سرویس دولت الکترونيک
رييس کميته ارتباطات و مخابرات مجلس گفت: همه دستگاه‌هاي حاکميتي، دولتي و عمومي با پيوستن به دولت الکترونيک بايد در سطحي فراگيرتر و با خدمات مناسب‌تر و بهتر نياز جامعه به اين کالاي اساسي جامعه را تامين کنند.
زيرساختهاي دولت الکترونيک امروز با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و رئيس مجلس شوراي اسلامي صبح امروز در سازمان فناوري اطلاعات تشريح شد.
۱۳۹۷/۹/۵ - ۱۳ : ۲۷
درکنگره متخصصان علوم اطلاعات؛ نشست دسترسی آزاد به اطلاعات برگزار می شود
نشست «مدیریت اطلاعات پژوهشی؛ دسترسی آزاد به اطلاعات» همزمان با کنگره متخصصان علوم اطلاعات برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۲ : ۱۰
در افتتاحیه نمایشگاه تراکنش تاکید شد حرکت از سوی بانکداری الکترونیک به دیجیتال
امروز در افتتاحیه نمایشگاه تراکنش تاکید شد که با ورود بازیگران جدید به این حوزه، بازیگران سنتی باید آن‌ها را بپذیرند و در این زمینه باید تمرکز بر بخش خصوصی باشد و در نهایت از بانکداری الکترونیک به بانکداری دیجیتال برسیم.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۷ : ۵۸
سامانه های برخط باید گسترده تر و هماهنگی بهتر با نیروی انسانی سازمانها تلفیق شوند تا دولت الکترونیک معنای حقیقی به خود بگیرد و کاربران هم بدانند درخواست خود را باید حضوری پیگیری کنند یا غیر حضوری.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۸ : ۲۵
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از توافق با فرمانده نيروي انتظامي پيرامون چارچوب هاي همراهي در اجراي دولت الکترونيک خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۴ : ۳۰
در نوع جديد حمله به دستگاه‌هاي خودپرداز(ATM) مهاجم يک حفره کوچک در آن ايجاد و داده‌هاي مشتريان را به‌صورت مستقيم از کارت‌خوان داخل ATM استخراج مي‌کند.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۳ : ۴۱
وزير ارتباطات اعلام کرد که بهترين راه مقابله با قاچاق کالا و ارز پس از تصويب قانون آن، راه‌اندازي سامانه‌هاي الکترونيکي است که مي‌تواند در اين زمينه پيشگيرانه عمل کرده و شفافيت‌زا باشد، اما برخي دستگاه‌ها مانند نيروي انتظامي تاکنون حاضر به اجراي اين سامانه‌ها و اتصال آن به سامانه مرکزي نشده‌اند.
۱۳۹۷/۷/۸ - ۶ : ۱۶
براي استفاده از فعاليت‌هاي بانکي و تبادل اطلاعات مالي و مهم خود در فضاي مجازي به‌وسيله گوشي‌هاي تلفن همراه حتماً بايد موبايل بانک خود را از سايت‌هاي رسمي بانک دانلود کنيد و به امنيت موبايل بانک خود توجه بيش‌تري داشته باشيد.
۱۳۹۷/۷/۷ - ۱۴ : ۲۵
سرپرست معاونت دولت الکترونيک سازمان فناوري اطلاعات: ثبت رکورد ماهانه 10 ميليون تراکنش در مرکز ملي تبادل اطلاعات
سرپرست معاونت دولت الکترونيک سازمان فناوري اطلاعات، در گزارشي از انجام 37 ميليون استعلام در مرکز ملي تبادل داده ها در 5 ماهه نخست سال جاري و پيش بيني انجام ماهانه 100 ميليون تراکنش با اتصال تمام دستگاه ها به مرکز ملي تبادل داده ها خبر داد.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۷ : ۳۵
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه بزرگترين دستگاه هاي کشور در انجام استعلامات از پيوستن به دولت الکترونيک ممانعت مي کنند، گفت: اجراي دولت الکترونيک خريد تجهيزات از واردکننده خاص براي ايجاد اتوماسيون اداري نيست و با دولت الکترونيکي مي توان شفافيتي ايجاد کرد که از قاچاق 2 ميليارد تومان گوشي همراه و 6.4 ميليارد ليتر سوخت جلوگيري به عمل آورد.
۱۳۹۷/۶/۱۹ - ۱۳ : ۵۷
دولت الکترونیکی که شفافیت و کاهش فساد را به‌دنبال دارد، در یک سال اخیر در ایران با ارتقای 20 رتبه‌ای به جایگاه 86 رسیده و با افزایش خدمات و دستگاه‌های سرویس‌دهنده، به کاهش مراجعات حضوری منجر شده است.
۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۱۲ : ۲۷
پژوهشگران در مطالعه‌اي علمي پژوهشي نشان داده‌اند که استفاده از روش حکمراني خوب و به‌کارگيري خدمات دولت الکترونيکي، مي‌تواند نقش عمده‌اي در ارتقاي اعتماد عمومي شهروندان داشته باشند.
۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۲۲ : ۳۶
رييس سازمان فناوري اطلاعات با اشاره به صعود 38 پله اي شاخص مشارکت الکترونيکي ايران در ارزيابي هاي سازمان ملل، گفت: در حوزه دولت الکترونيک مفهوم جديدي تحت عنوان دولت هوشمند در حال شکل‌گيري است.
۱۳۹۷/۶/۷ - ۱۱ : ۱۲
رييس کميته مخابرات مجلس از پذيرش سازمان شهرداريها و دهياري‌ها براي پيوستن به سامانه جامع مرکز ملي تبادل اطلاعات و تلاش براي متقاعد کردن ناجا براي پيوستن به اين سامانه خبر داد.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۴ : ۲۸
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات دولت الکترونيک را اتصال فرآيندهاي بين‌دستگاهي و امکان نظارت دستگاه‌ها بر يکديگر دانست و براي تشريح نقش دولت الکترونيک در جلوگيري از فساد اعلام آمادگي کرد.
۱۳۹۷/۶/۳ - ۱۴ : ۱۶
پس از اعلام 38درصدی الکترونیکی شدن دستگاه‌های اجرایی تا پایان دوره‌ سوم ارزیابی، چهارمین دوره ارزیابی خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی کشور شهریورماه اعلام می‌شود.
۱۳۹۷/۶/۲ - ۱۸ : ۱۵
آرشيو خبر ها

نظرسنجي