سرویس ICT بين الملل
تا پنج سال آینده در چین محقق می‌شود اتصال یک میلیون دستگاه به شبکه 5G
دولت چین برآورد و اعلام کرده است که با توجه به توسعه روزافزون زیرساخت‌های نسل پنجم اینترنت، در پنج سال آینده بالغ بر یک میلیون دستگاه به شبکه 5G در این کشور مجهز و متصل باشند.
اتحادیه جهانی مخابرات (ITU ) در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که ایران رتبه 103جهان را در میان کشورهای جهان در زمینه سطح دسترسی به اینترنت دارد.
۱۳۹۶/۳/۹ - ۱۲ : ۱۰
در حالی که باج افزار واناکرای تا به حال عمدتاً کشورهای اروپایی را هدف قرار داده بود، اخباری دال بر افزایش فعالیت آن در کشورهای آسیایی به گوش می‌رسد.
۱۳۹۶/۳/۶ - ۱۶ : ۵
معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در اهواز گفت: براي ترانزيت ارتباطات بين‌المللي به عراق، استان خوزستان و شهر اهواز را انتخاب کرده‌ايم تا تبديل به دروازه بين‌الملل اينترنت شود.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۱۴ : ۵۲
يک مادر بزرگ بازنشسته روسي با بازهاي رايانه اي براي خود درآمدزايي مي کند.
۱۳۹۶/۲/۳۰ - ۱۵ : ۳۳
در حالي که ارتباطات براي مدت‌هاي زيادي شکل متني و پس از آن صوتي داشت، امروز پيشرفت ‌سريع فناوري برقراري ارتباط ميان افراد را به سمت تماس‌هاي تصويري کشانده و به نوعي فاصله زياد ميان آنها را از بين برده است.
۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۲۳ : ۴۲
اگر در زمان خريد يک گوشي دست دوم نگران دزدي بودن آن هستيد، مي‌توانيد با استفاده از يک فناوري جديد از موضوع اطمينان کسب کنيد.
۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۶ : ۴۰
یک کارشناس انگلیسی خبر داد؛ فردا دوشنبه یک حمله بزرگ سایبری رخ می دهد
یک کارشناس امنیتی در انگلیس امروز یکشنبه هشدار داد که یک حمله بزرگ سایبری ظرف 24 ساعت آینده رخ خواهد داد.
۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۲۲ : ۱
معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات تنها راه مقابله با باج افزارها اقدام های پیشگیرانه است
معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات برای مقابله با باج افزارها توصیه هایی کرد و گفت: به روز رسانی سیستم ها، باز نکردن ایمیل های مشکوک، به روز رسانی آنتی ویروسها، مراجعه به بسته های آگاهی رسانی که از سوی مرکز ماهر ارسال می شود می تواند برای پیشگیری راهگشا باشد.
۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۱۵ : ۱۴
از روز گذشته حملات سایبری بی سابقه ای در کل جهان با سوءاستفاده از نشت اطلاعات از آژانس امنیت ملی آمریکا آغاز شده است.
۱۳۹۶/۲/۲۳ - ۱۶ : ۴۹
گروه ام تی ان آفریقای جنوبی موافقت کرد در شرکت ایرانیان نت که یک شبکه پهنای باند خط ثابت است، بیش از 295 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کند.
۱۳۹۶/۲/۱۹ - ۱۴ : ۲۴
نتايج يک بررسي نشان مي دهد اکثر افراد بزرگسال در آمريکا استفاده از تلفن هاي ثابت را کنار گذاشته و متوقف کرده اند.
۱۳۹۶/۲/۱۷ - ۱۶ : ۳۳
اپلیکیشن سلامت همراه حاوی 6 تست سلامتی اعتماد به نفس، افسردگی، پوکی استخوان، فرزندپروری، مشکلات خانواده و بیش فعالی است و هر تست سلامتی در این اپلیکیشن شامل مجموعه ­ای از سوالات استاندارد است که کاربر پس از پاسخ به آنها با توجه به نتیجه تست، راهکارهایی را جهت بهبود وضعیت خود دریافت می ­کند.
۱۳۹۶/۲/۹ - ۱۵ : ۱۷
کنگره بين المللي TopHPC2017 به عنوان تنها رويداد مشترک اروپا و آسيا که منحصراً در حوزه سيستم هاي کلان داده و ابر رايانشي است، براي اولين بار در آسيا برگزار مي شود.
۱۳۹۶/۲/۸ - ۰ : ۰
با افزایش محصولات و ابزار متصل به اینترنت، احتمال گسترش آلودگی‌های بدافزاری هم بیشتر شده است و بدافزارهای متنوع‌تری به همین منظور طراحی شده است.
۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۴ : ۳۲
اتحادیه جهانی مخابرات شعار امسال روز جهانی ارتباطات را "داده های بزرگ برای تأثیری بزرگ" اعلام کرد و دلایل انتخاب این شعار را اینگونه عنوان کرد: با داده‌های بزرگ می توان فرصتهای تبدیل مقادیر بی سابقه داده را به اطلاعات مورد نیاز برای حرکت به سوی پیشرفت و توسعه را آزمود و آن ها را عملی کرد.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۲ : ۳۰
معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: طبق برنامه ششم توسعه در حوزه زيرساخت ترانزيت بين الملل بايد به 30 ترابيت بر ثانيه افزايش يابد که به خصوص در استان هاي مرزي ضروري است؛ براي انجام اين کار آمادگي داشته باشند.
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۵ : ۲۰
آرشيو خبر ها

نظرسنجي