سرویس ICT بين الملل
دبیر کنفرانس بین المالی مخابرات نوری بیسیم غرب آسیا اعلام کرد: دانشگاه شهید بهشتی میزبان پژوهشگران تراز اول بین المللی در حوزه مخابرات نوری است.
6 بانک و مؤسسه مالی بزرگ در جهان برای مقابله با سوءاستفاده‌های مالی در فضای مجازی و سرقت‌های اینترنتی، سیستم رمزگذاری اختصاصی راه‌اندازی می‌کنند.
۱۳۹۶/۶/۱۲ - ۱۴ : ۴۹
اپراتور مخابراتي China Unicom و شرکت اريکسون خبر از راه‌اندازي تجاري خدمات گيگابيتي LTE-B داده‌اند.
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱ : ۵۳
گوگل و اپل ممکن است در حوزه تکنولوژی با هم رقابت کنند اما با این وجود، با یکدیگر شریک نیز هستند. اخیراً گزارشی منتشر شده که در آن نشان از قرارداد میلیاردی بین گوگل و اپل است.
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۸ : ۱۸
يک بدافزار مشابه ويروس واناکري به مراکز خدمت رساني يک شرکت فناوري در کره جنوبي حمله کرده است.
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۸ : ۷
وزیر ارتباطات از تداوم مذاکره با شرکت ام تی ان (MTN) آفریقای جنوبی برای حضور در اجرای پروژه فیبر نوری در هشت کلان شهر ایران خبر داد و گفت: موافقت نامه صاحبان سهام به زودی نهایی می شود.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۷ : ۶
نسل هشتم پردازنده ها اینتل intel تا 21 اگوست معرفی و وارد بازار می شوند
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱ : ۲۱
محمود واعظي عصر امروز شنبه با پيچت دورونگ کاوروج وزير اقتصاد ، ديجيتال و جامعه تايلند که به ايران سفر کرده است، ديدار و گفتگو کرد.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۳ : ۳۰
شمازري از سناتورهاي آمريکايي درحال تنظيم لايحه‌اي هستند که بر اساس آن امنيت بيشتري براي اينترنت اشيا در نظر گرفته شود.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۲۰ : ۱۱
کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا با افشای حملات سایبری موسوم به DDos مخالفت کرده و می گوید این کار امنیت را در فضای مجازی تضعیف می کند.
۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۱۸ : ۵
تعداد خانه‌هایی در آمریکا که دیگر در آنها اثری از تلویزیون وجود ندارد روز به روز در حال افزایش است، امری که از محبوبیت اینترنت و دیگر ابزار ارتباطی خبر می‌دهد.
۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۱۸ : ۱
سامسونگ با پشت سرگذاشتن اینتل به بزرگترین شرکت سازنده تراشه در جهان مبدل شد، این شرکت کره‌ای توانسته از نظر کسب درآمد در سه ماهه دوم سال ???? اینتل را پشت سر بگذارد.
۱۳۹۶/۵/۹ - ۱۲ : ۳۶
باج افزار پيتا، عمدتا کاربراني که با کسب و کار در ارتباط هستند را مورد هدف قرار مي‌دهد، به اين شکل که در يک ايميل اسپم برنامه‌هاي کاربردي سودمند ارسال مي‌کند ‌و يا يک کارمند منابع انساني، ايميلي از فردي که تقاضاي کار دارد، دريافت مي‌کند.
۱۳۹۶/۴/۱۶ - ۱۶ : ۲۳
در حالی که تحقق دولت الکترونیک یکی از برنامه‌های اصلی دولت یازدهم بوده و مسئولان گزارش‌های متعددی از اقدامات در این باره ارائه می‌کنند اما از سال 2012 تا 2016 رتبه‌ جهانی ایران در دولت الکترونیک 74 رتبه تنزل یافته است.
۱۳۹۶/۴/۱۳ - ۱۴ : ۳۱
تنها راه پيشگيري از آلودگي دستگاه‌ها به باج‌افزار پتيا، به‌روزرساني تمامي دستگاه‌هاي شبکه است و با توجه به آسيب‌پذيري‌هايي که اين باج‌افزار ايجاد مي‌کند، پيشنهاد مي‌شود نرم‌افزار مايکروسافت آفيس، جهت جلوگيري از آلوده شدن به اين باج‌افزار به‌روزرساني شود.
۱۳۹۶/۴/۱۰ - ۱۷ : ۵۰
نتايج يک مطالعه آشکار ساخت که بيش از يک سوم نوجوانان ?? ساله‌ي انگليسي "کاربران پرمصرف اينترنت" محسوب مي‌شوند به طوري که حداقل شش ساعت در روز آنلاين هستند و اين آمار بيش از ساير همسالان آنها در تمام ?? کشور عضو "سازمان همکاري اقتصادي و توسعه" به استثناي شيلي است.
۱۳۹۶/۴/۹ - ۱۶ : ۲۱
اپراتور آمريکايي اسپرينت و شرکت کره‌اي سامسونگ از همکاري با يکديگر به منظور راه‌اندازي شبکه هاي پرسرعت نسل پنجم تلفن همراه خبر داده‌اند.
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۶ : ۲۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي