سرویس فضاي مجازي
اينستاگرام تعداد لايک پست‌هاي به‌اشتراک گذاشته شده توسط کاربران را به طور آزمايشي در برخي کشورها مخفي کرد.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات بر لزوم تدوين استانداردهايي براي حفظ حقوق کاربران و استفاده کودکان از فضاي مجازي تاکيد کرد.
۱۳۹۷/۷/۱۲ - ۱۸ : ۱۱
بسياري از کاربران از کشورهاي مختلف در فضاي مجازي با انتشار پيامي در توييتر خود از بروز اختلالات گسترده در اپليکيشن اينستاگرام خبر داده و اعلام کرده‌اند که ظاهرا اتصال به اين برنامه با اختلال همراه است.
۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۱۱ : ۵۲
«نیرویی برای به اشتراک‌ گذاشتن و برای بازتر و مرتبط‌تر ساختن دنیا»؛ «برای ارتباط با مردم، بیان حالات خود و برای فهمیدن اتفاق‌هایی که در حال رخ دادن‌اند»؛ «راهی سریع، زیبا و سرگرم‌کننده برای به اشتراک‌گذاری زندگی‌ات با دوستان و خانواده»؛ این‌ها، شعارهای شبکه‌های اجتماعیِ «فیسبوک»، «توییتر» و «اینستاگرام» درباره‌ی ماهیت وجودی خود هستند. اما این شعارها، جلوه‌ای ناچیز، حتی فریبنده از کارکردهای اصلی شبکه‌های اجتماعی می‌نمایانند.
۱۳۹۷/۷/۱۰ - ۱۰ : ۵۵
عليرغم ادعا درباره حريم خصوصي؛ تلگرام دسکتاپ آي پي آدرس کاربران را فاش کرد
يک محقق امنيتي کشف کرده نسخه هاي قديمي تر دسکتاپ پيام رسان تلگرام هنگام برقراري تماس صوتي، اطلاعات مربوط به نشاني پروتکل اينترنت کاربران را فاش مي کرده است.
۱۳۹۷/۷/۹ - ۱۰ : ۱۵
موضوع مذاکرات پنهاني دولت با مدير شبکه پيام رسان تلگرام، به درخواست تعدادي از نمايندگان، در کميسيون صنايع مجلس بررسي مي شود.
۱۳۹۷/۷/۸ - ۶ : ۲۸
معاون تنظيم مقررات مرکز ملي فضاي مجازي کشور از تدوين سند حامد (حمايت حقوق افراد موضوع داده) براي صيانت از داده‏‌ها و حفاظت حقوق آحاد مردم در فضاي مجازي خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۷ - ۱۴ : ۱۱
مايکروسافت به‌تازگي اعلام کرده است که از ماه نوامبر سال جاري ميلادي ديگر قصد ندارد اپليکيشن اسکايپ کلاسيک را به‌روزرساني کند.
۱۳۹۷/۷/۶ - ۱۴ : ۱
یکی از سوالاتی که بسیاری از کاربران اینستاگرام همواره در فضای مجازی می‌پرسند، نحوه دی اکتیو یا به‌طور موقت غیرفعال کردن حساب کاربری آن‌ها در این شبکه اجتماعی است.
۱۳۹۷/۷/۴ - ۱۸ : ۴۲
استاد دانشگاه و عضو هيات علمي دانشگاه فرهنگيان: فيلتر شبکه‌هاي اجتماعي بدون آگاهي بخشي نتيجه عکس مي‌دهد
استاد دانشگاه و عضو هيات علمي دانشگاه فرهنگيان گفت: تا مادامي که مردم بر اثرات سوء برخي سايت‌ها و يا کانال‌هاي فضاي مجازي پي نبرده و آگاه نشده باشند، فيلترکردن شبکه‌هاي اجتماعي تاثير منفي و عکس خواهد داشت.
۱۳۹۷/۷/۴ - ۱۰ : ۳۴
احتمالا شما تجربه پرسه‌زني در شبکه‌هاي اجتماعي را داريد و شايد به‌دنبال آن به اين فکر کرده باشيد که زندگي همه از شما بهتر است؛ ولي به گفته کارشناسان، چنين مقايسه‌هايي غلط و صرفاً با احتمال بالاتر ابتلا به افسردگي در ارتباط هستند.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۵ : ۲۹
يک اپليکيشن پيام رسان با ارائه قابليتي جديد، علاوه بر تسهيل ارسال پيام در شب در مصرف باتري صرفه جويي مي کند.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۹ : ۵۶
رييس مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، در واکنش به اظهارات دبير شوراي عالي فضاي مجازي با بيان اينکه مطابق قانون به جمع بندي و راي مرکز ملي فضاي مجازي عمل خواهيم کرد، گفت: وزارت ارتباطات همواره بر هماهنگي با مرکز ملي فضاي مجازي و نظارت مستمر اين نهاد ملي تاکيد داشته است و براي انجام دقيق اقداماتي که در چارچوب قانون به اين وزارتخانه ابلاغ مي‌شود تلاش کرده و مي‌کند.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۹ : ۳۵
نهمين قسمت از برنامه گفت‌وگو محور «??:?? دقيقه» با حضور سيدابوالحسن فيروزآبادي، دبير شوراي عالي فضاي مجازي و رئيس مرکز ملي فضاي مجازي کشور با بررسي موضوعات و مسائل موجود در فضاي مجازي و شبکه‌هاي اجتماعي در سايت باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شد.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۱ : ۳۰
کارشناس فضاي مجازي با اشاره به دلايل اقبال عمومي مردم از تلگرام گفت: اين پيام رسان بسته به تغييرات شرايط، آپشن‌هاي جديدي براي رفع نياز مخاطبان خود ارائه مي کند و همين باعث ماندگاري اين پيام رسان در فضاي مجازي شده است.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۳ : ۵۱
ممکن است تصور کنيد اتفاقاتي که در فضاي مجازي رخ مي‌دهد تنها منحصر به همان فضاست و مشکلاتي که برايتان پيش‌ مي‌آيد، قابل پيگيري نيست، در حالي که اگر کسي در شبکه‌هاي اجتماعي و فضاي مجازي حتي شما را تهديد کند، مي‌توانيد اين موضوع را از نظر قانوني پيگيري کنيد.
۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۹ : ۱۳
نرم‌افزارهايي با عنوان نذري‌ياب که بعضا در ايام عزاداري‌ها در فضاي مجازي حضور پررنگ‌تري دارند، ممکن است شگرد جديد کلاهبرداران اينترنتي باشند.
۱۳۹۷/۶/۲۳ - ۲۳ : ۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي