سرویس شهر هوشمند
مرکز تحقیقات مخابرات ایران برای همکاری با شرکتهای فعال در حوزه هوش مصنوعی با هدف عملیاتی کردن شبکه ارتباطی نسل پنجم 5G ) در کشور، فراخوان داد.
امضاي الکترونيکي شامل علامت، تصوير ديجيتال امضاي دست‌نويس يا هر نشان الکترونيک اثبات هويت است که مانند امضاي دست‌نويس داراي آثار حقوقي احزار هويت امضاکننده سند و التزام وي به مندرجات آن است.
۱۳۹۶/۳/۱۶ - ۹ : ۱۳
معاون تنظيم مقررات مرکز ملي فضاي مجازي گفت: يک سناريو براي مواجهه با بيت کوئين و پول‌هاي مجازي نهايي شده که به اين پديده از منظر برخورد قانونمند و استفاده از مزاياي آن در کشور نگاه مي‌کند.
۱۳۹۶/۳/۱۲ - ۸ : ۵۰
امروزه مردم مجبورند دهها کارت بانکي و اعتباري را براي انجام امور روزمره با خود حمل کنند، اما اختراع يک کارت جديد مي تواند اين مشکل را حل و کيف پول شما را سبک تر کند.
۱۳۹۶/۳/۱۰ - ۱۴ : ۱۱
وزیر ارتباطات ازحمایت این وزارت خانه از ایجاد شهر هوشمند در منطقه آزاد اروند خبر داد و افزود :از مردم این استان به دلیل مشارکت 70درصدی در انتخابات، تشکر می کنم.
۱۳۹۶/۳/۴ - ۱۸ : ۲۵
معاون سازمان فناوري اطلاعات: تمام معاملات دولتي الکترونيکي مي شود
معاون سازمان فناوري اطلاعات از الکترونيکي شدن تمامي فرآيندهاي مربوط به معاملات دولتي مطابق با مصوبه هيات دولت براي اجراي پروژه دولت الکترونيکي در کشور خبر داد.
۱۳۹۶/۳/۳ - ۱۶ : ۳۰
يک شرکت فناوري محور مشغول ساخت شهري هوشمند درتورنتوي کانادا است.
۱۳۹۶/۳/۱ - ۱۵ : ۳۹
رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با تبیین جهت گیری مجموعه مخابرات در سال 96 گفت: سیاست آتی مخابرات، توسعه شبکه‌های IP و اتصال مبتنی بر فیبر نوری در کشور است.
۱۳۹۶/۲/۳۱ - ۱۵ : ۴۶
رييس دانشکده علمي کاربردي پست و مخابرات، گفت: دوره بين المللي آموزشي اينترنت اشيا از 17 تيرماه سال جاري به مدت 5 روز و با حضور مدرسين اتحاديه جهاني مخابرات در تهران برگزار مي شود .
۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۱۵ : ۲۶
ساکنان منازل به زودی برای مدیریت وسایل برقی خود می توانند از یک رایانه مجهز به ویندوز 10 استفاده کنند. بدین منظور قابلیتی موسوم به Home Hub به ویندوز 10 اضافه می شود.
۱۳۹۶/۲/۲۰ - ۱۴ : ۲۲
طبق استانداردهای تعریف شده، سرعت بارگذاری اطلاعات با استفاده از شبکه‌های مخابراتی نسل پنجم، از طریق هر دکل مخابراتی باید حداقل 20 گیگابیت در ثانیه و سرعت آپلود یا ارسال داده‌ها با استفاده از آنها باید حداقل 10گیگابیت در ثانیه باشد.
۱۳۹۶/۲/۱۳ - ۱۴ : ۱۴
رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت : دولت الکترونیک با رشد سه برابری ، از متوسط 11 درصد در ابتدای این دولت، اکنون به رشد 35 درصدی رسیده است.
۱۳۹۶/۲/۱۲ - ۲۳ : ۵۲
معاون دولت الکترونيکي سازمان فناوري اطلاعات ايران گفت: با عملياتي شدن سرويس استحقاق بيمه درمان تعداد سرويس هاي موجود در مرکز ملي تبادل اطلاعات (GSB ) به 106 سرويس رسيد و اجراي پايلوت اين مرکز به پايان رسيد.
۱۳۹۶/۲/۱۱ - ۱۹ : ۱۸
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اواخر سال گذشته اعلام کرد که پس از بهره‌برداري از فاز اول دولت الکترونيک به دنبال راه‌اندازي دولت همراه هستيم.
۱۳۹۶/۲/۷ - ۲۳ : ۴۸
معاون اول رئيس جمهور با تأکيد بر اينکه هدف اصلي از اجراي دولت الکترونيک اين است که خدمات ارزان تر و ساده تر در اختيار مردم قرار گيرد، افزود: يکي ديگر از دلايل ايجاد دولت الکترونيک ،مبارزه با موضوع نگران کننده فساد است
۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۴ : ۱۲
معاون اول رييس جمهور در جلسه شوراي اجرايي فناوري اطلاعات کشور گفت: دولت الکترونيک برنامه مهمي است که سرمايه گذاري فراواني براي آن انجام شده و کوتاهي هيچ يک از دستگاه ها در اين زمينه قابل پذيرش نيست.
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۱ : ۹
بدافزار ميراي از دستگاه‌هاي اينترنت اشيا (IoT) براي استخراج بيت‌کوين (پول اعتباري) استفاده مي‌کند و از آنجايي که بسياري از اين دستگاه‌ها از گذرواژه‌هاي پيش‌فرض استفاده مي‌کنند، بهترين راه مقابله، تغيير گذرواژه‌هاي پيش‌فرض است.
۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۱۰ : ۱۷
آرشيو خبر ها

نظرسنجي