دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
شبکه-های-اجتماعی
علی قهرمانی

شبکه‌های اجتماعی بیگانگان محل امنی برای فعالیت‌های خانوادگی نیست

رئیس پلیس فتای استان اردبیل گفت: شبکه های اجتماعی بیگانگان مانند اینستاگرام و واتساپ محل امنی برای فعالیت‌های خانوادگی نبوده و قابل اعتماد نیستند.

ادامه مطلب

شبکه های اجتماعی

فصلی تازه برای آزادی بیان در شبکه های اجتماعی

این روزها تاریخ امریکا شاهد عجیب‌ترین روزهای این سرزمین است. برای نخستین بار در تاریخ این کشور حساب کاربری یک رئیس‌جمهوری در توئیتر مسدود می‌شود و کنگره به تصاحب معترضان درمی آید. برخی اما یک موضوع دیگر را نیز تاریخی می‌دانند و آن هم نقض آزادی بیان در این کشور است.

ادامه مطلب

دارینی

بعد ار فیلتر تلگرام دسترسی به محتوای جنسی افزایش یافت

فردین علیخواه در شصت و سومین نشست نقد و اندیشه با اشاره به رشد دسترسی به محتوای جنسی بعد از فیلتر تلگرام، گفت: بار سایر تصمیمات غلط در حوزه های دیگر را شبکه های اجتماعی به دوش می کشند و ریشه های موضوعاتی که در شبکه های اجتماعی پررنگ هستند را باید در سایر عرصه ها جستجو کرد.

ادامه مطلب

ترامپ

شبکه‌های اجتماعی آمریکا بر ضد ترامپ و حامیانش متحد شدند

مشهورترین شبکه‌های اجتماعی در آمریکا حساب‌های دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی ایالات متحده را برای مدت‌های مختلفی تعلیق کرده‌اند.

ادامه مطلب

فضای مجازی

ثمره ایستادگی برای داشتن «فضای مجازی»

دولت تدبیر و امید با وجود تمام فشارهایی که جهت محدود کردن فضای مجازی و فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی وجود داشت، برای دسترسی مردم به فضای مجازی ایستادگی کرد که ثمره این ایستادگی را می‌توان در دوران شیوع کرونا مشاهده کرد.

ادامه مطلب

شبکه های اجتماعی

کاربران ایرانی در کدام شبکه های اجتماعی بیشترین فعالیت را دارند؟

واتس اپ با ۵۰ میلیون کاربر فارسی ایرانی به شبکه اجتماعی و پیام رسان اول ایران تبدیل شده است و بعد از آن تلگرام رتبه دوم و اینستاگرام رتبه سوم را دارند.

ادامه مطلب

شبکه های اجتماعی

مردم کدام کشورها بیشتر از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند؟

مردم سراسر جهان به طور متوسط، روزانه دو ساعت و ۲۲ دقیقه را در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند.

ادامه مطلب

رسانه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی، جولانگاه قرعه‌کشی‌های تبلیغاتی

کسب‌وکارها به‌دنبال راهی برای افزایش مشتریان خود هستند و یکی از این راه‌ها، استفاده از قابلیت فضای مجازی برای تبلیغات است؛ اکنون آژانس‌هایی که عنوان تبلیغاتی را یدک می‌کشند، با دریافت مبالغ بالا و انجام قرعه‌کشی و اهدای جوایز، ‌ این فضا را در دست گرفته‌اند.

ادامه مطلب

هشتک

هشتگ چیست و چطور یک هشتگ هوشمندانه و مؤثر بسازیم؟

اغلب ما دست کم یکبار واژه هشتگ به گوشمان خورده است یا در شبکه های اجتماعی به آن برخورد کرده ا یم .اما باید بپذیریم که با وجود همه گیر بودن شبکه های اجتماعی، هنوز عده ی زیادی از مردم نمیدانند هشتگ چیست .از طرفی بین دانستن یک مفهوم با داشتن درک درستی از آن فرق زیادی وجود دارد .

ادامه مطلب

رسانه های اجتماعی

آشنایی با انواع رسانه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی را می توان در هشت گروه دسته‌بندی کرد. شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها، ویکی‌ها، پادکست‌ها، فروم‌ها، کامیونیتی‌های محتوایی، میکرو بلاگ‌ها،اپلیکیشن های پیام رسان. علاوه بر این‌ها برخی سایت‌های «دنیای مجازی» از قبیل سکند‌لایف (Second Life) هم گونه دیگری از رسانه‌های اجتماعی هستند که در سال‌های آینده گسترش بیشتری خواهند داشت.

ادامه مطلب