چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹

ارتباطات نسل پنجم لبه تکنولوژی است

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه ارتباطات نسل پنجم (۵G) موضوعی است که ناگزیر هستیم در نسل ارتباطات به آن توجه کنیم، گفت: ارتباطات ۵G لبه تکنولوژی است.

آخرین اخبار سرویس باند پهن

ارتباطات نسل پنجم لبه تکنولوژی است

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه ارتباطات نسل پنجم (۵G) موضوعی است که ناگزیر هستیم در نسل ارتباطات به آن توجه کنیم، گفت: ارتباطات ۵G لبه تکنولوژی است.

محسنی، معاون امور رادیویی رگولاتوری: تحقق 5G، منوط به آزادسازی باندهای 700و 800توسط صدا‌وسیما

معاون امور رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تأکید کرد که برای راه‌اندازی و توسعه 5G به‌عنوان بستر اصلی تحقق فناوری‌های نوین نظیر IOT ؛ ارائه سرویس‌های باقابلیت و اطمینان بالا و تأخیر بسیار پایین (URLL Communications) و همچنین در راستای تحول دیجیتال (Digitalization) در کشور؛ به باندهای فرکانسی 700 و 800 مگاهرتز به‌عنوان راهکار مطلوب در تأمین پوشش سراسری در کشور، نیازمندیم.

امکانات ارتباطي فيبرنوري در شهرک صنعتي پاکدشت راه‌اندازي شد

مخابرات منطقه تهران از راه اندازي امکانات ارتباطي تلفن ثابت و پهناي باند فيبرنوري (FTTH ) در شهرک صنعتي خوارزمي پاکدشت خبر داد.

ایرانیان نت و زیان های ملی آن/ چه کسی پاسخگوست؟

پروژه بی بدیل ملی FTTH با ثبت پروانه به نام شرکت ایرانیان نت درسال 1391برای مدت 6 سال در فاز صفر ویک باقی مانده و به دلیل دوره انحصار و صیانت پیش بینی شده برای این اپراتور تازه وارد، اجازه فعالیت دراین زمینه به سایر اپراتورها نیز داده نشده است .

اتصال 744 روستا به پهن باند شبکه ملی اطلاعات

پروژه‌های ارتباطی استان آذربایجان غربی با سرمایه ای بالغ بر 180 میلیارد تومان با دستور رئیس‌جمهور افتتاح شد.

های‌وب سهام ایرانیان‌نت را خرید؟

های وب، شرکت اینترنتی فعال در حوزه اینترنت ثابت در جدیدترین اقدام برای توسعه کسب‌وکارش، بخشی از سهام شرکت ایرانیان نت؛ مجری اتصال منازل به فیبرنوری (اپراتور فیبرنوری) را خریده است.

در دومین کنفرانس بین‌المللی "مخابرات نوری بیسیم غرب آسیا" مط موضوع "فیبر به خانه"؛ افق پیش روی کشور در زمینه ارتباطات مبتنی بر فیبر نوری

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افق پیش رو در ارتباطات مبتنی بر فیبر نوری و سیستم‌های اپتیک، گفت: افق پیش رو موضوع فیبر به خانه (Fiber to home) یا "FTTH" است و برآورد شده که طی 10سال آینده دو میلیون کیلومتر فیبر در کشور مورد نیاز خواهد بود.

ایران به‌دنبال تحقق اینترنت 20مگابیتی با فیبر نوری

برای دسترسی 80درصد خانوارهای ایرانی به اینترنت با سرعت 20مگابیت بر ثانیه که تکلیف آن در برنامه ششم توسعه آمده است، باید به سمت فناوری‌های جدیدی مانند فیبر نوری رفته و آن را با ADSL جایگزین کنیم.

نیمه اول سال 98محقق می‌شود؛ بهره برداری از پروژه ملی «نور 2»/ ایجاد 13هزار کیلومتر فیبرنوری

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت از اتمام پروژه ملی " نور 2 "با هدف ایجاد و بهره برداری از 13هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور تا پایان نیمه اول سال 98خبر داد.

در نیمه اول سال 98؛ فاز دوم پروژه توسعه شبکه فیبرنوری کشور افتتاح می شود

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از اتمام و بهره برداری از فاز دوم پروژه توسعه شبکه فیبرنوری کشور ( پروژه ملی نور 2) در نیمه اول سال 98خبر داد.

آرشیو

بنر 131

نظرسنجی

نظر شما درباره ی محتوای سایت تیک نیوزچیست؟