سرویس فضاي مجازي
به نظر می رسد واتس اپ تصمیم دارد با فعال سازی اسکن اثر انگشت برای دسترسی به این اپلیکیشن، ثبت اسکرین شات از چت های خصوصی را ممنوع کند.
عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به سازوکارهای عملیاتی اپراتورهای اینترنت کودکان گفت: به دنبال این هستیم تا در فروردین‌ سال آینده 1397 تلگرام کودکان را هم راه‌اندازی کنیم.
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۴ : ۴۳
دبير کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه اعلام کرد: با تمهيداتي که به عمل آمده و در حال انجام است، ان‌شاء‌الله به‌زودي زود شاهد تحولي عظيم در خصوص نجات فضاي مجازي کشور از سلطه و نفوذ برخي از شبکه‌هاي اجتماعي بيگانه و مهاجرت مردم از شبکه‌هاي خارجي به شبکه‌هاي داخلي خواهيم بود.
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۰ : ۵۲
فرمانده بسیج وزارت ارتباطات گفت: بیش از 180 هزار خانواده ایرانی از تلگرام کسب درآمد مستقیم با گردش مالی چند ده میلیارد تومانی دارند. باید اپلیکیشین‌های داخلی را برای روزی که مدیریت تلگرام به ایران سرویس نداد، تقویت کنیم.
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۲۱ : ۱۶
اینستاگرام بی‌شک محبوب‌ترین شبکه اجتماعی سالهای اخیر است و داشتن فالوئر بالا نیز از دغدغه همیشگی کاربران در اینستاگرام بوده‌است. اما برای داشتن فالوئر بالا و واقعی باید چه کاری انجام داد؟
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۲ : ۵۸
پیام رسان واتس اپ با ارتقای یک ویژگی به کاربران خود اجازه می دهد تا 68 دقیقه پس از ارسال پیام آن را پاک کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۶ : ۵۹
جدا از موضوع امنيت، بي‌اعتمادي يا نقض حريم خصوصي، اين سوال وجود دارد که آيا کيفيت و نوع طراحي اپليکيشن‌هاي ايراني هم باعث دلزدگي مردم از آن‌ها شده است؟
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۹ : ۳۶
گزارش‌هاي منتشر شده حاکي از آن است که اينستاگرام احتمالا در آينده‌اي نزديک به تماس‌هاي صوتي و تصويري مجهز خواهد شد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۱ - ۱۲ : ۴۷
اينترنت، در کنار همه مزايايي که دارد ممکن است به دليل استفاده نادرست، منشأ مشکلاتي نيز شود که خودافشايي بي‌حدوحصر، جزو آن موارد است. محققان کشورمان در مطالعه‌اي پژوهشي، نقش شناخت عوامل رواني را در پيش‌بيني افرادي که در معرض چنين خطري هستند، بررسي کرده‌اند.
۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۱۵ : ۱۱
شايعاتي منتشر شده است که احتمالا شبکه اجتماعي سامسونگ تحت عنوان Uhssup در اختيار کاربران گوشي‌هاي اين برند کره‌اي قرار خواهد گرفت.
۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۵ : ۱۵
اگرچه نرم‌افزارهاي متن‌باز فرصتي براي توسعه و حل اشکالات برنامه‌ها را به برنامه‌نويسان مي‌دهند، اما هکرها هم بيکار ننشسته و بدافزارهاي خود را در پوشش فريبنده سرويس‌هاي جانبي نرم‌افزارها به کاربران قالب مي‌کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۱۳ : ۲۸
رييس جمهوري با اشاره به اينکه بايد در زمينه فضاي مجازي، سواد آموزي کنيم که جوانان چگونه از اين فضا به نحو احسن براي خود و خانواده و کشور استفاده کنند، گفت: دولت مصمم است هم شبکه هاي اجتماعي و پيام رسان هاي داخلي را تقويت کند و هم معتقد است در اين زمينه انحصار معنا ندارد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۲۰ : ۲
امنيت و کارايي دو نياز کيفي مهم در سرويس‌هاي پيام‌رسان اجتماعي است که باعث برتري يک سرويس‌دهنده به ديگري شود و هر يک از پيام‌رسان‌ها براي جذب مخاطب بايد در وهله اول به اين دو نياز توجه کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۱۴ : ۴۵
ظرفیت تعداد اعضای سوپرگروه‌های تلگرام هم‌اکنون به 100هزار کاربر رسیده است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۴ : ۱۲
يک لينک در گروه‌هاي تلگرامي منتشر شده که کاربران را به دانلود سرويس تماس صوتي و تصويري تلگرام دعوت مي‌کند؛ ظاهرا اين لينک ويروس بوده و به کاربران توصيه مي‌شود برروي آن کليک نکرده و به‌روزرساني‌ها و قابليت‌هاي تلگرام را تنها از مارکت‌هاي معتبر و يا وب‌سايت اين شرکت دانلود کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۴ : ۵
توضیح وزیر ارتباطات درباره یک اظهار نظر جنجالی مقام قضایی حکم کلی برای منع دسترسی به توئیتر برای مردم صادر نکرده‌است
وزیر ارتباطات در توضیح اظهارنظر خبرساز خود درباره عضویت در توئیتر، گفت: مقام قضایی حکم کلی برای منع دسترسی به توئیتر برای مردم صادر نکرده‌است، چه بسا صدور حکم کلی برای ممنوعیت همه شهروندان در شان مجلس است.
۱۳۹۶/۱۱/۹ - ۱۷ : ۳۱
وزير ارتباطات با بيان اينکه فعاليت توئيتر در ايران ممنوع شده است، گفت: فعاليت ايرانيان در توئيتر ممنوع نيست.
۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۳ : ۳۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي