پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

آخرین اخبار سرویس فضای مجازی

هوش مصنوعی بازوی توانمند اشتغال زنان

شیوع کرونا دردسرهای زیادی در جهان ایجاد کرد که یکی از آنها افزایش نرخ بیکاری است و البته زنان در این زمینه بیش از مردان آسیب دیده‌اند. حوزه فناوری نیز از این قاعده مستثنی نیست و در بحران کرونا، زنان شاغل در این بخش بسیار بیشتر از مردان آسیب دیده‌اند.

بازار رمز‌ارزها در کشور می‌تواند به میلیاردها دلار برسد

یک تحلیل‌گر فضای مجازی می‌گوید رمز‌ ارزها واقعیت جهان اقتصادی امروز هستند و عدم شفافیت در مواجه با آن حتما به اعتماد عمومی آسیب می‌زند.

شب گذشته، پخش زنده هیئت‌ها در روبیکا ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بار تماشا شد

پخش زنده شب گذشته هیئت‌ها در روبیکا با ۲.۸ میلیون بار مشاهده مورد استقبال قرار گرفت.

۷۳ هزار سایت قمار، فیشینگ و کلاهبرداری فیلتر شد

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی گفت: تاکنون ۷۳ هزار سایت قمار، فیشینگ و کلاهبرداری که با گزارش مردمی شناسایی شده‎اند فیلتر شده است.

پدر وب برای بازآفرینی فضای سایبری به میدان آمد

تیم برنرز لی، دانشمند رایانه بریتانیایی که برای ابداع سیستم ناوبری اینترنت معروف به شبکه جهانی وب لقب "سر" دریافت کرد، قصد دارد بار دیگر فضای سایبر را تغییر دهد.

شما هم دچار این بیماری خطرناک شده‌اید؟

چرا اعلان‌های شبکه‌های اجتماعی یا زنگ یک پیامک یا تماس جدید اینقدر برایمان مهم شده؟ نگرانی برای از دست دادن خبرها در روزگار شبکه‌های اجتماعی چنان بالا گرفته است که حالا نامی برای خودش دارد: فومو یا «ترس از دست دادن.»

تصمیم جدید مجلس: واگذاری مدیریت بر محتوای فضای مجازی به صداوسیما

کمیسیون تلفیق مجلس در تصمیم جدید خود و با تدوین مصوبه‌ای مدیریت و نظارت بر محتوای فضای مجازی را به سازمان صداوسیما سپرد.

افرادی که کارت ملی خود را اجاره دهند از حمایت دولت محروم می شوند

به گفته دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات، افرادی که هویت و کارت ملی خود را برای واردات تلفن همراه و غیره اجاره می‌دهند، از سبدهای حمایتی، بیمه رایگان درمان، دریافت وام و سایر حمایت‌های دولت محروم می‌شوند.

بعد ار فیلتر تلگرام دسترسی به محتوای جنسی افزایش یافت

فردین علیخواه در شصت و سومین نشست نقد و اندیشه با اشاره به رشد دسترسی به محتوای جنسی بعد از فیلتر تلگرام، گفت: بار سایر تصمیمات غلط در حوزه های دیگر را شبکه های اجتماعی به دوش می کشند و ریشه های موضوعاتی که در شبکه های اجتماعی پررنگ هستند را باید در سایر عرصه ها جستجو کرد.

دسترسی به گوشی تا زیر ۱۸ سال مفید نیست

احسان شاه قاسمی یکی از اساتید حاضر در شصت و سومین نشست نقد و اندیشه با اشاره به اینکه در دنیا بر اساس مطالعات توافق شده که تا سن ۱۸ سالگی فرد نمی تواند تصمیم درستی بگیرد، افزود: دسترسی به گوشی و اینترنت برای زیر این سن مفید نیست و آنان را دچار مشکل می کند.

آرشیو

اخبار برگزیده آرشیو

مطالب پیشنهادی آرشیو

پربیننده‌ترین مطالب آرشیو

بنر 131

نظرسنجی

نظر شما درباره ی محتوای سایت تیک نیوزچیست؟