سرویس ICT بين الملل
دبیر کنفرانس بین المالی مخابرات نوری بیسیم غرب آسیا اعلام کرد: دانشگاه شهید بهشتی میزبان پژوهشگران تراز اول بین المللی در حوزه مخابرات نوری است.
کنگره بين المللي TopHPC2017 به عنوان تنها رويداد مشترک اروپا و آسيا که منحصراً در حوزه سيستم هاي کلان داده و ابر رايانشي است، براي اولين بار در آسيا برگزار مي شود.
۱۳۹۶/۲/۸ - ۰ : ۰
با افزایش محصولات و ابزار متصل به اینترنت، احتمال گسترش آلودگی‌های بدافزاری هم بیشتر شده است و بدافزارهای متنوع‌تری به همین منظور طراحی شده است.
۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۴ : ۳۲
اتحادیه جهانی مخابرات شعار امسال روز جهانی ارتباطات را "داده های بزرگ برای تأثیری بزرگ" اعلام کرد و دلایل انتخاب این شعار را اینگونه عنوان کرد: با داده‌های بزرگ می توان فرصتهای تبدیل مقادیر بی سابقه داده را به اطلاعات مورد نیاز برای حرکت به سوی پیشرفت و توسعه را آزمود و آن ها را عملی کرد.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۲ : ۳۰
معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: طبق برنامه ششم توسعه در حوزه زيرساخت ترانزيت بين الملل بايد به 30 ترابيت بر ثانيه افزايش يابد که به خصوص در استان هاي مرزي ضروري است؛ براي انجام اين کار آمادگي داشته باشند.
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۵ : ۲۰
مايکروسافت اين هفته مدعي شد مرورگر اينترنتي Edge اين شرکت کمتر از مرورگرهاي اينترنتي رقيب برق مصرف مي کند و لذا استفاده از آن بسيار به صرفه است.
۱۳۹۶/۱/۲۸ - ۱۲ : ۵۷
ظرفيت ترانزيت ارتباطات بين المللي در پايان 94 و طبق ماده 217 قانون برنامه پنجم 40 هزارSTM1 پيش بيني شده اما با عملکرد زيرساخت در پايان 94 ظرفيت ترانزيت بين الملل به 9 درصد ميزان پيش بيني شده رسيده که مؤيد عدم تحقق کامل هدف است.
۱۳۹۶/۱/۲۷ - ۱۳ : ۰
دبير علمي نخستين کنفرانس بين المللي اينترنت اشيا گفت: فرصت‌هاي شغلي که اين مبحث ايجاد مي کند آمريکا را با کمبود نيرو مواجه کرده و آنها مجبور شده‌اند، نيروي متخصص از کشورهايي مثل ايران و هند وارد کنند.
۱۳۹۶/۱/۲۴ - ۱۲ : ۲۷
شرکت ارتباطات زيرساخت در ايام نوروز امسال ،‌ 54 ميليون و 372 هزار دقيقه ترافيک بين الملل هموطنان را بين ايران و ديگر کشور هاي جهان برقرار کرد.
۱۳۹۶/۱/۲۲ - ۱۱ : ۹
ويکي ليکس در تازه ترين اسنادي که در مورد جاسوسي هاي سايبري سازمان سيا منتشر کرده از وجود بدافزاري به نام Grasshopper خبر داده که براي حمله به سيستم عامل ويندوز به کار مي رود.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۲ : ۱
به دنبال گسترش بي سابقه محتوا و اخبار دروغين در اينترنت، گوگل در تلاش است تا کنترل صحت محتواي ارائه شده از طريق اين جستجوگر را ممکن کند.
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۲ : ۵۸
يک شرکت آمريکايي دستگاهي ساخته که با اتصال به تلفن هوشمند اطلاعاتي واقعي از وضعيت آب وهوا فراهم مي کند. بنابراين افراد در هر موقعيتي مي توانند از وضعيت آب وهوا اطلاع داشته باشند.
۱۳۹۶/۱/۱۸ - ۱۸ : ۱
بررسی های موسسه آی بی ام نشان می دهد در سال 2016 بیش از 4 میلیارد سند و انواع اطلاعات از سراسر جهان در فضای مجازی منتشر شده که بیش از مجموع اسناد نشت کرده به اینترنت در دو سال قبل از آن است.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۱۶ : ۴۸
شرکت گوگل قصد دارد G chat يا همان گوگل تاک را حذف کند.
۱۳۹۶/۱/۷ - ۱۶ : ۱۳
از سوي وزير ارتباطات روسيه؛ روسيه از همکاري سايبري با ايران خبر داد
وزير ارتباطات و رسانه هاي جمعي روسيه، همکاري هاي سايبري با ايران در حوزه هاي مختلف از جمله تجارت الکترونيک و نرم افزاري را مطرح کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۲۲ : ۲۶
شرکت اینتل ابزار جدیدی عرضه کرده که به کاربران امکان می دهد از آلودگی احتمالی میان افزار رایانه‌های قدیمی و نه چندان پیشرفته خود و نفوذ سازمان سیا به آنها مطلع شوند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۱۲ : ۲۱
جيميل قبلا قابليت‌هايي را افزوده بود که تعامل آن با ديگر خدمات گوگل مانند گوگل درايو را تسهيل مي کرد، اين شرکت حالا اعلام کرده که جيميل از افزونه هاي اصلي خود اين شرکت پشتيباني مي کند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۰ - ۲۳ : ۴۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي