سرویس اينترنت
معاون وزير ارتباطات گفت: هيچ برنامه‌اي براي افزايش قيمت اينترنت موبايل و اينترنت ثابت در سال جاري وجود ندارد.
جداي از اينترنت ديتاي گوشي‌ها، اينترنت واي‌فاي عمومي که مثل هوا جريان داشته و خصوصا اگر رايگان باشد، بسيار وسوسه‌برانگيز و مورد استفاده کاربران است. اين در حالي است که هکرها هم دقيقا در همان مکان‌هاي رايگان و در دسترس کمين کرده‌اند و به‌دنبال راهي براي نفوذ به اطلاعات شما هستند.
۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۳ : ۳۲
مراسم بزرگداشت روز جهانی اینترنت امن‌تر یا اینترنت پاک امروز ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۶ برای نخستین بار در ایران در یکی از مدارس تهران برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۱۴ : ۳۶
بر اساس تحقیقات، بیش از 160 هزار کاربر استرالیایی در سال گذشته 2017 میلادی که از اینترنت وای فای عمومی استفاده کرده‌اند، در معرض سوءاستفاده هکرها و سرقت اطلاعاتشان قرار گرفته‌اند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۳ : ۳۵
با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات : مجری خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان معرفی شد
با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خسرو سلجوقی به عنوان مجری سند حمایت و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان منصوب شد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۲۳ : ۴۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه طرح این وزارتخانه برای راه‌اندازی اینترنت کودکان به زودی محقق می‌شود تاکید کرد که نقش اپراتورهای مجازی در تمام مراحل این طرح دیده شده است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۲۲ : ۱۹
تفکيک ترافيک داخل از بين‌الملل که به نوعي شاه‌بيت غزل شبکه ملي اطلاعات بود، ابتدا با فهرستي از سايت‌هاي پربازديد آغاز شد اما فرآيند تکميل آن به کندي پيش رفت و درنهايت مقرر شد سامانه‌اي راه‌اندازي شود که سايت‌هاي داخلي براي قرار گرفتن در ليست مشمول ترافيک نيم‌بها، درخواست بدهند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۱ : ۵۴
ارايه‌دهندگان خدمات اينترنت پرسرعت ثابت موظف شدند درباره پهناي باند، سرعت و تعرفه ارايه خدمات به مشترکين، مصوبه ??? کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات را به صورت دقيق اجرا کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۱۴ : ۴۰
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به سوالاتي از جمله تعرفه اينترنت ثابت براي مشترکان کم‌مصرف، انحصار شرکت مخابرات ايران در واگذاري اينترنت خانگي، حصول اطمينان از سرعت سرويس پيش از ارائه و شرايط تفکيک اينترنت داخل از بين‌الملل پاسخ داد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۳ - ۱۵ : ۹
امروزه وجود فناوري‌هاي مختلف براي دسترسي به اينترنت دربرخي مواقع کاربران را خصوصاً آنهايي که اهل محاسبه اعداد و ارقام نيستند با دشواري در انتخاب بهترين نحوه‌ اتصال به اينترنت روبرو کرده است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۲ - ۲۲ : ۵۲
با همکاري سازمان جهاني ثبت دامنه و پسوندهاي اينترنتي (آيکان) فعاليت پسوندهاي جديد اينترنتي در ايران آغاز شد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۲ - ۲۲ : ۴۰
فضای مجازی با اینکه مزایای زیادی برای عموم شهروندان و حتی کودکان دارد اما اگر حضور کودکان در این فضا با حمایت و کنترل والدین همراه نباشد می‌تواند به محلی برای آسیب دیدن کودکان تبدیل شود.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۴ : ۱۶
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در آخرین جلسه خود، جدول تعرفه های جدید اینترنت را اصلاح کرد؛ برمبنای این اصلاحات صورت گرفته، کف تعرفه ماهانه اینترنت ارزان تر از قبل شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۲۰ : ۴۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از رضایت 70درصدی کاربران از نرخ های جدید اینترنت خبر داد و گفت: نرخ ها به یک سوم کاهش یافته است.
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۲۳ : ۳۱
وزير ارتباطات گفت: اين اعتراض که برخي به سرعت بالا و حجم کم اينترنت نياز دارند وارد است و خلاء نبود اين تعرفه وجود دارد که در حال بررسي براي رفع اين مشکل هستيم.
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۱۶ : ۲۸
ابداع نسل جديدي از فناوري نسل چهارم تلفن همراه موسوم به گيگابيت ال تي اي، دستاوردي مهم محسوب مي شود که شکاف موجود تا رسيدن به خدمات نسل پنجم تلفن همراه را برطرف مي کند.
۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۵ : ۴۰
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از افزایش نزدیک به 2.5 برابری ظرفیت شبکه اینترنت داخلی (IP) و رسیدن به 15 ترابیت برثانیه ظرف یکسال آینده خبر داد.
۱۳۹۶/۱۰/۵ - ۱۱ : ۳۳
آرشيو خبر ها

نظرسنجي