سرویس ICT بين الملل
دبیر کنفرانس بین المالی مخابرات نوری بیسیم غرب آسیا اعلام کرد: دانشگاه شهید بهشتی میزبان پژوهشگران تراز اول بین المللی در حوزه مخابرات نوری است.
مایکروسافت به تازگی تاکید کرده است که پشتیبانی رایگان از ویندوز ۷ را از سال آینده میلادی متوقف خواهد کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۱ : ۱۵
با توجه به آنکه سرعت و قیمت اینترنت یکی از مولفه‌های اصلی و موثر در پیشرفت جوامع و کشورهای مختلف در جهان به شمار می رود، انتشار فهرستی از سرعت اینترنت کشورهای مختلف می تواند برای کاربران قابل توجه باشد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۳ : ۱۴
معاون وزير ارتباطات پاسخ داد قيمت مکالمات خارجي کاهش مي‌يابد؟
مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت با بيان اين‌که شرکت‌هاي بخش خصوصي مي‌توانند با انعطاف‌پذيري بيش‌تري کار کنند و قراردادهاي بهتري با خارجي‌ها ببندند،‌ گفت: اگر آن‌ها بتوانند قيمت‌هاي مناسب‌تري بگيرند، ممکن است بتوانند تخفيفي به مردم بدهند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۲۳ : ۵۵
گفته مي‌شود نسخه جديد اپليکيشن پيام‌رسان اندرويد مسيجز قادر خواهد بود به مقابله با پيام‌هاي آلوده، مخرب و مزاحم بپردازد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۷ : ۱۸
سازمان ملي هوا و فضاي آمريکا (ناسا) ضمن تاييد حمله سايبري هکرها به اطلاعات شخصي و کاري کارمندان و مهندسان فعال در اين سازمان به افزايش احتمال اين حملات در آينده هشدار داد.
۱۳۹۷/۱۰/۱ - ۱۷ : ۴۰
معاون فناوری و‌نوآوری وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات در نمایشگاه IRAN Expo 2018، اظهار امیدواری کرد که این نمایشگاه بتواند خلاهای گذشته را رفع کند، چرا که این نمایشگاه شتاب‌دهنده ای برای همکاری های تجاری ایران با دیگر کشورهاست.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۲۰ : ۱۹
امکان ارائه تمامي سرويس‌ها و خدمات مخابراتي (تلفن ثابت، اينترنت پرسرعت و همراه اول) به اتباع خارجي داراي مجوز با توجه به مدارک و مستندات قانوني فراهم است.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۲۰ : ۲۴
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در گفتگويي در تلويزيون آذربايجان با اشاره به اهميت توسعه ICT در منطقه، گفت: ايران تا کنون بيش از پنج ميليارد دلار براي توسعه زير ساخت هاي ICT سرمايه گذاري کرده است که اين به تنهايي کافي نيست و ساير کشورهاي منطقه نيز بايد همگام با ايران در اين حوزه رشد کنند تا به کمتر شدن شکاف هاي ديجيتال در منطقه بيانجامد.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۲۰ : ۵۳
محمد جواد آذري جهرمي وزير ارتباطات کشورمان صبح امروز پس از افتتاح رسمي بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي ارتباطات، نوآوري و فناوري هاي پيشرفته (باکوتل ????) به همراه وزراي ارتباطات کشورهاي آذربايجان، روسيه، ترکيه، افغانستان و ترکمنستان از غرفه هاي نمايشگاه بازديد و با غرفه داران گفت و گو کرد.
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۵ : ۴۴
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات کشورمان به دعوت رسمي وزير ارتباطات وحمل و نقل جمهوري آذربايجان در صدر هياتي وارد باکو شد.
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۶ : ۵۱
شرکت دویچه مسه اعلام کرد برگزاری نمایشگاه فناوری سبیت آلمان بعد از 33سال به عنوان یک رویداد مستقل متوقف می شود.
۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۲۳ : ۷
اپليکيشن گوگل که به والدين امکان کنترل از راه دور فعاليت کودکان در فضاي مجازي را مي‌دهد، قرار است در بسياري از کشورهاي جهان در دسترس قرار بگيرد.
۱۳۹۷/۹/۵ - ۱۳ : ۳۲
در کنفرانس جهاني اينترنت در Wuzhen چين اعلام شد بيش از نيمي از جمعيت جهان آنلاين هستند و از اينترنت استفاده مي‌کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۲ : ۵۵
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از عضویت ایران به عنوان عضو شورای حکام اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) خبر داد و گفت: امروز و در روز آغازین بازگشت تحریمهای یک‌جانبه آمریکا، پس از مدتها، با یک اجماع جهانی ایران با رای 146کشور دنیا به عضویت شورای حکام اتحادیه جهانی ارتباطات درآمد.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۸ : ۲۰
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در سخنراني خود در کنفرانس سران مختار ITU نسبت به استفاده نادرست از ارتباطات و فناوري اطلاعات در راه جنگ افروزي ابراز نگراني کرد و جهان را به استفاده صلح آميز از آن فراخواند.
۱۳۹۷/۸/۱۱ - ۲۱ : ۴۲
آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در حاشيه اجلاس ITU دبي با وزراي ارتباطات اندونزي، آذربايجان و ترکيه ديدار و گفت وگو کرد.
۱۳۹۷/۸/۱۰ - ۲۱ : ۵۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي