سرویس ICT بين الملل
تا پنج سال آینده در چین محقق می‌شود اتصال یک میلیون دستگاه به شبکه 5G
دولت چین برآورد و اعلام کرده است که با توجه به توسعه روزافزون زیرساخت‌های نسل پنجم اینترنت، در پنج سال آینده بالغ بر یک میلیون دستگاه به شبکه 5G در این کشور مجهز و متصل باشند.
سازمان ملي هوا و فضاي آمريکا (ناسا) ضمن تاييد حمله سايبري هکرها به اطلاعات شخصي و کاري کارمندان و مهندسان فعال در اين سازمان به افزايش احتمال اين حملات در آينده هشدار داد.
۱۳۹۷/۱۰/۱ - ۱۷ : ۴۰
معاون فناوری و‌نوآوری وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات در نمایشگاه IRAN Expo 2018، اظهار امیدواری کرد که این نمایشگاه بتواند خلاهای گذشته را رفع کند، چرا که این نمایشگاه شتاب‌دهنده ای برای همکاری های تجاری ایران با دیگر کشورهاست.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۲۰ : ۱۹
امکان ارائه تمامي سرويس‌ها و خدمات مخابراتي (تلفن ثابت، اينترنت پرسرعت و همراه اول) به اتباع خارجي داراي مجوز با توجه به مدارک و مستندات قانوني فراهم است.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۲۰ : ۲۴
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در گفتگويي در تلويزيون آذربايجان با اشاره به اهميت توسعه ICT در منطقه، گفت: ايران تا کنون بيش از پنج ميليارد دلار براي توسعه زير ساخت هاي ICT سرمايه گذاري کرده است که اين به تنهايي کافي نيست و ساير کشورهاي منطقه نيز بايد همگام با ايران در اين حوزه رشد کنند تا به کمتر شدن شکاف هاي ديجيتال در منطقه بيانجامد.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۲۰ : ۵۳
محمد جواد آذري جهرمي وزير ارتباطات کشورمان صبح امروز پس از افتتاح رسمي بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي ارتباطات، نوآوري و فناوري هاي پيشرفته (باکوتل ????) به همراه وزراي ارتباطات کشورهاي آذربايجان، روسيه، ترکيه، افغانستان و ترکمنستان از غرفه هاي نمايشگاه بازديد و با غرفه داران گفت و گو کرد.
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۵ : ۴۴
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات کشورمان به دعوت رسمي وزير ارتباطات وحمل و نقل جمهوري آذربايجان در صدر هياتي وارد باکو شد.
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۶ : ۵۱
شرکت دویچه مسه اعلام کرد برگزاری نمایشگاه فناوری سبیت آلمان بعد از 33سال به عنوان یک رویداد مستقل متوقف می شود.
۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۲۳ : ۷
اپليکيشن گوگل که به والدين امکان کنترل از راه دور فعاليت کودکان در فضاي مجازي را مي‌دهد، قرار است در بسياري از کشورهاي جهان در دسترس قرار بگيرد.
۱۳۹۷/۹/۵ - ۱۳ : ۳۲
در کنفرانس جهاني اينترنت در Wuzhen چين اعلام شد بيش از نيمي از جمعيت جهان آنلاين هستند و از اينترنت استفاده مي‌کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۲ : ۵۵
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از عضویت ایران به عنوان عضو شورای حکام اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) خبر داد و گفت: امروز و در روز آغازین بازگشت تحریمهای یک‌جانبه آمریکا، پس از مدتها، با یک اجماع جهانی ایران با رای 146کشور دنیا به عضویت شورای حکام اتحادیه جهانی ارتباطات درآمد.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۸ : ۲۰
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در سخنراني خود در کنفرانس سران مختار ITU نسبت به استفاده نادرست از ارتباطات و فناوري اطلاعات در راه جنگ افروزي ابراز نگراني کرد و جهان را به استفاده صلح آميز از آن فراخواند.
۱۳۹۷/۸/۱۱ - ۲۱ : ۴۲
آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در حاشيه اجلاس ITU دبي با وزراي ارتباطات اندونزي، آذربايجان و ترکيه ديدار و گفت وگو کرد.
۱۳۹۷/۸/۱۰ - ۲۱ : ۵۲
سي‌و هشتمين نمايشگاه فناوري دبي به پايان رسيد جيتکس 2018 متمرکز بر هوش مصنوعي
تمرکز نمايشگاه جيتکس امسال بر هوش مصنوعي بود 2 استارتاپ‌ ايراني فعال در موضوع هوش مصنوعي با نمايش کاربردهاي اين فناوري به اين عرصه بين‌المللي وارد شدند.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۲ : ۱۴
مدير کل کنترل، هماهنگي و پايش شرکت ارتباطات زيرساخت: زمينه برقراري هشت ميليون دقيقه مکالمه روزانه در مراسم اربعين فراهم است
مدير کل کنترل، هماهنگي و پايش شرکت ارتباطات زيرساخت با اشاره به تامين زيرساخت‌هاي ارتباطي براي اربعين، از زمينه‌سازي براي برقراري هشت ميليون دقيقه مکالمه روزانه در اين مراسم خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۲۰ : ۵۷
تازه‌ترين گزارش منتشر شده از محبوب‌ترين و پربازديدترين وب سايت‌هاي جهان نام برده است.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۸ : ۳۲
سخت افزارهاي دانش بنيان ايراني که کاملا توسط پژوهشگران کشور توليد شده‌اند، از جمله «گيت امنيتي فروشگاهي» و «کيوسک خود سفارش» در نمايشگاه فناوري دبي عرضه شد.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۲۳ : ۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي