سرویس فضاي مجازي
به نظر می رسد واتس اپ تصمیم دارد با فعال سازی اسکن اثر انگشت برای دسترسی به این اپلیکیشن، ثبت اسکرین شات از چت های خصوصی را ممنوع کند.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه بايد سهمي از اقتصاد فضاي مجازي دنيا را تصاحب کنيم، گفت: لازم است مسوولان حرف هاي مردم را بشنوند و شبکه هاي اجتماعي مي توانند حرف مردم را بي واسطه برسانند.
۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۱۲ : ۱
وزیر ارتباطات با بیان اینکه موضوع بستن شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام از سال 92شکل گرفت گفت:پیش کشیدن ماجرای دختر حاشیه‌ساز اینستاگرام، حاصل تصمیم کسانی است که منافعشان از شفافیت ارزی درخطر است.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۷ : ۱۲
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: دلايل استقبال نکردن مردم از شبکه هاي داخلي به ظرفيت‌هاي فني باز مي‌گردد که با افزايش کارآيي مي‌توان اعتماد را به مردم بازگرداند.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۷ : ۶
امروز مصادف با تاریخ 10 ژوئیه سال 2018میلادی، دهمین سالگرد تولد فروشگاه آنلاین و اینترنتی اپ استور اپل است.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۵ : ۵
با پاسخ منفي دادستان کل کشور، در خواست رفع فيلتر توئيتر بايگاني شد
دبير کارگروه فيلترينگ گفت: دادستان کل کشور در نامه‌اي در 2 ارديبهشت امسال در پاسخ به تقاضاي کتبي وزير ارتباطات اعلام کرد، طرح موضوع رفع فيلتر توييتر در کارگروه تعيين مصاديق مغاير موازين قانوني است.
۱۳۹۷/۴/۱۵ - ۱۴ : ۵۰
وزیر ارتباطات با بیان اینکه کاربران پیام‌رسان‌های داخلی از 1.5میلیون به 7.5 میلیون نفر افزایش داشته که رشد خیلی خوبی را نشان می‌دهد و در ایران بین 42 تا 45 میلیون کاربر شبکه‌های اجتماعی وجود دارد گفت که نباید پیام‌رسان‌های داخلی را با نمونه‌های مطرح آن‌ها در دنیا مقایسه کرد.
۱۳۹۷/۴/۱۵ - ۱۳ : ۲۰

برخی نرم‌افزارهای داخلی که زیرمجموعه‌های تلگرام اصلی‌اند، در حالی فعالیت می‌کنند که از سوی برخی مسوولان عنوان فیلترشکن‌ به آن‌ها اطلاق و تاکید شده که باید موجبات مهاجرت کاربران به پیام‌رسان‌های داخلی را فراهم کنند و از طرف دیگر توسعه‌دهندگان می‌خواهند بدانند آیا این امکان وجود دارد که نسخه‌های بومی شبکه‌های اجتماعی فیلترشده در ایران مانند توییتر را تهیه کنند؟
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۵ : ۴۸
سرانجام قابليت مکالمه صوتي و تصويري نيز به اپليکيشن اينستاگرام افزوده شده است.
۱۳۹۷/۴/۶ - ۱۵ : ۵۶
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از سقوط 765 پله ای رتبه جهانی پیام رسان تلگرام پس از مسدود سازی در ایران و صعود پرشتاب رتبه جهانی پیام‌رسان‌های بومی خبر داد.
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۶ : ۴۵
بررسی‌ها نشان می‌دهد فقط طی ۲ سال اعضای یک کانال مربوط به یکی از انحرافات جنسی متشکل از نوجوانان در تلگرام از ۶ هزار نفر به ۴۶ هزار نفر رسیده است. این کانال ۲۰۰ گروه مروج انحرافات جنسی را با ۲۸۰ هزار عضو پشتیبانی می‌کند.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۵ : ۲۸
وقتي تهديد مي‌کنند که پيج شما را در اينستاگرام ريپورت مي‌کنند، معني آن هک شدن نيست، يعني مي‌خواهند تعداد زيادي گزارش به نرم‌افزار بدهند و به اصطلاح اکانت شما را ريپورت کنند.
۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۱۵ : ۳۹
معاون علمي فناوري رئيس جمهور بر لزوم بهره مندي از ظرفيت شبکه مخابرات براي تقويت پيام‌رسان‌هاي داخلي تاکيد کرد.
۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۵ : ۵۳
مرکز مديريت امداد و هماهنگي عمليات رخدادهاي رايانه‌اي نسبت به انتشار بدافزارهاي عبور از فيلترينگ تلگرام هشدار داد و اعلام کرد که اين ويروسهاي مخرب با هدف سوءاستفاده از کاربر، رواج يافته اند.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۲ : ۹
شايد براي شما هم پيش آمده باشد که در پيام‌رسان واتس اپ حتي بعد از مشاهده و پاسخ به مکالمات شما توسط مخاطبانتان، پيام‌هاي ارسال و دريافت شده به‌صورت دو عدد تيک طوسي رنگ باقي مي‌ماند، درصورتي که اگر مخطاب موردنظر پيام‌هاي ارسال شده را ببيند بايد اين دو تيک طوسي رنگ تبديل به رنگ آبي شوند.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۱ : ۵۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر 10.5 میلیون مشترک پیام‌رسان‌های داخلی را به صورت فعال نصب کرده‌اند و این آمار نیز در حال افزایش است.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۷ : ۲۲
شبکه اجتماعي اينستاگرام قصد دارد به‌زودي قابليت جديدي را به پلت‌فرم خود بيفزايد تا کاربران بتوانند بدون آنفالو (unfollow) کردن دوستان و صفحات مجازي، از پست‌هاي آزاردهنده آن‌ها راحت شوند.
۱۳۹۷/۳/۵ - ۱ : ۳۴
آرشيو خبر ها

نظرسنجي