سرویس فضاي مجازي
اينستاگرام تعداد لايک پست‌هاي به‌اشتراک گذاشته شده توسط کاربران را به طور آزمايشي در برخي کشورها مخفي کرد.
روابط عمومي شرکت « گسترش الکترونيک مبين ايران» خبر منتشر شده در يکي از روزنامه‌ها مبني بر مالکيت اين شرکت در يک پيام رسان را از اساس دروغ خواند و تکذيب کرد.
۱۳۹۷/۲/۱۹ - ۱۳ : ۴۰
يک کارشناس امنيتي حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه صرف حضور يک اپليکيشن در مارکت‌هاي آنلاين نمي‌تواند تضمين‌کننده امنيت آن‌ها باشد، نصب آنتي‌ويروس‌هاي معتبر را که اصل بوده و در ايران نمايندگي دارند بهترين راه براي جلوگيري از آلودگي به برنامه‌هاي مخرب دانست تا درصورت بروز مشکل بتوان به آن‌ها مراجعه کرد.
۱۳۹۷/۲/۱۹ - ۱۳ : ۲۶
رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه میزان ترافیک بین المللی پیام رسان ها با کاهش برآوردی 67درصد مواجه شده است، گفت: تاکنون 22 میلیون نصب پیام رسان های داخلی داشتیم که از این تعداد 8.5 میلیون کاربر فعال هستند.
۱۳۹۷/۲/۱۸ - ۱۵ : ۹
اپليکيشن پيام‌رسان واتس اپ به زودي به قابليت مکالمه تصويري گروهي و افزودن استيکر مجهز خواهد شد.
۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۳ : ۰
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با انتشار توييتي درباره فيلتر شدن پيام رسان تلگرام توضيحاتي ارايه کرد.
۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۴ : ۴۲
مديرعامل شرکت مخابرات ايران با اشاره به اهميت استفاده و حمايت از کالاهاي ايراني خاطرنشان کرد: آماده هرگونه همکاري و انعقاد قرارداد با شرکت‌هاي پيام‌رسان داخلي به‌منظور ارائه سرويس‌ها و خدمات مخابراتي هستيم.
۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۴ : ۳۵
در پی ابلاغ دستور قضایی مبنی بر مسدودسازی پیام رسان تلگرام، از ساعاتی پیش این پیام رسان از دسترس کاربران خارج شد.
۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۴ : ۷
مايکروسافت به تازگي اپليکيشن پيام‌رسان تصويري اسکايپ را به منظور بهبود استفاده کاربران اندرويدي به‌روزرساني کرده است.
۱۳۹۷/۲/۹ - ۱۵ : ۱۱
ابتکار بزرگي است وقتي کسب و کارها براي افزايش کمک‌هاي خيريه و آگاهي مردم از يک مراسم خيريه و يا بلاي طبيعي استفاده مي‌کنند، اما گاهي سوءاستفاده کردن از اين حوادث باعث بدنامي و کاهش اعتماد مشتريان مي‌شود.
۱۳۹۷/۲/۹ - ۱۵ : ۴
اينستاگرام در حال توسعه قابليت‌هاي جديدي براي اين شبکه اجتماعي است که به کاربران اجازه مي‌دهد پست‌هاي مزاحم برخي از مخاطبان خود را نبينند.
۱۳۹۷/۲/۸ - ۱۳ : ۵۳
آذري جهرمي در حاشيه مراسم روز جهاني دختران در ICT : تبيين مفهوم صوت و تصوير فراگير بايد در شوراي عالي فضاي مجازي انجام شود
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات درباره موضوع صوت و تصوير فراگير گفت : موضوع مهم در اين حوزه تعريف صوت و تصوير فراگير است که مرجع تعيين اين تعريف شوراي عالي فضاي مجازي است.
۱۳۹۷/۲/۵ - ۱۴ : ۲۵
مدير پيام رسان ايتا گفت: براي مهاجرت از تلگرام به ساده‌ترين شکل ممکن، به عمد پيام رساني کاملا شبيه تلگرام بدون حتي يک ويرگول کدنويسي تکراري طراحي کرده‌ايم که حتي تغييري در شرايط تبليغ در کانال‌ ها ايجاد نشده و براي کاربراني که اينترنت را با تلگرام تجربه کرده‌اند نيز آسان است.
۱۳۹۷/۲/۳ - ۱۴ : ۵۹
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در واکنش به طرح پيشنهادي کميسيون فرهنگي مجلس در انحصار صدور مجوز و مقررات صوت و تصوير در فضاي مجازي براي صداوسيما تصريح کرد، يکي از پيامدهاي اين انحصار توقف رشد توليد محتوا در شبکه ملي اطلاعات است.
۱۳۹۷/۲/۳ - ۱۴ : ۳۷
مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت با اشاره به اينکه يک دهم از خط انتقال و ديتاي کشور متکي به استان خراسان رضوي است، گفت: استراتژي شرکت ارتباطات زيرساخت اين است که فعاليت‌هاي ارتباطي را انحصاري نکند تا خدمات با کيفيت و قيمت ارزان ارايه شود.
۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۱ : ۲۹
معاون دادستان کل در امور فضاي مجازي مطرح کرد شروط ادامه فعاليت پيام‌ رسان‌هاي خارجي در ايران
دبير کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه گفت: اگر پيام رسان خارجي فعال در ايران دستور مقام قضايي را در خصوص حذف محتواي مجرمانه در کانال‌ها و صفحه‌هاي عمومي اجرا نکند، مسئول است.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۱ : ۵۱
رئیس مرکز سواد فضای مجازی سازمان سراج گفت: افرادی که بیش از ۸ ساعت از فضای مجازی استفاده می‌کنند دچار اعتیاد هستند؛ اعتیادی که در افراد بزرگسال بیشتر دیده می‌شود.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۵ : ۳۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي