سرویس کسب و کار
با اعلام کد دستوري #6*800* از سوي وزير ارتباطات؛ آذري جهرمي شب تلخي براي کلاه‌برداران «بازار وس» رقم زد
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با برداشتن گام بلند ديگري در مسير شفاف‌سازي در بازار سرويس خدمات ارزش‌افزوده (وس) شب تلخي را براي کلاه‌برداران اين بازار رقم زد.
دبیر اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی گفت: در شرایط تحریم استارت آپ ها و کسب و کارهای مجازی با مشکلات بیشتری دست به گریبان اند و در صورت تداوم شرایط شاهد ریزش زیادی در فعالان این بازار خواهیم بود.
۱۳۹۷/۵/۱۲ - ۱۸ : ۵۵
سامانه ارزي محصولات و خدمات فناوري کشور با هدف تحت پوشش قرار دادن کليه فرآيندهاي اجرايي و عملياتي خدمات ارزي فعالان فناوري اطلاعات کشور (ويژه خدمات و محصولات نرم افزاري) در بستر خدمات الکترونيکي راه اندازي شد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۲ : ۴۰
اخيراً با توجه به افزايش برخي کالاهاي سرمايه‌اي، برخي سوءاستفاده کنندگان فضاي مجازي با طراحي و ايجاد سايت‌هاي جعلي و پيش‌فروش کالاهايي نظير سکه، خودرو و نظاير آنها به قيمت پايين‌تر از بازار به کلاهبرداري از شهروندان اقدام مي‌کنند.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۷ : ۱
1120 درگاه پذیرنده اینترنتی متخلف از ابتدای سال جاری در شبکه پرداخت الکترونیک کشور غیرفعال شد.
۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۱۶ : ۵۹
کارشناسان فعال در مجله لپ‌تاپ به تازگی 8 لپ‌تاپ جدید را معرفی کرده‌اند که به عقیده آنها دارای بهترین باتری و بیشترین مدت زمان شارژدهی هستند.
۱۳۹۷/۴/۱۵ - ۱۳ : ۳۵
دبير کارگروه وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات درباره ارايه تسهيلات به کسب و کارهاي نوپا گفت: در مجموع تاکنون 105 ميليارد تومان وام به کسب و کارهاي نوپا پرداخت شده است که از اين تعداد 225 پرونده در تهران و 140 پرونده به استان‌ها مربوط مي شود.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۵ : ۴۰
معاون فناوري و نوآوري وزارت ارتباطات با اشاره به تلاش هاي در يکسال اخير وزارت ارتباطات براي ايجاد تسهيلات شکل دهي اجراي حقوقي شرکت هاي استارآپ و دانش بنيان افزود: تسهيلات بيمه اي و هم تسهيلات مالياتي، تسهيلات مربوط به تاسيس، تولد، شکل دهي و توسعه بازار اين شرکت ها و مصوبات حقوقي در جريان اجرا قرار گرفته و ما به تدريج اگر موارد ديگري پيش بيايد دنبال مي کنيم و همين الان طرحي در دولت به نام طرح« نو آفرين» در دست اجرا است که با تصويب آن اعلام عمومي مي شود.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۵ : ۳۶
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اظهار اميدواري نسبت به انجام نخستين پرواز بين المللي فرودگاه پيام در نيمه نخست امسال به مقصد نجف اشرف، گفت: يکي از برنامه هاي مهم ستاد اقتصاد مقاومتي بحث افتتاح فرودگاه مسافري پيام است.
۱۳۹۷/۴/۱۰ - ۱۴ : ۲۱
بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي الکامپ تهران (ايران الکامپ ????) از ? تا ? مردادماه سال جاري در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران برگزار مي شود.
۱۳۹۷/۴/۷ - ۲۰ : ۳۸
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در جمع نخبگان استان کرمان با اشاره به اينکه با دسترسي آزاد به اطلاعات کارها آسان‌تر و بهتر انجام مي پذيرد، گفت: امروز عصر تحول و اقتصاد ديجيتال است و اگر زمينه رشد اين نوع اقتصاد را فراهم آوريم بسياري از مشکلات را حل خواهيم کرد.
۱۳۹۷/۴/۳ - ۲۰ : ۴
رئیس دانشکده مخابرات خبرداد: آموزش رایگان ICT به افراد جویای کار
رئیس دانشکده مخابرات با اشاره به الزام وزیر ارتباطات در فراهم کردن زیرساخت های آموزشی ایجاد 90 هزار شغل مرتبط با ICT گفت: هدف از این طرح رایگان، مهارت آموزی به افراد جویای کار است.
۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۱ : ۴۴
مایکروسافت می‌خواهد یک لپ‌تاپ مقرون به‌صرفه از سری سرفیس را در نیمه دوم سال جاری 2018 عرضه کند.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۵ : ۱۴
با قرار گرفتن کالاهاي ‌فاوا در بخش کالاهاي لوکس، ارائه ارز دولتي به فعالان اين بازار در حالي متوقف مي‌شود که واردکنندگان نه تنها نمي‌توانند با استفاده از ارز آزاد يا اعتبار مدتي کالا وارد کنند، بلکه گمرگ نيز تنها ثبت سفارش و ترخيص کالا با شرايط بانکي را مي‌پذيرد و کالاهايي که پيش‌تر وارد شده‌اند نيز، پشت سد گمرک ماندند.
۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۱۰ : ۱۱
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: از 200 هزار شغل در فضاي مجازي، 35 هزار شغل مربوط به تلگرام است .
۱۳۹۷/۳/۱۰ - ۹ : ۴۴
اخذ شناسه و ثبت نمايندگي براي واردات تبلت‌هاي داراي سيم‌کارت اجباري شد.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۱ : ۳۸
وزير ارتباطات از مصوبه دولت براي پايان دادن به انحصار شرکتهاي ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونيکي بانکي (PSP) ظرف مدت ? ماه آينده و ايجاد فضاي رقابتي فين تک‌ها خبر داد.
۱۳۹۷/۳/۳ - ۲۱ : ۳۶
آرشيو خبر ها

نظرسنجي