سرویس دولت الکترونيک
نشست خبري کارنامه دولت الکترونيکي با حضور دبيرشوراي اجرايي فناوري اطلاعات و رييس سازمان فناوري اطلاعات ايران صبح امروز (شنبه) برگزار شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه دولت الکترونیک سیاست راهبردی کاهش مراجعات حضوری به دستگاه هاست، گفت: در مجموع در بحث پیاده سازی فرآیند های دولت الکترونیک نمره قابل قبولی به سازمان تامین اجتماعی می دهم.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۵ : ۳۳
ارزیابی صورت گرفته از اجرای فاز عملیاتی دولت موبایل نشان می‌دهد که حدود 17سازمان دولتی در اجرایی شدن این پروژه همراه بودند و تاکنون بالغ بر 55 سرویس دولتی از طریق موبایل ارائه شده است.
۱۳۹۷/۴/۱۰ - ۱۶ : ۶
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از عدم همکاري دستگاههاي دولتي در اتصال عملي به دولت الکترونيک انتقاد کرد.
۱۳۹۷/۴/۶ - ۱۶ : ۲۱
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاکيد براينکه توسعه تکنولوژي برگشت ناپذير است، گفت: هنوز برخي تصور مي‌کنند با دستور و اقدامات سلبي مي توانند سبک زندگي را تغيير دهند درحاليکه زمانه رفتارهاي سلبي به پايان رسيده است و بدين گونه مسير توسعه و تحول ديجيتال مسدود نمي شود.
۱۳۹۷/۴/۵ - ۱۳ : ۳۲
مدير عامل شرکت ملي پست ايران و رييس مرکز فناوري اطلاعات رياست جمهوري براي اجرايي شدن سيستم اتوماسيون اداري شبکه دولت و ارايه خدمت در دفاتر پستي و خدمات ارتباطي توافق کردند.
۱۳۹۷/۴/۱ - ۱۶ : ۱۳
مهدي راسخ معاون توسعه مديريت، هماهنگي و امور پشتيباني وزير ارتباطات با تاکيد براينکه توسعه دولت الکترونيک علاوه بر اينکه هزينه هاي دولت را کم مي کند، سرعت عمل را در نهادهاي دولتي بالا مي برد گفت: دولت الکترونيک مي تواند فساد اداري کم کند و شرايط بهتري را براي بنگاه هاي اقتصادي کشور فراهم کند.
۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۷ : ۳۷
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش 1600 میلیارد تومانی درآمد دولت در اثر اجرای یکی از زیر پروژه های دولت الکترونیک در اجرای طرح ثبت گوشی های همراه گفت: این درحالیست که با تمام سرمایه گذاری هایی که تاکنون صورت گرفته، سهم دولت از بازار ICT در کشور پنج هزار میلیارد تومان می شود.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۵ : ۷
عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات اعلام کرد؛ رشد 39 درصدي خدمات الکترونيکي دولت در ارزيابي پايان سال 96
عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات گفت: متوسط رشد الکترونيکي شدن دولت در ارزيابي پايان سال گذشته حدود 39 درصد بود که با اجراي 23 پروژه اولويت دار در سال جاري اين رشد به حدود 80 درصد مي رسد.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۲ : ۳
فاز نخست سامانه ارزيابي و پايش خدمات دولت الکترونيک در راستاي افزايش کيفيت خدمات الکترونيکي دستگاههاي اجرايي رونمايي شد.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۶ : ۴۳
با دولت همراه به جای اینکه نیاز باشد مردم برای دریافت خدمات دولتی به سازمان‌ها مراجعه کنند، می‌توانند با مراجعه به یک درگاه و در هر زمان، خدمات مورد نیاز را دریافت کنند؛ موضوعی که می‌تواند علاوه بر شفافیت عملکرد سازمان‌ها، به حل چالش‌هایی مثل آلودگی هوا، اشتغال، محیط زیست و حقوق شهروندی کمک ‌کند.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۱ : ۳۳
با تصويب هيات وزيران، بانک‌ها و شرکت‌هاي ارايه‌دهنده خدمات پرداخت (PSP) موظف شدند ظرف حداکثر سه ماه دسترسي به خدمات بانکي براي شرکت‌هاي خدمات فناوري مالي (فنم‌ها) فراهم آورند.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۲۰ : ۱۷
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به آغاز اجرای فاز نخست پروژه دولت موبایل گفت: مطابق با برنامه ریزی ها تا سال 1400به دولت هوشمند می رسیم.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۲۰ : ۴
در آستانه روز جهاني ارتباطات فاز نخست دولت همراه رونمايي شد
مراسم «بهره‌برداري از فاز نخست دولت همراه» عصر امروز برگزار و در آن تاکيد شد که با دولت همراه به‌جاي اينکه نياز باشد مردم براي دريافت خدمات مراجعه کنند، مي‌توان خدمات دولتي را همه وقت و همه جا به آن‌ها ارائه داد.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۸ : ۴۸
معاون وزير ارتباطات گفت: در حال تهيه دستورالعملي هستيم که در صورت تصويب هيات وزيران، استفاده از موتور جستجوي بومي براي دستگاه هاي دولتي الزامي شود.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۲ : ۲۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر ارایه خدمات ملی در عرصه فضای مجازی گفت: یکی از شاخصه های دولت الکترونیک ارایه خدمات به شیوه ها و روش های مختلف است تا همه مردم بتوانند با روش های متفاوتی به خدمات دسترسی داشته باشند.
۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۱۶ : ۴۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افتتاح دولت همراه در هفته آینده خبر داد و گفت: ثبت گوشی های همراه یکی از بخش های دولت الکترونیک بود که اجرای آن 400میلیون دلار به درآمدهای کشور اضافه کرد.
۱۳۹۷/۲/۲۱ - ۱۵ : ۵۸
آرشيو خبر ها

نظرسنجي