سرویس شهر هوشمند
همايش " ايران هوشمند " با حضور حسن روحاني رئيس جمهور ، محمد جواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، دبير شوراي عالي فضاي مجازي ، مهندس حميد فتاحي معاون وزير، رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت و ساير مديران اين شرکت ، ?? تير ماه در سالن اجلاس سران برگزار شد.
رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تهران از نصب دستگاه‌های کارت خوان و اجرای پروژه کال سنتر برای تاکسی‌های پایتخت خبر داد.
۱۳۹۵/۵/۲۳ - ۰ : ۷
شهرداری این شهر در کشور چین با استفاده از سامانه ثبت گذارشات مردمی بوسیله تلفن همراه، باعث بهبود چشمگیر عملکرد دولت در قبال شهروندان این ناحیه شده است.
۱۳۹۵/۵/۱۹ - ۱۲ : ۳۲
معرفی پروژه های موفق «شهر هوشمند» در سراسر جهان : طرح بازیافت زباله در کوریتیبا
سرمایه گذاری در پروژه های شهر هوشمند صرفا با در نظر گرفتن ردیف بودجه جدید یا همکاری بخش خصوصی محقق نمی شود، بلکه با مدیریت منابع می توان بخشی از هزینه های خدمات شهری هوشمند را تامین کرد.
۱۳۹۵/۵/۱۴ - ۱۱ : ۱۸
فرصتهای سرمایه گذاری در شهر مقدس مشهد با حضور شرکت های بخش خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۵/۵/۱۳ - ۲۱ : ۲۸
معرفی پروژه های موفق «شهر هوشمند» در سراسر جهان : نقش انرژی خورشیدی در شهرهای هوشمند
یکی از مهمترین ویژگی های شهرهای هوشمند استفاده بهینه و هوشمندانه از انرژی های پاک در جهت تامین انرژی پایدار در خدمات شهری است.در این مطلب به بررسی پیشینه و شرح مختصری از سوابق کاربرد انرژی خورشیدی و شرایط کشورمان در چند سال گذشته خواهیم پرداخت.
۱۳۹۵/۵/۱۳ - ۱۳ : ۴۶
شهر هوشمند شهری است که در آن از فناوری های دیجیتال در تمام امورات شهر استفاده شده باشد.
۱۳۹۵/۵/۱۱ - ۱۹ : ۳۳
رئيس انجمن علمي اقتصاد شهري ايران تلفن همراه هوشمند را قلب شهر هوشمند لقب داد و گفت: از سال 2008 تا 2012 تعداد دارندگان تلفن همراه هوشمند در دنيا از 140ميليون نفر به بيش از 660 ميليون نفر رسيده است که از اين رو به نظر مي رسد تلفن همراه، ابزار اصلي شهر هوشمند است.
۱۳۹۵/۵/۱۱ - ۱۳ : ۵۷
معرفی پروژه های موفق «شهر هوشمند» در سراسر جهان : پیش بینی نوبت سهم آب از طریق فناوری موبایل
شهر هابلی در منطقه کارناتاکا با استفاده از سامانه های موبایلی به حل معضل آب رسانی در منطقه پرداخته است.
۱۳۹۵/۵/۱۰ - ۱۴ : ۴۵
شما احتمالا با مفهوم «شهر هوشمند» آشنا هستید، شهرهایی که از فناوریهای دیجیتال برای افزایش کیفیت خدمات عمومی و اختصاصی در جهت کاهش هزینه ها و صرفه جویی استفاده می کنند.
۱۳۹۵/۵/۷ - ۲۲ : ۹
دولت هند یکی از کشورهایی است که با رهبری نخست وزیر این کشور نارندرا مودی، تمام قوای دولتی و مردمی را به نیروی محرکه این کشور برای بهبود معیشت و رشد پایدار اقتصادی تبدیل کند.دولت هند به خوبی توانسته است با طرح مفهومی ساده اما کاربردی، نیروی مردمی عظیم خود را برای ساخت آینده ای بهتر بسیج کند.
۱۳۹۵/۵/۷ - ۱۲ : ۵۰
دومین نشست کارشناسی نمایندگان منتخب شهرداری ها به منظور اجرای بهتر " همایش شهر هوشمند زیرساخت ها و فرصت های سرمایه گذاری" امروز و فردا در همدان در حال برگزاری است.
۱۳۹۵/۴/۳۱ - ۱۸ : ۰
واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶ که با حضور قریب به ۲۰۰۰ نفر از اعضای شورای اسلامی شهرها و شهرداران سراسر کشور، روسای شورا شهر و شهرداران از کشورهای روسیه، هندوستان، لبنان، کرواسی، ترکیه، گینه و ... و بیش از۱۰۰ نفر از صاحبنظران، سرمایه گذاران بین المللی از کشور انگلستان، آمریکا، ایتالیا، سوئیس، کره جنوبی و ... در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران در حال برگزاری است با برشمردن دستاوردهای وزارت ارتباطات را در راستای هوشمندسازی فرایندهای مختلف و از جمله محیط شهری، آمادگی این وزارت را برای هرگونه همکاری در این خصوص اعلام کرد.
۱۳۹۵/۴/۳۰ - ۱۹ : ۴۶
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح کرد 4 الزام شهر هوشمند طبق استاندارد اروپا
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با استناد به ? مؤلفه اعلامی از سوی اتحادیه اروپا بر ضرورت هوشمند شدن شهرها تأکید کرد.
۱۳۹۵/۴/۳۰ - ۱۵ : ۸
همایش شهر هوشمندبا مشارکت سازمانهای دولتی متولی فناوری اطلاعات و فعالان بخش خصوصی این حوزه در شهریور ماه برگزار می شود
۱۳۹۵/۴/۲۹ - ۱۸ : ۴۳
مسابقه «ايده‌ هاي نو در شهر هوشمند» که در دومين همايش زيرساخت و فرصت‌ هاي سرمايه‌گذاري شهر هوشمند برگزار مي‌شود، فرصتي مغتنم براي ارائه ايده ها و جذب سرمايه گذار در اين زمينه است.
۱۳۹۵/۴/۱۹ - ۱۵ : ۴۰
دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران یکی از راه حل های معضل ترافیک را تحقق شهر هوشمند دانست و گفت: در واقع شهر هوشمند، شهری است که با استفاده از ظرفیت های فناورانه و با داشتن شهروندانی مسئولیت پذیر چالش ها را به حداقل می رساند.
۱۳۹۴/۱۱/۶ - ۲۲ : ۴۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي