پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

پرونده‌ی گرانفروشی دو برابری ایرانسل و همراه اول به تعزیرات حکومتی ارسال شد

فلاح جوشقاني

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳:۱۹


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارسال گزارش تخلف گران‌فروشی دو اپراتور کشور به تعزیرات حکومتی خبر داد.

تیک نیوز- حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شب گذشته با اشاره به موضوع گران‌فروشی اپراتورها در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: گران‌فروشی و تخلف دو اپراتور موبایل، در مورد افزایش ۱۰۰ درصدی تعرفه اینترنت، به سازمان حمایت و تعزیرات حکومتی ارسال شد. باید تا ریال آخر پول‌های مردم را بازگردانند. کاهش مدت‌زمان پروانه هم در انتظار آن‌هاست. هفته‌ آتی هم کمیسیون تنظیم کاهش نرخ تعرفه مکالمات و پیامک را بررسی خواهد کرد.

ابتدای هفته جاری در پی افزایش تعرفه خدمات اینترنت دو اپراتور تلفن همراه، با واکنش رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار گرفت. او مخالفت نسبت به این اقدام تأکید کرده بود: بالا بردن قیمت در برخی اپراتورهای تلفن همراه، درحالی‌که مردم به دلیل شیوع کرونا وابستگی بیشتری به فضای مجازی پیداکرده‌اند، غیرمنطقی و غیرمعقول است و سازمان تنظیم با آن مخالفت کرده است.

رئیس رگولاتوری همچنین با اشاره به مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات گفته بود: بر اساس این مصوبه اپراتورهای مسلط (SMP) برای تغییر تعرفه‌های عادی و تشویقی سرویس‌هایشان باید تائید رگولاتوری را دریافت کنند. با توجه به اینکه افزایش قیمت در برخی اپراتورهای تلفن همراه بدون تائید رگولاتوری انجام شده، این افزایش قیمت‌ها برخلاف مقررات بوده و تمامی قیمت‌ها باید به قبل بازگردد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها و نظرات :

captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب
سایت خبری تیک نیوز

آخرین مطالب آرشیو

پربیننده‌ترین مطالب آرشیو