدمت صدور مجوز نماد اعتماد الکترونيکي را با هدف احراز صلاحيت واحدهاي کسب‏ وکار الکترونيک تصويب کرد.
در حاليکه بازار رايانه و تبلت به واسطه نوسانات اخير ارزي در رکود به سر مي‌برد و مشتريان منتظر کاهش قيمت هستند، رئيس اتحاديه فناوران رايانه مي‌گويد قيمت‌گذاري محصولات در اين بازار با دلار ???? توماني انجام و پيش‌بيني مي‌شود با توجه به توقف محصولات در گمرکات کشور در پي عطف به ماسبق شدن قانون تک‌نرخي ارز براي کالاهايي که در گذشته از طريق صرافي هزينه آن‌ها پرداخت شده، قيمت‌ها افزايش يابد.
۱۳۹۷/۲/۱۴ - ۱۸ : ۹
برداشت غيرمجاز از حساب بانکي شهروندان يکي از مهمترين جرائم فضاي سايبر به شمار مي‌رود و به گفته کارشناسان، متاسفانه وقوع اين جرم بيشتر به‌علت عدم رعايت موارد ساده ايمني از سوي کاربران و شهروندان است که توصيه‌هاي پليس فتا را جدي نمي‌گيرند.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۱ : ۹
برنامه امشب «پايش» به بررسي پيام‌ رسان‌هاي داخلي و بومي با اجراي مرتضي حيدري خواهد پرداخت.
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۴ : ۵۸
در حالی که داستان حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از مارکت‌های اندرویدی و iOS خبر جدیدی نیست، ظاهرا این بار نوبت پیام‌رسان‌ها شده که از فروشگاه‌های آنلاین اپل حذف شوند.
۱۳۹۷/۱/۲۰ - ۱۴ : ۳۲
رييس دانشکده پست و مخابرات با اشاره به اينکه در جهان جديد ايجاد کار نياز به انطباق مستمر مهارت ها دارد، گفت: مطابق الگوي سازمان توسعه اقتصادي ملل متحد در حوزه ICT که هم اکنون در استان هاي کمتر برخوردار در حال پياده سازي است، ابتدا نيروي ماهر وارد بازار کار شده و به دنبال آن، بازار کار جديد خلق مي‌شود.
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۲۱ : ۲
وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات با هدف شناسايي افراد حقوقي حايز صلاحيت براي ايجاد و تثبيت اشتغال روستايي، فراخواني از سوي دبيرخانه کميته اشتغال روستايي اين وزارتخانه منتشر کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۲۰ : ۵۹
معاون امور مشتريان شرکت مخابرات ايران گفت: تصميم داريم فروشگاه‌هاي برند ايجاد کنيم تا استانداردهاي ارائه خدمات را به نحو مطلوب سراسري کنيم که هر ميز پاسخگو به مشتري، داراي کاتالوگ سرويس و امکان حل مسئله و مشکل مشتري را داشته باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۲ : ۲
معاون علمي و فناوري رييس جمهوري با اشاره به اينکه حدود 12 درصد فعالان اين حوزه را زنان تشکيل مي دهند،افزود : اين حوزه نظام کسب و کارجديدي است که زنان مي توانند زيست بوم خود را در اين فضا ايجاد کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۷ : ۱
وزير ارتباطات از دريافت گزارشي مبني بر دزدي آشکار برخي سايت هاي اينترنتي و خبري از استفاده از CPU سيستم کاربران براي ارزکاوي مجازي خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۴ : ۴۰
رييس جمهوري با بيان اينکه سرعت اينترنت يکي از ضرورت هاي اشتغال و اقتصاد ما است گفت: ايجاد 100 هزار شغل در حوزه فناوري اطلاعات براي سال 97 مد نظر است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۴ : ۳۹
مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت با بيان اينکه شرکت ارتباطات زيرساخت داراي شبکه اي است که هسته اصلي شبکه ملي اطلاعات محسوب مي شود، گفت: بايد تلاش کنيم شبکه اي که در اختيار ماست به نحوي از نظر کيفيت و کميت توسعه يابد که باکاهش سهم هزينه هاي اپراتورهاي ICT، استفاده ازخدمات را براي مشتريان اقتصادي کند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۴ : ۳۳
وزير ارتباطات و‌ فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه ابلاغ استفاده از ضد بد افزار بومي يک دستور حاکميتي براي بخش دولتيست، گفت: وجود اکوسيستم براي رشد کسب و‌کارهاي نوپا شرط لازم و خلاقيت شرط کافي است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۸ : ۵۵
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي اعلام کرد: در راستاي اجراي مصوبه کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات درباره مقررات حاکم بر ارايه خدمات عمده‌فروشي بيت‌استريم، با هماهنگي رگولاتوري، شرکت مخابرات ايران زيرساخت‌هاي لازم را ايجاد کرده و براي عقد قرارداد با شرکت هاي FCP و Servco آمادگي دارد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۲ : ۳۲
در يکي از روش‌هاي شايع کلاهبرداري از طريق دستگاه‌هاي کارت‌خوان، افراد سودجو با نصب قطعه‌اي سخت‌افزاري به نام اسکيمر به کپي‌برداري از اطلاعات مهم کارت بانکي افراد اقدام مي‌کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۸ - ۱۳ : ۲۲
بیش از 78درصد شکایات صنفی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به موضوع کسب و کارهای حوزه نرم‌افزار و وب سایت مربوط می‌شود.
۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۲ : ۴
اپليکيشن پيام رسان واتس اپ به تازگي از سرويس جديد خود براي شرکت هاي تجاري و کسب و کارهاي اينترنتي رونمايي کرده است.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۰ : ۱۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي