سرویس اينترنت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جزئیات واگذاری اینترنت VDSL به عنوان جایگزین سرویس ADSLدر کشور را تشریح کرد و گفت:ظرفیت واگذاری این سرویس با چهاربرابر سرعت برای دو میلیون مشترک فراهم شده است.
رئيس مرکز تشخيص و پيشگيري پليس فتاي ناجا اعلام کرد که اختلال در سرويس اينترنت کشور صرفاً قطعي و کندي ارتباطات را در پي داشته و هيچگونه دسترسي غيرمجاز يا نشت اطلاعاتي درپي آن رخ نداده است.
۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۱۶ : ۲۰
از ميان 400 طرح و موضوع طرح کودک و اينترنت (کوا) ايران، جايزه ITU سال 2018 را به خود اختصاص داد.
۱۳۹۷/۱/۱۶ - ۱۷ : ۹
توسعه ظرفیت شبکه انتقال و ایجاد شبکه وای‌فای در سطح استان‌ها را می‌توان از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت مخابرات ایران اعلام کرد که بهره‌برداری از ۱۰۰ سایت شبکه وای‌فای از آن جمله است.
۱۳۹۷/۱/۱۵ - ۲۱ : ۴۰
به نظر می‌رسد حرکت به سمت سرعت‌های بسیار بالاتر اینترنت همچون 20 مگابیت بر ثانیه پیش از هر چیز دیگری مستلزم ایجاد زیرساخت‌های مرتبط با فناوری ADSL به جای VDSL و FTTH است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۲۳ : ۸
رشد جهشي کاربران اينترنت در ايران طي پنج ساله گذشته غيرقابل انکار است. در کنار اين مساله اما بايد ديد سرانه دسترسي به اينترنت و همينطور سرانه حجم اختصاص يافته به هر ايراني براي اينترنت داخلي و بين‌المللي در چه وضعيتي است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۸ : ۲۴
آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیأت دولت: اینترنت در سال 97 گران نمی‌شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: اینترنت در سال 97 گران نمی‌شود، چرا که در دنیا قیمت‌های پهنای باند در حال ارزان شدن است.
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۲ : ۵۳
در تمامي موزه‌ها و اماکن تاريخي و فرهنگي کشور اينترنت رايگان عرضه مي شود.
۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۶ : ۵۱
وزیر ارتباطات گفت: ٣٠ درصد خطوط تلفن ثابت ظرفیت ارائه اینترنت با سرعت بیش از ٢ مگابیت را ندارند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۰ : ۸
مديرعامل شرکت مخابرات ايران گفت: در بخش مکالمه و اينترنت تلفن ثابت جاي کار وجود دارد و بايد يک بار ديگر به کمک رگولاتوري با توجه به هزينه‌ها تعرفه‌ها را بررسي کنيم که اگر در بخشي نياز به تعديل يا افزايش است، انجام شود.
۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۷ : ۱۲
شاتل‌موبایل از اعطای حجم ADSL، مکالمه و پیامک نامحدود، یک ماه اشتراک سرویس سینمایی نماوا، دسترسی رایگان به کتاب‌های صوتی اپلیکیشن نوار و تا 103گیگابایت حجم اینترنت همراه به مشترکان خدمات اینترنت ثابت شاتل در قالب سه بسته آغازین سیم‌کارت‌های این اپراتور تلفن همراه کشور خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۱۵ : ۱۵
جداي از اينترنت ديتاي گوشي‌ها، اينترنت واي‌فاي عمومي که مثل هوا جريان داشته و خصوصا اگر رايگان باشد، بسيار وسوسه‌برانگيز و مورد استفاده کاربران است. اين در حالي است که هکرها هم دقيقا در همان مکان‌هاي رايگان و در دسترس کمين کرده‌اند و به‌دنبال راهي براي نفوذ به اطلاعات شما هستند.
۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۳ : ۳۲
مراسم بزرگداشت روز جهانی اینترنت امن‌تر یا اینترنت پاک امروز ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۶ برای نخستین بار در ایران در یکی از مدارس تهران برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۱۴ : ۳۶
بر اساس تحقیقات، بیش از 160 هزار کاربر استرالیایی در سال گذشته 2017 میلادی که از اینترنت وای فای عمومی استفاده کرده‌اند، در معرض سوءاستفاده هکرها و سرقت اطلاعاتشان قرار گرفته‌اند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۳ : ۳۵
با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات : مجری خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان معرفی شد
با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خسرو سلجوقی به عنوان مجری سند حمایت و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان منصوب شد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۲۳ : ۴۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه طرح این وزارتخانه برای راه‌اندازی اینترنت کودکان به زودی محقق می‌شود تاکید کرد که نقش اپراتورهای مجازی در تمام مراحل این طرح دیده شده است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۲۲ : ۱۹
تفکيک ترافيک داخل از بين‌الملل که به نوعي شاه‌بيت غزل شبکه ملي اطلاعات بود، ابتدا با فهرستي از سايت‌هاي پربازديد آغاز شد اما فرآيند تکميل آن به کندي پيش رفت و درنهايت مقرر شد سامانه‌اي راه‌اندازي شود که سايت‌هاي داخلي براي قرار گرفتن در ليست مشمول ترافيک نيم‌بها، درخواست بدهند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۱ : ۵۴
آرشيو خبر ها

نظرسنجي