سرویس شهر هوشمند
در حاشیه‌ی بازدید رسول کشت‌پور، شهردار منطقه‌ی 2 تهران، و محمد فرجود، معاون فناوری اطلاعات شهرداری تهران، از گروه شرکت‌های هزاردستان شامل کافه‌بازار، دیوار و بلد، توافقاتی در راستای همکاری‌های این شرکت‌ها و شهرداری تهران در زمینه‌ی هوشمندسازی شهر صورت گرفت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دولت الکترونیک شروعی است برای کوچک و چابک شدن دولت که 24ساعته به مردم، خدمت ارایه دهد.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۰ : ۱۸
باحضور وزیر ارتباطات و معاون رییس جمهور: فاز نخست استقرار دولت الکترونیک و همراه افتتاح شد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، فاز نخست استقرار دولت الکترونیکی و دولت همراه را افتتاح کرد
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۰ : ۱۴
اقدامات قوه قضاييه در شبکه ملي اطلاعات تسريع رسيدگي به پرونده‌ها با ابلاغ الکترونيکي و پيامک
با پايان کار دولت يازدهم، طرح "شبکه ملي اطلاعات" به عنوان يکي از افتخارات اين دولت در وزارت ارتباطات با سکانداري محمود واعظي هم به پايان کارش نزديک مي‌شود. در راستاي توسعه و تکميل اين طرح عظيم ملي علاوه بر وزارتخانه‌هاي مختلف دولت، نهادهاي حاکميتي همچون قوه قضاييه نيز بايد همکاري کنند.
۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۱۵ : ۴۰
انتخابات الکترونیک هزینه‌های جانبی مانند چاپ تعرفه و عوامل انسانی که تا چند روز پس از انتخابات در شعبه درگیر شمارش آرا هستند را کاهش می‌دهد، اما مهم‌ترین دستاورد و ویژگی انتخابات الکترونیک سرعت، صحت و دقت است و از مزایای آن شمارش لحظه‌ای است که می‌توان در لحظه از آخرین نتایج آگاه شد.
۱۳۹۶/۵/۸ - ۱۳ : ۳۲
شرکت گوگل می گوید که قرار است تا پایان سال میلادی، 11گوشی هوشمند از واقعیت مجازی «دی دریم» پشتیبانی کنند.
۱۳۹۶/۵/۴ - ۲۳ : ۱۵
مديرعامل شرکت مخابرات ايران خبر داد: تعيين تکليف تلفن هاي هوشمند تا پايان مرداد ماه
مديرعامل شرکت مخابرات ايران گفت: مذاکره با رگولاتوري براي تعيين تکليف تلفن هاي هوشمند و اتخاذ مکانيزم ارائه اين سرويس به نحوي که با آگاهي مشترکان همراه باشد آغاز شده و تا پايان ماه به نتيجه مي رسد.
۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۳ : ۲۷
وزير ارتباطات روز سه‌شنبه فاز نخست دولت الکترونيکي را افتتاح مي‌کند.
۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۴ : ۱۶
مدير اجرايي بيست و سومين نمايشگاه الکامپ، گفت: در نمايشگاه امسال توجه ويژه‌اي به شرکت‌هاي فعال در حوزه بانکداري الکترونيکي شده است.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۲۰ : ۵
يک کارشناس حوزه آي تي با بيان اين که حرکت به سمت فناوري‌هاي نوين اطلاعاتي و ارتباطاتي امري اجتناب ناپذير است، مهم‌ترين مساله‌ را در اين خصوص داشتن برنامه و استراتژي مشخص ارزيابي کرد.
۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۱۴ : ۲۳
يک کارشناس حوزه فناوري اطلاعات با تاکيد بر اهميت استفاده از اينترنت اشياء اين پديده را يک انقلاب نوين خواند که در حوزه‌هاي صنعتي، تجاري و آموزشي داراي کاربردهاي صرفه‌جويانه است.
۱۳۹۶/۴/۱۹ - ۱۵ : ۶
کارگاه آموزشی منطقه ای اینترنت اشیاء با مشارکت اتحادیه جهانی مخابرات، از ۱۷ تیرماه به مدت چهار روز و به میزبانی دانشکده پست و مخابرات در تهران برگزار می شود.
۱۳۹۶/۴/۱۶ - ۲۲ : ۴۷
مفهوم شکاف ديجيتالي بيان مي‌کند که در دنياي جديد، بهره‌گيري از تکنولوژي‌هاي ارتباطي و اطلاعاتي ميان کشورهاي مختلف و همچنين درون جوامع به صورت عادلانه تقسيم نشده‌ است. در واقع مردم کشورهاي توسعه‌يافته در مقايسه با مردم کشورهاي فقير دسترسي مشابهي به اطلاعات ندارند و اينترنت به اين شکاف دامن زده است.
۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۱۶ : ۳۸
يکي از مزاياي الکترونيکي شدن امکانات و استفاده از فناوري اطلاعات، کارت ملي هوشمند است. اين کارت تراشه حافظه‌اي دارد که حجم فراواني اطلاعات را برروي خود بارگذاري مي‌کندو مزايايي مانند امکان تصديق هويت بر اساس رمز عبور، امضاي ديجيتال و استفاده کارآمدتر از خدمات دولت الکترونيکي را داراست.
۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۱۳ : ۳۷
امضاي الکترونيکي شامل علامت، تصوير ديجيتال امضاي دست‌نويس يا هر نشان الکترونيک اثبات هويت است که مانند امضاي دست‌نويس داراي آثار حقوقي احزار هويت امضاکننده سند و التزام وي به مندرجات آن است.
۱۳۹۶/۳/۱۶ - ۹ : ۱۳
معاون تنظيم مقررات مرکز ملي فضاي مجازي گفت: يک سناريو براي مواجهه با بيت کوئين و پول‌هاي مجازي نهايي شده که به اين پديده از منظر برخورد قانونمند و استفاده از مزاياي آن در کشور نگاه مي‌کند.
۱۳۹۶/۳/۱۲ - ۸ : ۵۰
امروزه مردم مجبورند دهها کارت بانکي و اعتباري را براي انجام امور روزمره با خود حمل کنند، اما اختراع يک کارت جديد مي تواند اين مشکل را حل و کيف پول شما را سبک تر کند.
۱۳۹۶/۳/۱۰ - ۱۴ : ۱۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي