سرویس فناوري‌هاي نوين
گوگل ترنسلیت بهترین مترجم جهان نحوه استفاده از گوگل ترنسلیت به صورت آفلاین
گوگل ترنسلیت آفلاین با استفاده از هوش مصنوعی به کاربران این اجازه را می دهد که زمانی که دسترسی به اینترنت ندارند هم از یکی از قدرتمندترین ابزارهای ترجمه به صورت روان بهره ببرند.
از بهترین و جدیدترین گجت‌های هوشمند خانگی که در سال جاری میلادی معرفی شده است، می‌توان به پریز هوشمند، کنترلگر خواب، قفل درب و تصفیه هوای هوشمند اشاره کرد که در این گزارش به مرور مختصری بر آنها خواهیم پرداخت.
۱۳۹۸/۲/۲۳ - ۱۳ : ۳۹
يک شرکت تجاري از توليد حافظه فلشي خبر داده که کاملاً غير قابل هک است و باز کردن آن تنها توسط مالک اين حافظه ممکن است.
۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۱۰ : ۹
به نظر می‌رسد سال آینده باید منتظر پرچمدارانی با دوربین‌های 64و 48 مگاپیکسلی و وضوحی خیره کننده و کیفیت عالی عکسبرداری در نور کم باشیم.
۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۹ : ۳۷
مايکروسافت به‌تازگي اعلام کرده است که کاربران نرم‌افزار کاربردي ورد ازين پس قادر خواهند بود با بهره‌گيري از هوش مصنوعي نوشته‌هاي خود را با ويراستاري دقيق‌تر و بهتري ثبت کنند
۱۳۹۸/۲/۱۹ - ۲۲ : ۳۸
از این پس کاربران قادر خواهند بود پادکست‌های موردنظر خود را در موتور جستجوی گوگل به صورت یک دسته بندی جداگانه پیدا کنند.
۱۳۹۸/۲/۱۸ - ۲۲ : ۴۷
سامسونگ يک تلويزيون عمودي براي نسل جوان ابداع کرده است. اين تلويزيون عمودي مجهز به ميکروفون است تا دستورات صوتي کاربر را دريافت کند و دستيار هوش مصنوعي نيز در آن به کار رفته است.
۱۳۹۸/۲/۱۱ - ۲۰ : ۵۸
دانشمندان موفق به اختراع وسيله‌اي قابل کاشت در مغز شده‌اند که مي‌تواند افکار را بخواند و آنها را تبديل به کلمات کند.
۱۳۹۸/۲/۸ - ۶ : ۵۹
رسانه‌هاي کره جنوبي به تازگي اخبار و گزارش‌هايي را مبني بر تلاش سامسونگ براي توليد گوشي‌هاي تاشو که نمايشگر آنها از دو طرف تا مي‌شوند، خبر داده‌اند.
۱۳۹۸/۲/۴ - ۲۲ : ۱۰
پس از برگزاری یک کنفرانس رباتیک در روسیه، یک ربات انسان نما در تلویزیون رسمی این کشور اخبار خواند. این ربات به نام الکس اخبار شبانگاهی Russia 24، اخباری مربوط به قوانین میکرو فایننسینگ، آمار وزارت کشاورزی ۲۰۱۸ و انجمن فناوری هسته‌ای در سوچی را خواند.
۱۳۹۸/۱/۳۰ - ۱۸ : ۸
عليرغم ارتقاي کيفيت دوربين گوشي هاي هوشمند، فلاش هاي اين دوربين ها چندان پيشرفت نکرده اند. اختراع يک فلاش مستقل و سبک مي تواند اين مشکل را تا حدي برطرف کند.
۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۸ : ۳
گروهي از محققان بين المللي پيش بيني مي کنند در دهه هاي آتي به طور نامحسوس مغز افراد را به ابر حسابرسي رايانه‌ها متصل کنند تا اطلاعات را به طور واقعي از اينترنت جمع آوري کند.
۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۰ : ۲۱
این گزارش به مرور و معرفی نرم افزارهای پخش ویدئو در موبایل می‌پردازد که کیفیت و امنیت قابل قبول و مناسبی را برای کاربران گوشی‌های هوشمند به ارمغان می‌آورد.
۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۹ : ۲۷
شرکت آلمانی بوش به تازگی اعلام کرده است که یخچال‌های هوشمند این شرکت از این پس به فناوری بلاک چین مجهز خواهند شد که قابلیت‌های جدیدی را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد.
۱۳۹۸/۱/۲۳ - ۱۹ : ۱۹
تلویزیون‌های هوشمند جدید سامسونگ دارای امکاناتی هستند که می‌توان آنها را به راحتی به رایانه شخصی مبدل کرد.
۱۳۹۸/۱/۲۰ - ۱۴ : ۵۵
نتايج تحقيقات صورت گرفته نشان مي‌دهد که ساعت‌هاي هوشمند اپل واچ قادر است به حفظ سلامتي کاربرانش کمک کند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۲ : ۳۶
بسياري از دانشمندان و کارشناسان بر اين باورند که توسعه هوش مصنوعي در کنار تمام فرصت‌هاي جديدي که در صنعت تکنولوژي به وجود مي‌آورد، تهديد بزرگي نيز براي بشريت و آينده جهان به شمار مي‌رود.
۱۳۹۷/۱۲/۹ - ۱۰ : ۱۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي