سرویس اينترنت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جزئیات واگذاری اینترنت VDSL به عنوان جایگزین سرویس ADSLدر کشور را تشریح کرد و گفت:ظرفیت واگذاری این سرویس با چهاربرابر سرعت برای دو میلیون مشترک فراهم شده است.

اگر شما فکر می‌کنید که با داشتن یک رمز عبور قوی، حساب شما در برابر هکرها ایمن می‌ماند یا درصورت افشای رمز عبور پییچیده خود همچنان می‌توانید از همان رمز استفاده کنید، به‌شدت در اشتباه هستید.
۱۳۹۷/۳/۱۸ - ۰ : ۹
آگاهي والدين از مهارت‌هاي زندگي و نحوه تربيت فرزندان، موجب ارتقاي سطح آگاهي افراد خانواده شده و به نوعي باعث نزديکي فرزندان به والدين مي‌شود. بزه‌هاي اتفاق افتاده در فضاي مجازي، اکثرا به علت آگاهي نداشتن والدين از خطرهاي اينترنت و فضاي مجازي برمي‌گردد.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۲ : ۲۰
پژوهشگران فعال در حوزه امنيت سايبري اعلام کرده‌اند که خيل عظيمي از دستگاه‌هاي الکترونيکي متصل به اينترنت اشياء (IoT) در برابر حملات سايبري آسيب‌پذيري بسيار بالايي دارند.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۱ : ۴۴
از زمان ارائه تعرفه‌هاي غيرحجمي براي اينترنت ثابت، مساله‌ مشترکاني که خواستار سرعت بالا و حجم پايين‌تر بودند، مطرح شد؛ موضوعي که با اعتراض کاربران کم‌مصرف که مجبور بودند هزينه مصرف منصفانه را بپردازند مواجه و موجب شد وعده‌هايي براي ارائه تعرفه‌هايي مناسب حال آنان داده شود.
۱۳۹۷/۳/۵ - ۱ : ۳۱
با اتمام مهلت وزيرارتباطات به اپراتورها 85 درصد اختلالات اينترنتي مرتفع شده است
معاون نظارت سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در خصوص نتيجه دستور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات براي رفع اختلالات اينترنتي گفت : با توجه به دستور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و تاکيد وي بر رسيدگي سريع و موثر در خصوص اختلالات رخداده در سرويس‌هاي اينترنتي کارگروهي از روز گذشته با حضور مديران عامل و تيم‌هاي فني شرکت‌هاي ارايه کننده خدمات اينترنتي و با محوريت سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي تشکيل و موارد رفع اشکالات و اختلالات در جلسات فشرده و آنلاين پيگيري شد.
۱۳۹۷/۳/۳ - ۲۱ : ۲۹
در جلسه عصر امروز و با دستور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، اپراتورها و شرکت هاي ارايه دهنده اينترنت مکلف به رفع اختلالات اينترنتي ظرف 24 ساعت آينده شدند.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۲۱ : ۳۲
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي تاکيد کرد که اختلالات اينترنت که اين روزها شاهديم به دليل اعمال فيلترينگ تلگرام است.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۸ : ۱۲
برخي کاربران گله دارند که چرا حجم اينترنت ما زود تمام مي شود؟ کارشناسان راهکارهايي پيشنهاد مي‌کنند که مي‌توان از آن‌ها براي مديريت و کنترل مصرف اينترنت همراه استفاده کرد.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۸ : ۳
قرار است با موافقت وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، تغيير تعرفه‌هاي جديد اينترنت براي مشترکان کم مصرف توسط اپراتورهاي ارائه‌دهنده خدمات اينترنتي امروز ابلاغ شود.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۱ : ۲
در صورت داشتن بسته اينترنتي، هزينه مصرفي مشترکان به صورت آزاد محاسبه نخواهد شد، حتي اگر از نرم‌افزارهاي تغييردهنده آي‌پي مانند وي‌پي‌ان استفاده کنند.
۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۵ : ۴۳
در روز بیش از 6 تا 7 میلیون حمله سایبری به کشور اتفاق می‌افتد که درصدی از آن تأثیری در زیرساخت‌ها، سامانه‌ها و غیره ندارند، اما بنا بر اعلام مسوولان در سال گذشته، 296 حمله جدی به سامانه و زیرساخت‌های کشور صورت گرفت که مبدأ و منشا 50 درصد از این حملات از سوی آمریکا و چین 30 درصد از سوی برخی کشورهای اروپایی مثل هلند، آلمان بوده است.
۱۳۹۷/۲/۱۵ - ۱۲ : ۳۸
اين روزها که بحث امنيت سايبري حساب‌هاي کاربري در اپليکشن و سرويس‌هاي مختلف اينترنتي و آنلاين داغ شده، آگاهي از راه‌هاي افزايش امنيت سايبري و توجه به اين امر از اهميت بالايي برخوردار است.
۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۱۵ : ۴۲
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه پيکره آينده دنيا بر اساس تکنولوژي بلاک چين است، گفت: در برابر ارز ديجيتال برگشت به عقب معني ندارد و به همين دليل بايد آنرا پيگيري کنيم تا به نتيجه برسيم.
۱۳۹۷/۲/۸ - ۱۳ : ۳۸
سوءاستفاده از شبکه‌هاي واي فاي خانگي توسط برخي از همسايگان، اتفاقي است که با استفاده از ناآگاهي برخي شهروندان شيوع پيدا کرده است؛ موضوعي که با رعايت يکسري اصول ساده مي‌توان از آن جلوگيري کرد.
۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۳ : ۵
نخستين کلينيک سلامت ذهن فضاي مجازي با محوريت ترک اعتياد به فضاي مجازي در تهران راه اندازي شد.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۱ : ۳۷
فناوري رايانش ابري با DNAها و CDNهاي قدرتمند توانسته حجم عظيم اطلاعات را در يک فضاي ابري يا اينترنتي ذخيره‌سازي و در مواقع درخواست کاربران آن‌ها را پردازش کنند. در غير اين صورت سايت‌هاي ارائه ويدئو آنلاين بايد فضايي به اندازه يک شهر را به هاردها و سخت‌افزارهاي بزرگ ذخيره اطلاعات اختصاص دهند.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۸ : ۲۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي