سرویس دولت الکترونيک
رييس کميته ارتباطات و مخابرات مجلس گفت: همه دستگاه‌هاي حاکميتي، دولتي و عمومي با پيوستن به دولت الکترونيک بايد در سطحي فراگيرتر و با خدمات مناسب‌تر و بهتر نياز جامعه به اين کالاي اساسي جامعه را تامين کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش 1600 میلیارد تومانی درآمد دولت در اثر اجرای یکی از زیر پروژه های دولت الکترونیک در اجرای طرح ثبت گوشی های همراه گفت: این درحالیست که با تمام سرمایه گذاری هایی که تاکنون صورت گرفته، سهم دولت از بازار ICT در کشور پنج هزار میلیارد تومان می شود.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۵ : ۷
عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات اعلام کرد؛ رشد 39 درصدي خدمات الکترونيکي دولت در ارزيابي پايان سال 96
عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات گفت: متوسط رشد الکترونيکي شدن دولت در ارزيابي پايان سال گذشته حدود 39 درصد بود که با اجراي 23 پروژه اولويت دار در سال جاري اين رشد به حدود 80 درصد مي رسد.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۲ : ۳
فاز نخست سامانه ارزيابي و پايش خدمات دولت الکترونيک در راستاي افزايش کيفيت خدمات الکترونيکي دستگاههاي اجرايي رونمايي شد.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۶ : ۴۳
با دولت همراه به جای اینکه نیاز باشد مردم برای دریافت خدمات دولتی به سازمان‌ها مراجعه کنند، می‌توانند با مراجعه به یک درگاه و در هر زمان، خدمات مورد نیاز را دریافت کنند؛ موضوعی که می‌تواند علاوه بر شفافیت عملکرد سازمان‌ها، به حل چالش‌هایی مثل آلودگی هوا، اشتغال، محیط زیست و حقوق شهروندی کمک ‌کند.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۱ : ۳۳
با تصويب هيات وزيران، بانک‌ها و شرکت‌هاي ارايه‌دهنده خدمات پرداخت (PSP) موظف شدند ظرف حداکثر سه ماه دسترسي به خدمات بانکي براي شرکت‌هاي خدمات فناوري مالي (فنم‌ها) فراهم آورند.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۲۰ : ۱۷
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به آغاز اجرای فاز نخست پروژه دولت موبایل گفت: مطابق با برنامه ریزی ها تا سال 1400به دولت هوشمند می رسیم.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۲۰ : ۴
در آستانه روز جهاني ارتباطات فاز نخست دولت همراه رونمايي شد
مراسم «بهره‌برداري از فاز نخست دولت همراه» عصر امروز برگزار و در آن تاکيد شد که با دولت همراه به‌جاي اينکه نياز باشد مردم براي دريافت خدمات مراجعه کنند، مي‌توان خدمات دولتي را همه وقت و همه جا به آن‌ها ارائه داد.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۸ : ۴۸
معاون وزير ارتباطات گفت: در حال تهيه دستورالعملي هستيم که در صورت تصويب هيات وزيران، استفاده از موتور جستجوي بومي براي دستگاه هاي دولتي الزامي شود.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۲ : ۲۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر ارایه خدمات ملی در عرصه فضای مجازی گفت: یکی از شاخصه های دولت الکترونیک ارایه خدمات به شیوه ها و روش های مختلف است تا همه مردم بتوانند با روش های متفاوتی به خدمات دسترسی داشته باشند.
۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۱۶ : ۴۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افتتاح دولت همراه در هفته آینده خبر داد و گفت: ثبت گوشی های همراه یکی از بخش های دولت الکترونیک بود که اجرای آن 400میلیون دلار به درآمدهای کشور اضافه کرد.
۱۳۹۷/۲/۲۱ - ۱۵ : ۵۸
رييس سازمان فناوري اطلاعات با اشاره به ابلاغ 23 پروژه اولويت دار دولت الکترونيک، گفت : بر اساس اين مصوبه، دستگاه‌هاي اجرايي متولي پروژه‌هاي اولويت‌دار، مکلف‌اند ظرف مدت يک ماه، برنامه‌هاي اجرايي پروژه‌هاي مذکور را به کميسيون توسعه دولت الکترونيک اعلام کنند.
۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۲ : ۵۳
رئيس سازمان فناوري اطلاعات خبر داد دولت همراه راه‌اندازي شد
رئيس سازمان فناوري اطلاعات با بيان اينکه هدف دولت همراه ارائه خدمات به مردم از يک زنجيره واحد است، اين خدمت را قابل ارائه بر بستر گوشي تلفن همراه اعلام کرد.
۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۱۵ : ۱۷
مرکز مدیریت راهبردی افتا در بخشنامه ای به دستگاههای دولتی، استفاده از پیام رسان های خارجی در دستگاههای دولتی را ممنوع اعلام کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۳ : ۰
رييس مرکز توانمند سازي و تسهيل گري کسب و کارهاي نوپا فاوا با اعلام اينکه براي تعيين دستگاه هاي برترحوزه دولت الکترونيک از شاخص هاي بين المللي استفاده کرديم، گفت: شاخص هاي بين المللي عرضه خدمات الکترونيکي و سطح بلوغ دستگاه ها را مورد سنجش قرار مي دهند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۲ : ۴
ايجاد شفافيت اقتصادي در شرايط فعلي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است و براي رسيدن به اين هدف، فناوري‌هاي ارتباطاتي و اطلاعاتي، ظرفيت بالقوه بسيار خوبي دارند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۱ : ۵۰
حذف کدهای USSD و جایگزینی آنها با اپلیکیشن‌های بانکی، اگرچه با توجیه ارتقای امنیت پرداخت الکترونیکی صورت گرفته، اما به گفته کارشناسان در شرایطی که هنوز زیرساخت‌های اینترنت برای تمامی نقاط فراهم نیست، احتمالا کاربران تلفن‌های همراه اعتباری را حداقل برای دریافت شارژ، دچار مشکل خواهد کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۱۲ : ۴۳
آرشيو خبر ها

نظرسنجي