سرویس دولت الکترونيک
رييس کميته ارتباطات و مخابرات مجلس گفت: همه دستگاه‌هاي حاکميتي، دولتي و عمومي با پيوستن به دولت الکترونيک بايد در سطحي فراگيرتر و با خدمات مناسب‌تر و بهتر نياز جامعه به اين کالاي اساسي جامعه را تامين کنند.
رئيس دفتر فناوريهاي مرکز پژوهشهاي مجلس با اشاره به اهداف مدنظر برنامه پنجم توسعه براي ارتباط رساني به روستاها، سياست وزارت ارتباطات در اجراي طرح خدمات مخابراتي اجباري را نادرست ارزيابي کرد.
۱۳۹۶/۶/۲۴ - ۱۳ : ۵۱
دبیر کمیسیون توسعه دولت الکترونیکی گفت: بر اساس اساس آمارهای بین المللی، شاخص توسعه دولت الکترونیکی در ایران از 0.4508 در سال 2014 به 0.4649 در سال 2016 رسیده است.
۱۳۹۶/۶/۱۷ - ۱۶ : ۱۷
مرکز ملي فضاي مجازي به وضع اصول و ملزوماتي براي تعيين سازوکار شبکه ملي اطلاعات اقدام کرده که در آن بر موارد محتوايي و امنيتي اين شبکه تاکيد شده است.
۱۳۹۶/۶/۱۷ - ۱۶ : ۳
چندي پيش که در حال مطالعه روي قوانين کشورها در حوزه فضاي آنلاين بودم، از ميزان سختگيري ساير کشورها در حوزه استفاده و حتي دسترسي به اينترنت و فضاي آنلاين شگفت زده شدم و به ميزان مسووليت پذيري آنها در قبال افکار عمومي کشورهايشان احسنت گفتم. نکته قابل تامل اين بود که اين حجم از سختگيري و وضع قوانين براي حضور و استفاده از اينترنتي است که به آن ملي مي‌گوييم و براي اينترنت جهاني نبود؛ يعني آنها در حوزه اينترنت ملي نيز دقت نظرهاي لازم را دارند.
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۲۳ : ۱۳
دولت تدبیر و امید با مشی بازار آزادی خود، از جدی‌ترین دولت‌های نظام جمهوری اسلامی در راه تحقق طرح دولت الکترونیک به منظور کاهش هزینه‌های دولتی بوده است. با نگاهی به عملکرد دولت یازدهم در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌توان به جدیت دولت در این حوزه پی برد.
۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۵ : ۷
معاون وزير ارتباطات گفت: تا چند ماه آينده، خدمات يکپارچه دولت الکترونيک به صورت ثابت و همراه به مردم ارائه مي شود.
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱ : ۴۰
دولت الکترونيک يکي از آن مقوله‌هايي است که علاوه بر کاهش هزينه‌هاي جاري و پرسنلي جوامع به تغيير شکل و ساختار حاکميت و دولت نيز مي‌انجامد. امري که در صورت تحقق مي‌تواند پيامدهايي از دموکراتيک‌تر شدن جوامع تا بيکاري گسترده را به دنبال داشته باشد.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۴ : ۳۹
در راستاي تحقق دولت الکترونيکي، يکي از وزارتخانه‌هايي که به دليل ماهيت آموزشي و تربيتي خود و ضروري بودن انجام حضوري اکثر وظايفش مشارکت مي‌کند، وزارت آموزش و پرورش است. اين وزارتخانه سعي کرده تا ضمن حفظ ماهيت ذاتي خود از فناوري‌هاي نوين نيز براي ايفاي بهتر وظايف آموزشي معلمان خود استفاده کند و با راه‌اندازي بخشي به نام "هوشمندسازي مدارس" سعي کرده تا اولين قدم را در مسير دولت الکترونيک در وزارت‌خانه خود برداشته است.
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۸ : ۱۴
در صدر هزينه‌هاي دست‌وپاگير دولت‌ها در ايران هزينه‌هاي پرسنلي ادارات قرار دارد که به نظر مي‌رسد با ورود فناوري‌هاي نويني که امکان دورکاري را افزايش مي‌دهند دولت بتواند از حجم اين هزينه‌ها بکاهد.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۳ : ۳۰
معاون توسعه مديريت، هماهنگي و امور پشتيباني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، در جلسه ارزيابي جايزه دولت الکترونيک، اجراي پروژه USO به منظور ايجاد بستر ارتباطي در مناطق کمتر توسعه يافته به خدمات الکترونيکي، يکي از اقدامات مهم در حوزه دولت الکترونيک، در مناطق محروم است.
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۲۱ : ۲۲
يک کارشناس حوزه بانکداري الکترونيکي به بررسي فرصت‌ها و چالش‌هاي بانکداري الکترونيکي در ايران پرداخت و گفت که استفاده از سيستم‌هاي نوين پرداخت مالي و بانکداري الکترونيکي آينده تبادلات مالي در اقتصاد کشور را رقم خواهد زد.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۵ : ۱
دولت الکترونيکي براي کشورهايي مثل ايران به دليل داشتن درآمد از منابع نفتي نوعي پادزهر براي تنبلي و تنبل‌پروري اداري محسوب مي‌شود. به اين صورت که با رفع نياز از حضور نيروي انساني غيرضروري در ادارات، زمينه را براي استفاده از اين منابع انساني در حوزه‌هاي ضروري ديگر که داراي بازده مثبت اقتصادي باشند فراهم مي‌کند.
۱۳۹۶/۵/۱۸ - ۱۴ : ۳۸
سرويس کارت ملي هوشمند در دفاتر پيشخوان سراسر کشور به علت محدوديت اعمال شده سازمان فناوري اطلاعات ايران دچار اختلال شديد شده است.
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۱۴ : ۴
رئيس هيات‌مديره شرکت ارتباطات زيرساخت خبر داد: توسعه سريع‌تر دسترسي به فناوري اطلاعات و ارتباطات در دولت دوازدهم
آذري جهرمي، گزينه مطرح وزارت ارتباطات و رئيس هيات‌مديره شرکت ارتباطات زيرساخت با اشاره به چهاردهم مرداد، سالروز تاسيس اين شرکت و همزماني آن با روز مراسم تحليف رياست جمهوري، از توسعه سريع‌تر دسترسي به فناوري اطلاعات و ارتباطات در دولت دوازدهم خبر داد.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۳ : ۲۵
آرشيو خبر ها

نظرسنجي