سرویس دولت الکترونيک
نشست خبري کارنامه دولت الکترونيکي با حضور دبيرشوراي اجرايي فناوري اطلاعات و رييس سازمان فناوري اطلاعات ايران صبح امروز (شنبه) برگزار شد.
کارگروه ارتباطات مجلس شوراي اسلامي موضوع حذف کپي مدارک کاغذي را به دليل اجراي دولت الکترونيک، مورد بررسي قرار مي دهد.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۲۳ : ۴۵
رييس سازمان فناوري اطلاعات با اعلام رشد 22 درصدي دستگاه هاي دولتي در پيوستن به دولت الکترونيکي در آخرين دور از ارزيابي خدمات الکترونيکي دستگاه‌هاي اجرايي گفت: تعداد تراکنش دستگاه هاي دولتي با مرکز تبادل داده در آبان ماه به 44 ميليون رسيد که پيش بيني مي شود اين رقم در پايان آذرماه به 60 ميليون تراکنش برسد.
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۲۳ : ۱۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنرانی به مناسبت «هفته ایران دیجیتال» با اشاره به دولت الکترونیکی از صرفه جویی 1440 میلیارد تومانی در صورت حذف قبوض کاغذی آب، برق، گاز و تلفن خبر داد و گفت: با این صرفه جویی می توان کارهای بزرگی به نفع مردم انجام داد و ذهن مردم را بایدنسبت به هدر رفت این منابع حساس کرد.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۹ : ۵۹
رييس پژوهشکده فناوري اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اهميت کلان داده ها در کشور، از تجهيز آزمايشگاه کلان داده ها و تدوين پيش نويس لايحه حکمراني داده ها و کلان داده ها خبر داد
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۹ : ۴
رييس سازمان فناوري اطلاعات ايران استفاده هر خانوار مستقر در ايران را از حداقل يک خدمت دولت الکترونيک در سال را از اهداف سال 1400 اين سازمان برشمرد.
۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۲۲ : ۳۰
وزير ارتباطات از انتخاب کد دستوري #?* براي دريافت خدمات دولت همراه و دولت الکترونيک خبر داد.
۱۳۹۷/۹/۷ - ۲۲ : ۳۲
زيرساختهاي دولت الکترونيک امروز با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و رئيس مجلس شوراي اسلامي صبح امروز در سازمان فناوري اطلاعات تشريح شد.
۱۳۹۷/۹/۵ - ۱۳ : ۲۷
درکنگره متخصصان علوم اطلاعات؛ نشست دسترسی آزاد به اطلاعات برگزار می شود
نشست «مدیریت اطلاعات پژوهشی؛ دسترسی آزاد به اطلاعات» همزمان با کنگره متخصصان علوم اطلاعات برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۲ : ۱۰
در افتتاحیه نمایشگاه تراکنش تاکید شد حرکت از سوی بانکداری الکترونیک به دیجیتال
امروز در افتتاحیه نمایشگاه تراکنش تاکید شد که با ورود بازیگران جدید به این حوزه، بازیگران سنتی باید آن‌ها را بپذیرند و در این زمینه باید تمرکز بر بخش خصوصی باشد و در نهایت از بانکداری الکترونیک به بانکداری دیجیتال برسیم.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۷ : ۵۸
سامانه های برخط باید گسترده تر و هماهنگی بهتر با نیروی انسانی سازمانها تلفیق شوند تا دولت الکترونیک معنای حقیقی به خود بگیرد و کاربران هم بدانند درخواست خود را باید حضوری پیگیری کنند یا غیر حضوری.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۸ : ۲۵
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از توافق با فرمانده نيروي انتظامي پيرامون چارچوب هاي همراهي در اجراي دولت الکترونيک خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۴ : ۳۰
در نوع جديد حمله به دستگاه‌هاي خودپرداز(ATM) مهاجم يک حفره کوچک در آن ايجاد و داده‌هاي مشتريان را به‌صورت مستقيم از کارت‌خوان داخل ATM استخراج مي‌کند.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۳ : ۴۱
وزير ارتباطات اعلام کرد که بهترين راه مقابله با قاچاق کالا و ارز پس از تصويب قانون آن، راه‌اندازي سامانه‌هاي الکترونيکي است که مي‌تواند در اين زمينه پيشگيرانه عمل کرده و شفافيت‌زا باشد، اما برخي دستگاه‌ها مانند نيروي انتظامي تاکنون حاضر به اجراي اين سامانه‌ها و اتصال آن به سامانه مرکزي نشده‌اند.
۱۳۹۷/۷/۸ - ۶ : ۱۶
براي استفاده از فعاليت‌هاي بانکي و تبادل اطلاعات مالي و مهم خود در فضاي مجازي به‌وسيله گوشي‌هاي تلفن همراه حتماً بايد موبايل بانک خود را از سايت‌هاي رسمي بانک دانلود کنيد و به امنيت موبايل بانک خود توجه بيش‌تري داشته باشيد.
۱۳۹۷/۷/۷ - ۱۴ : ۲۵
سرپرست معاونت دولت الکترونيک سازمان فناوري اطلاعات: ثبت رکورد ماهانه 10 ميليون تراکنش در مرکز ملي تبادل اطلاعات
سرپرست معاونت دولت الکترونيک سازمان فناوري اطلاعات، در گزارشي از انجام 37 ميليون استعلام در مرکز ملي تبادل داده ها در 5 ماهه نخست سال جاري و پيش بيني انجام ماهانه 100 ميليون تراکنش با اتصال تمام دستگاه ها به مرکز ملي تبادل داده ها خبر داد.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۷ : ۳۵
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه بزرگترين دستگاه هاي کشور در انجام استعلامات از پيوستن به دولت الکترونيک ممانعت مي کنند، گفت: اجراي دولت الکترونيک خريد تجهيزات از واردکننده خاص براي ايجاد اتوماسيون اداري نيست و با دولت الکترونيکي مي توان شفافيتي ايجاد کرد که از قاچاق 2 ميليارد تومان گوشي همراه و 6.4 ميليارد ليتر سوخت جلوگيري به عمل آورد.
۱۳۹۷/۶/۱۹ - ۱۳ : ۵۷
آرشيو خبر ها

نظرسنجي