سرویس شهر هوشمند
در حاشیه‌ی بازدید رسول کشت‌پور، شهردار منطقه‌ی 2 تهران، و محمد فرجود، معاون فناوری اطلاعات شهرداری تهران، از گروه شرکت‌های هزاردستان شامل کافه‌بازار، دیوار و بلد، توافقاتی در راستای همکاری‌های این شرکت‌ها و شهرداری تهران در زمینه‌ی هوشمندسازی شهر صورت گرفت.
بهداشت یکی از ستونهای اصلی شهر های هوشمند محسوب می شود که یکی از اولویت های اساسی زندگی بشری را شکل می دهد.یکی از پروژه های محلی دولت هند با مشارکت مردم شهر پالاوارام انجام شده است تا کیفیت سلامت زندگی شهری در این مناطق را افزایش دهد.
۱۳۹۵/۶/۲ - ۱۲ : ۴۰
در افتتاحیه دومین همایش شهر هوشمند مطرح شد: بخش خصوصی بهترین گزینه برای هوشمند سازی ایران
دومین همایش شهر هوشمند با عنوان "شهر هوشمند، زیرساخت و فرصت های سرمایه گذاری" امروز در محل سالن اصلی همایش های برج میلاد با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد.
۱۳۹۵/۶/۱ - ۱۶ : ۳۹
تهران از نظر کیفیت زندگی، بالاترین رشد را در میان شهرهای جهان در اختیار دارد.
۱۳۹۵/۵/۳۰ - ۱۵ : ۱۴
با اوج گرفتن تب و تاب بازار طرحهای هوشمند و دولت الکترونیک باید توجه داشت که شهر هوشمند محصول فکر امروز و دیروز نیست و برخی پروژه های این حوزه مربوط به یک تا دو دهه قبل می شوند.
۱۳۹۵/۵/۲۹ - ۱۴ : ۵۳
طرح ترافیک و دریافت طرح ترافیک سالها است که در زمره مسائل روزمره مردم پایتخت و شهرهای پرجمعیت ایران قرار گرفته است.این طرح از سال 2003 در نقاط مرکزی لندن پیاده سازی شده است، اما تفاوتهایی جزیی با مدل اجرای این طرح در ایران دارد.
۱۳۹۵/۵/۲۶ - ۱۴ : ۵۱
توجه محققان ايراني به مقوله 'هوشمندي اشيا' که جزو فناوري هاي برتر دنيا و گامي فراتر از 'اينترنت اشيا' محسوب مي شود، اين نويد را مي دهد که ايران با فاصله اندکي از کشورهاي پيشرفته در اين مسير قرار گيرد و حتي بتواند به يکي از پيشگامان هوشمندي اشيا تبديل شود.
۱۳۹۵/۵/۲۵ - ۲۳ : ۷
مهمترین ویژگی شهرهوشمند، مشارکت شهروندان در مدیریت شهری است که سرعت انجام کارها از خصیصه های اصلی آن و وجه مشترک همه شهرهای مدعی هوشمندی درجهان، داشتن زیرساخت های ارتباطی قدرتمند همچون شبکه دسترسی فیبرنوری است.
۱۳۹۵/۵/۲۳ - ۱۵ : ۱۸
استفاده هوشمندانه از منابع جزو مهمترین ویژگی های شهر هوشمند و مهمترین نقش شهروندان هوشمند است که با اجرای پروژه های مختلفی در سراسر جهان با جدیت دنبال می شود.
۱۳۹۵/۵/۲۳ - ۱۲ : ۲۲
رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تهران از نصب دستگاه‌های کارت خوان و اجرای پروژه کال سنتر برای تاکسی‌های پایتخت خبر داد.
۱۳۹۵/۵/۲۳ - ۰ : ۷
شهرداری این شهر در کشور چین با استفاده از سامانه ثبت گذارشات مردمی بوسیله تلفن همراه، باعث بهبود چشمگیر عملکرد دولت در قبال شهروندان این ناحیه شده است.
۱۳۹۵/۵/۱۹ - ۱۲ : ۳۲
معرفی پروژه های موفق «شهر هوشمند» در سراسر جهان : طرح بازیافت زباله در کوریتیبا
سرمایه گذاری در پروژه های شهر هوشمند صرفا با در نظر گرفتن ردیف بودجه جدید یا همکاری بخش خصوصی محقق نمی شود، بلکه با مدیریت منابع می توان بخشی از هزینه های خدمات شهری هوشمند را تامین کرد.
۱۳۹۵/۵/۱۴ - ۱۱ : ۱۸
فرصتهای سرمایه گذاری در شهر مقدس مشهد با حضور شرکت های بخش خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۵/۵/۱۳ - ۲۱ : ۲۸
معرفی پروژه های موفق «شهر هوشمند» در سراسر جهان : نقش انرژی خورشیدی در شهرهای هوشمند
یکی از مهمترین ویژگی های شهرهای هوشمند استفاده بهینه و هوشمندانه از انرژی های پاک در جهت تامین انرژی پایدار در خدمات شهری است.در این مطلب به بررسی پیشینه و شرح مختصری از سوابق کاربرد انرژی خورشیدی و شرایط کشورمان در چند سال گذشته خواهیم پرداخت.
۱۳۹۵/۵/۱۳ - ۱۳ : ۴۶
شهر هوشمند شهری است که در آن از فناوری های دیجیتال در تمام امورات شهر استفاده شده باشد.
۱۳۹۵/۵/۱۱ - ۱۹ : ۳۳
رئيس انجمن علمي اقتصاد شهري ايران تلفن همراه هوشمند را قلب شهر هوشمند لقب داد و گفت: از سال 2008 تا 2012 تعداد دارندگان تلفن همراه هوشمند در دنيا از 140ميليون نفر به بيش از 660 ميليون نفر رسيده است که از اين رو به نظر مي رسد تلفن همراه، ابزار اصلي شهر هوشمند است.
۱۳۹۵/۵/۱۱ - ۱۳ : ۵۷
معرفی پروژه های موفق «شهر هوشمند» در سراسر جهان : پیش بینی نوبت سهم آب از طریق فناوری موبایل
شهر هابلی در منطقه کارناتاکا با استفاده از سامانه های موبایلی به حل معضل آب رسانی در منطقه پرداخته است.
۱۳۹۵/۵/۱۰ - ۱۴ : ۴۵
آرشيو خبر ها

نظرسنجي