سرویس ICT بين الملل
تا پنج سال آینده در چین محقق می‌شود اتصال یک میلیون دستگاه به شبکه 5G
دولت چین برآورد و اعلام کرده است که با توجه به توسعه روزافزون زیرساخت‌های نسل پنجم اینترنت، در پنج سال آینده بالغ بر یک میلیون دستگاه به شبکه 5G در این کشور مجهز و متصل باشند.
به گزارش شرکت پژوهشی iSuppli، مجموع تعداد اشتراک‌های بی‌سیم در جهان به پنج میلیارد نزدیک می‌شود.
۱۳۸۹/۶/۲۷ - ۱۴ : ۱۷
هوارد چن، مدیر اجرایی شرکت فناوری Gemtek، سازنده ابزار ارتباطی پهن‌باند بی‌سیم به دولت تایوان پیشنهاد داد که با سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری زیرساخت ملی وایمکس در این کشور ایجاد کند.
۱۳۸۹/۶/۲۷ - ۹ : ۵۵
شرکت ارتباطات وایمکس چین،‌ یکی از ارایه‌دهندگان اینترنت پهن‌باند مهم دنیا، به همراه گروهی از شرکای استراتژیک و شرکت‌هایی در دنور و پکن قصد دارد به بزرگ‌ترین ارایه‌دهنده فناوری پهن‌باند برای مشتریان تجاری و عمده‌ فروش در بازار چین تبدیل شود.
۱۳۸۹/۶/۲۷ - ۹ : ۴۵
بنیان‌گذار شبکه جهانی اینترنت در کنفرانس نوکیا با بیان اینکه سیاست یکی از زمینه‌هایی است که آزادی اطلاعات و سرعت اینترنت را در کشورهای مختلف با خطر مواجه کرده است، گفت: دسترسی به اینترنت نباید برای هیچ انسانی از محدودیت برخوردار باشد.
۱۳۸۹/۶/۲۷ - ۹ : ۵
دولت فنلاند اعلام کرد که دسترسی به اینترنت پرسرعت حق مسلم همه شهروندان این کشور است و به اولین کشور در جهان در این زمینه تبدیل شد.
۱۳۸۹/۶/۲۴ - ۹ : ۵
شرکت FreshTel در اوکراین به عنوان اولین اپراتور بین‌المللی وایمکس همراه برای مجهز کردن لپ‌تاپ‌های این کشور به مبدل‌های وایمکس اینتل شناخته شد.
۱۳۸۹/۶/۲۴ - ۹ : ۰
بر اساس گزارش جدید مرکز تحقیقات Pew، میزان کاربری اینترنت بی‌سیم در سال گذشته در آمریکا با رشد 59 درصدی همراه بوده، چنانچه 59 درصد از کاربران اینترنت آمریکایی از ابزار بی‌سیم برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کنند.
۱۳۸۹/۶/۲۳ - ۱۲ : ۰
یک مرکز تحقیقاتی اعلام کرد که با بالا گرفتن جنجال‌های اخیر رسانه‌ای درباره وایمکس و TD-LTE اپراتورها باید زودتر مدل‌های تجاری خود را توجیه کرده و استاندارد خود را برای شبکه نسل چهارم انتخاب کنند.
۱۳۸۹/۶/۲۳ - ۹ : ۵۶
از پایان ژوئن 2010، از هر 55 اپراتور کشورهای عربی 26 اپراتور خدمات وایمکس ارایه می‌دهند.
۱۳۸۹/۶/۲۳ - ۹ : ۵۵
پس از اینکه اینتل دفتر ارایه خدمات وایمکس خود را در تایوان بست، دولت این کشور دوباره از آن خواست که با بستن قراردادی جدید فناوری بی‌سیم وایمکس را در این کشور توسعه دهد.
۱۳۸۹/۶/۲۳ - ۹ : ۵۵
موتورولا اعلام کرد که سازگاری فناوری وایمکس می‌تواند با کاهش هزینه‌های رقابت کسب‌وکارهای کوچک و کارآفرینان، اقتصاد کشوری چون ایرلند را بهبود بخشد.
۱۳۸۹/۶/۲۲ - ۱۲ : ۰
درآمد جهانی حاصل از تلفن همراه در جهان تا سال 2015 به بیش از یک تریلیون دلار خواهد رسید که بیشتر از پیش‌بینی های قبلی است.
۱۳۸۹/۶/۲۲ - ۱۲ : ۰
کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) در گزارش اخیر وضعیت اینترنت پهن‌باند در آمریکا اعلام کرد که اینترنت پهن‌باند هنوز در میان آمریکایی‌ها به صورت معقول توسعه نیافته است.
۱۳۸۹/۶/۲۲ - ۱۱ : ۴۱
CLEAR به تازگي قراردادي با Best Buy امضا کرده که طبق آن لپ‌تاپ‌هاي مبتني بر اتصال وايمکس در سرتاسر ايالات متحده عرضه خواهد شد.
۱۳۸۹/۶/۲۲ - ۱۱ : ۰
طبق گزارش گروه تحقیقاتی اووم(Ovum)،درآمد فراهم‌آوران خدمات مخابراتی جهان در سال 2011 با 7درصد رشد به 1.96 تریلیون دلار رسید ولی طی پنج سال آینده رشد آن به طرز چشم‌گیری کند شد.
- ۰ : ۰
آرشيو خبر ها

نظرسنجي