دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

کفش سایبری استفاده از هدست واقعیت مجازی را تسهیل می‌کند

کفش سایبری

چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳:۵۸


یکی از مشکلات استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی محدودیت فضای حرکت کاربران است که لذت استفاده از این هدست‌ها را کاهش می‌دهد. استفاده از کفشی جدید این مشکل را برطرف می‌کند.

تیک نیوز- افرادی که در محیط محدود خانه یا محل کار از هدست واقعیت مجازی استفاده می‌کنند برای فعالیت در محیط سه بعدی و بسیار بزرگ نمایش داده شده در هدستهای واقعیت مجازی دچار مشکل می‌شوند. برای حل این مشکل کفش‌های جدیدی موسوم به کفش‌های سایبری تولید شده که مختص استفاده از هدست های واقعیت مجازی است.

کفش‌های یادشده مجهز به حسگرهایی هستند که حرکات پای افراد را زیر نظر می‌گیرد. در زیر این کفش‌ها صفحه‌ای مانند صفحه چرخنده تردمیل نصب شده که به افراد امکان می‌دهد در شرایطی که در محلی ثابت نشسته‌اند تجربه حرکت در فضای مجازی سه بعدی را به دست آوردند.

بنابراین فرد در حین استفاده از هدست واقعیت مجازی اگر چه بر روی صندلی نشسته، اما تجربه حرکت در محیط‌های مختلف را به دست می‌آورد و مغز نیز به خوبی از این کفش‌های خاص فریب می‌خورد و تصور می‌کند فرد عملاً در حال راه رفتن است. این کفش‌ها از طریق بلوتوث با هدست واقعیت مجازی در ارتباط هستند و شارژ باتری آنها برای هشت ساعت استفاده کافی است.

قرار است این کفش‌ها در آوریل سال ۲۰۲۱ روانه بازار شوند و قیمت آنها نیز ۴۰۰ دلار خواهد بود.

منبع: فارس

دیدگاه ها و نظرات :

captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب
سایت خبری تیک نیوز

آخرین مطالب آرشیو

پربیننده‌ترین مطالب آرشیو